gtremrah'ın Kaleminden

• Konbuyu başlatan gtremrah
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Özgün Kalemler kategorisinde gtremrah tarafından oluşturulan gtremrah'ın Kaleminden başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 28,628 kez görüntülenmiş, 90 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Özgün Kalemler
Konu Başlığı gtremrah'ın Kaleminden
Konbuyu başlatan gtremrah
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan kadirdeligoz
E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
Ya yine aklıma geldi lise anılarım biz kız oldumuz için bizi pek dövmezdiler ama bigün hocamız bi arkadasımız öyle bi dövmüştükü tekme tokat sonra o arkadasımız gecen aylarda sehit oldu ve  bütün eski arkadaslrımızla beraber hemen aklımıza o gün yedigi dayak geldi ne kadar etkisinde kaldıysak  :-\ :-\

Ama suanda yok böle bi sistem simdide hersey çok serbets bi orta yolunu bulamadılar....

G

gtremrah

Kullanıcı
18 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
efsane_18' Alıntı:
Ya yine aklıma geldi lise anılarım biz kız oldumuz için bizi pek dövmezdiler ama bigün hocamız bi arkadasımız öyle bi dövmüştükü tekme tokat sonra o arkadasımız gecen aylarda sehit oldu ve  bütün eski arkadaslrımızla beraber hemen aklımıza o gün yedigi dayak geldi ne kadar etkisinde kaldıysak  :-\ :-\

Ama suanda yok böle bi sistem simdide hersey çok serbets bi orta yolunu bulamadılar....
Arkadaşına Allahtan rahmet diliyorum...

Öğretmen bi arkadaşı aynı şekilde döverken hocam yeter vurmayın dediğim için okuldan atıp kaydımı başka okula vermişlerdi...Şaka gibi ama aynı öğretmen bir hafta sonra gittiğim okula müdür yardımcısı olarak atanmıştı:)O zaman anladımki kaderden kaçış yok..

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Bu kadermi?
Tesslimiyetin bölesi
Neyse... kategori mizah

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Valla sizin dönemleri bilemiyorum ama bizde resmen kaderdi! :(
Sıra dayakları, resmen sille tokat girişen ve bundan adeta zevk alan öğretmenler, bir kişi yüzünden tüm sınıfın cetvel dayağına mahkum edilmesi...

G

gtremrah

Kullanıcı
18 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
:)Baktım kaçınılmaz zevkini çıkardım ne yapayım:):p

G

gtremrah

Kullanıcı
18 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Evet direk askeri usül..Yukarda kurduğum cümlede askerde geçerlidir zaten.

G

gtremrah

Kullanıcı
18 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
BİLİYORSANIZ ANLATMAYAYIM

MİLYON DOLARLIK KUMAŞ

OTOMOBİL SEKTÖRÜ ÇOK İLGİMİ ÇEKER.BİR OKADARDA TUHAF GELMİŞTİR BANA…BAZEN İŞİN B..KUNU ÇIKARTIYOLAR ÇÜNKÜ…GEÇENGÜN GAZETEDE GÖRDÜM.BMW KUMAŞ ARABA ÜRETMİŞ…EVET BİLDİĞİMİZ KUMAŞTAN ARABA YAPMIŞ HERİFLER…FİYATIDA HELE  BİLMEM KAÇ MİLYON EURO…ADAMLAR YAPMIŞLAR İYİ GÜZEL AMA BU ARABA TÜRKİYE SINIRLARINA GİRDİĞİ ZAMAN NASIL ALICI BULUCAK MERAK EDİYORUM….BİKERE KUMAŞ ARABA DEMEZLER…ÇAPIT ARABA DERLER….ONU GEÇ ARABAYI ALIRKEN NE DİYECEKSİN.ŞÖYLE PAZARLIKLAR OLACAKTIR…

-BİRADER ALIYORUZ AMA BU ÇEKMEZ DEMİ…MALUM ÇAPIT ARABA….SEN  BİR BÜYÜĞÜNÜ VER SENEYEDE BİNERİZ BİZ…
-HAYIR BEYEFENDİ ÇEKME OLMAZ BUNLARDA..BAKIN AYNISI BENDE VAR…

