Gülünün Solduğu Akşam - Erdal Öz

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde En Son Okuduğum Kitap kategorisinde cirma tarafından oluşturulan Gülünün Solduğu Akşam - Erdal Öz başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,165 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı En Son Okuduğum Kitap
Konu Başlığı Gülünün Solduğu Akşam - Erdal Öz
Konbuyu başlatan cirma
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Ali.
C

cirma

Kullanıcı
11 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
ankara
"Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan, Sinan Cemgil ve daha niceleri.. Mamak Askeri Cezaevinde bu çocukların çoğuyla konuşmuştum. Deniz'le anlaştığımız gibi, tuttuğum notlardan yola çıkarak bir roman yazacaktım. Sorduğum sorularla onları sürekli küçük ayrıntılara yöneltmeye çalışmıştım. Roman, bu ayrıntılardan doğup gelişicekti. Ne yazık ki iş yarım kaldı. Hele belgesel bir roman için elimdeki notların yetersizliğini görünce böyle bir çalışmaya girmekten vazgeçmek zorunda kaldım. Yıllar sonra, bir başka biçimlemeyle, sonunda oluşturabildim bu kitabı. Gülünün Solduğu Akşam, serüven dolu sürükleyici bir roman gibi de okunabilir. Ama acı ve hüzün yüklü bir kitap olduğu da bilinmelidir. Anı, belge, anlatı karışımı bu kitabı dilerseniz bir roman gibi okuyun; yeter ki sizde bırakacağı hüzün kalıcı olsun....."

Erdal Öz

Herkes ne zaman ölür
Elbet gülünün solduğu akşam

Turgut Uyar

T

TESLA

Kullanıcı
10 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
izmir
yüzünüzde okuduğunuz kitap kadar güzel olmalı

Ö

ölüdeniz

TESLA' Alıntı:
yüzünüzde okuduğunuz kitap kadar güzel olmalı
yoksa kitabın ismi bumuydu arkadaş.ya anlamıyorum böyle yorum yapılırmı bu yorumun la bize ve ya konuya ne kattığını ben anlamadım anlayan varsa lütfen beni aydınlatsın teşekkür ederim

C

cirma

Kullanıcı
11 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
ankara
ölüdeniz sen onu sallama boşver...  yorumunu yap geç insanlar faydalansın.. :)

K

Kristal

Yaşanmışlığın harika anlatımıydı.Beni çok etkilemişti.
Teşekkürler :)

Ö

ölüdeniz

Ülkemizde ki 68 kuşağı ve o dönemde yapılanlar hakkında bilgi veren önemli eserlerden birisidir.
Şimdiki bazı gençler... gibi kahraman olmak veya rant kazanmak için hırsızlık yapmamış,birilerinin körü körüne maşası olarak masum insanları öldürmemişlerdi..
Tek istedikleri, ülkelerinin emperyalizme uşaklık etmeden, küçük Amerika olmadan, demokratilk ve özgür olmasıydı...
Bunu, ülkesini seven kim istemez ki
Günümüzde kimler, hangi kisveler(görünüş) altında tüyü bitmemiş yetimlerin hakkını arsızca yemekte ve birileri de o 'vanpir ' lerin sırtını sıvazlamakta..

yazar ERDAL ÖZ'ü saygıyla anıyor allahtan rahmet diliyorum

H

hazal93

Kullanıcı
11 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
okunmaya değer bir kitap ben okudum sevdim bazı yerlerde gözyaşlarımı zor tuttum  :'(

A

Ali.

Kullanıcı
12 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Yakın tarihe dair iyi bir kitap. Son bölüm bir hayli hüzünlü...