Güneş Kraliçe

  • Konbuyu başlatan angel_in_me
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde angel_in_me tarafından oluşturulan Güneş Kraliçe başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,841 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı Güneş Kraliçe
Konbuyu başlatan angel_in_me
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan *layla
A

angel_in_me

Kullanıcı
22 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
  Bütün uygarliklarin anasi Misir, korkunç bir felaketin esigindedir. Hititlerin istila tehlikesi, taht kavgalari ve iç kargasaliklar, imparatorlugun gelecegini tehdit etmektedir. Bu karmasanin içinde, genç bir kadin parlak bir gelecegin hayaliyle yanip tutusmaktadir. Firavun Akhenaton'un üçüncü kizi Akhesa, tahta geçme sansi çok az olsa da, kraliçelere özgü güçlü bir karaktere sahiptir. Büyük azmi ve olaganüstü zekasi, iktidar yolunda karsisina çikacak engelleri asmasina yeterli olabilecek midir?

  Bu kitabı çok severek okudum ve gerçekten çok güzel bir kitap... Eğer Mısır tarihine meraklıysanız kesinlikle okumanızı öneririm ;)
 
A

ayben

Peki yazar hakkında da bilgi verebilir misiniz? Kimin kaleminden dökülmüş bu eser?
 
A

angel_in_me

Kullanıcı
22 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Ayben' Alıntı:
Peki yazar hakkında da bilgi verebilir misiniz? Kimin kaleminden dökülmüş bu eser?
  Afedersin vermem lazımdı :)
  Yazarı Christian Jacq.. Kendisi Fransız ve ayrıca Ramses serisinin de yazarıdır.Kitaplarının kendine has bir şablonu vardır. Kusursuz bir yönetici ana figür (sürekli güzelliği ve mükemmelliği vurgulanır), kötü karakterlerin hain planları, kıl payı kurtulan iyiler, her macera sonrası illa ki bir sevişme sahnesi kitaplarının vazgeçilmezdir.
 
 
Üst