SATICILARIN BU LAFLARINA BİTİYORUM…AYNISI BENDE VAR…AYNISI BENİM ÜSTÜMDE…NE SANIYOLARSA KENDİLERİNİ…
-ULAN BEN BİLE BUNU GİYİYORUM.SEN Mİ GİYMEYECEN TİPSİZ DEMEYE GETİRİYOLAR…

ŞÖYLE Bİ MÜŞTERİ GÖRDÜNÜZ MÜ…ANNE BAK TEZGAHTARIN ÜZERİNDEKİ TİŞÖRTÜN AYNISI..NE OLUR ALALIM.LÜTFEENNNN

HERNEYSE….

O ARABAYI BİZİM TÜRKE VER…ŞU FERRARİYE TÜP TAKTIRAN CİNSTEN BİR TÜRKE AMA…ELİNDE ÜTÜYLE GEZER…ARABA KUMAŞ YA…
-SELAMİ DURDUR ARABAYI ÖN FAR KIVRIŞMIŞ İYİ IŞITMIYOR..ÜTÜ BASACAM
-AŞKIM BASMASAN OLMAZ MI..BAK GEÇEN GÜN SOL KAPIYI YAKTIN.…ARKA BAGAJIDA ANNEN YIRTTI ZATEN…MİLYON DOLARLAR HARCADIK AMA YAMALI ARABAYLA GEZİYOZ…RESMEN PARAMIZLA REZİL OLUYOZ…

SEVGİLİNLE YEMEĞE GİDİYORSUN VE YAĞMUR YAĞIYOR…ARABA KUMAŞ SU ALIRSA NOLUCAK…

-SEN BU ARAYI SATMADAN SENİNLE S...MAYA BİLE GİTMEM İSMET HABERİN OLSUN…ŞURAYA BAK YA ÜSTÜM BAŞIM BATTI…
-BEN NE YAPAYIM KIZIM PAHALI DİYE ALDIK.SANKİ BEN ÇOK MERAKLIYIM SENİNLE SI...MAYA..HAYRET BİŞEY YAA…

ŞÖYLE REKLMLAR ÇIKAR…MURSİL ARABA DETERJANLARI…RENKLİLER İÇİN KIRMIZI RENKSİZLER İÇİN BEYAZ ŞİŞEDE…İKİSİNİ BİR ALANA YUMUŞATICI BİZDEN....

MERAKLISINA…KUMAŞ ARABAYI MERAK EDİYORSANIZ İNTERNETTE KUMAŞ ARABA DİYE ARATIN KARŞINIZA ÇIKACAKTIR…

E.G                                                                                                  7 Kasım 2008

G

gtremrah

Kullanıcı
18 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Efsane_18 fotoğraf için teşekkür ederim:)Kumaş felan ama adamlar yapmış demi..

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
Evet yaa kuru hali güzel gözüküyor tabi bide yağmur yagdıktan sonra buruşuk ve su cekmiş halinide görmek lazım ;D ;D ;D

G

gtremrah

Kullanıcı
18 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
BİLİYORSANIZ ANLATMAYAYIM

TADINI ÇIKAR

Ülkemizde insan sağlığına çok değer veriliyor..Şöyle özetleyeyim...Farzedinki herhangi bir anadolu şehrindesiniz..Miğde arısı ile doktora gidiyorsunuz sonra kanser teşhisi ile Ankaraya sevk ediliyorsunuz Ankara şuraya git şu evrağı tamamla belge getir onu götür bunu getir derken bir süre sonra kanser oluyorsunuz zaten...Ben muayene olmanın bu kadar zor olduğu başka bir ülke görmedim...Muayene olmaya gidipte hiç dönmeyen var..Adam 2000 senesinde gitmiş..En son İl Sağlık Müdürlüğünün önünde görmüşler...Kafayı yemiş herif...Müdür müdür müdür diyip geziyomuş...Arkadaşlar durum gerçekten çok feci...Muayene olacam diye kötü yola düşen var yaa...Askerlerin uydurduğu bir laf varya..Tecavüz kaçınılmazsa zevkini çıkaracaksın diye..Onu uygulamış adam işte..
O lafada acayip uyuz oluyorum...Tecavüz kaçınılmazsa zevkini çıkar...Oldu başka emrin var mı?..Bu ne rahatlık yaa...Böyle bir mazeret olur mu hiç..Adam karısını başka adamla yakaladı diyelim..
-Ne yapıyorsunuz lan siz..
-Görmüyor musun salak..Tecavüze uğruyorum.
-Bu nsıl tacavüz lan
-Git sonra gel..Tadını çıkarıyorum...

Çok saçma...Adamın gönlü var uydurduğu mazerete bak...Tadını çıkaracaksın..Yok yaa..Yolda yürüyorsun tek başına..Önünü kestiler diyelim...Yanlış anlama yolunun önünü..Çok fesatsın...
-Hoooppp dur bakalım..Of şu güzeliğe bak anamm..Nereye böyle
- siz kimsiniz yaa...
-Biz sapığız.
-İmdaaattt....Help miiii help miii help mii
-Help canım help...Biz help beraber takılıyoz zaten...Gel bakalım şöyle sen...
-siz ne tür bir sapıksınız yaa
-Sana ne tür lazım...Bizde her tür var..Canlı ayırt etmeyiz biz...
-Hmmm...Eh hadi ozaman..Tecavüzden kaçınılmaz ne yapalım..Ama çabuk olun işimiz gücümüz var...
Dur bakalım tadını çıkara çıkara gidiyoruz...
-Sayın Ankara eğitim sistemi sizcede saçma değil mi?. .Bunca yıl okudum bi bok anlamadım..
-Tadını çıkar tadını..
-Sayın Ankara senin için insan sağlığı çok mu değersiz?Bak Mithat yanlış iğne sonucu felç kalmış
-Ya tadını çıkar tadınııı.
-Sayın Ankara gençlerin işsiz yoksluluk sınırında yüzde yirmi olmuş.Bu duruma ne diyorsun.
-Yav tadını çıkarsana vatandaş..Ne kadar soru soruyorsun
-Sayın Ankara sana .... diyorlar doğru mu?
-Tadını çıkar tadını.....NEEEEYYYYYY!

Sayın Ankara  bak keyfimi kaçırdın yazıcaklarımıda unuttum senin yüzünden..Hiç hayırlı bi işi olmaz mı senin yaaa...

Teşekkür ediyorum okuduğunuz için...

E.G.                                                                              21 Kasım 2008 Cuma
                                                                                        08:00:09

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Kumaş araba...  :D :D

Sanırım, bizim ülkemizde mizah yapmak isteyen genç yeteneklerin, "argo ve küfürü ne kadar bol kullanırsam, o kadar eğlenceli olurum." gibi bir kaygıları var?
Zaten Recep İvedik'ten bu yana bolca ele alınan konu bu.
"O daha çok argo", "belden aşağı esprilerle para kazanıyor" vs vs gibi röportajlara sıkça rastlar olduk.
"Bizim insanımızın günlük dili bu." şeklinde savunmalarıda beraberinde getirdi bu karşılıklı atışmalar.
Ben Recep İvedik'te çok güldüm.
Ama ben hiç küfretmeyen, argoya pek yer vermeyen Yılmaz Erdoğan oyunlarında, dizilerinde ve skeçlerinde daha çok gülüyorum. Keza Ferhan Şensoy, Gülse Birsel...
Yerinde ve bazen hissettirilmeden yapılan ince esprilerin beni daha çok güldürdüğünü, çünkü kendimi daha "kaliteli" hissettirdiğini itiraf etmem gerek.
Şöyle bir örnek;
Çok ilginç bir tesadüf, geçen gün arkadaşlarımızla sohbet sırasında, rahatsız olduğumuz bazı gelişmelerin muhabbeti sırasında bir arkadaşımız sordu;
"Peki biz napıyoruz? Napacağız?" diye; hiç tereddütsüz, senin söylediğini dile getirdim bende;
"Kaçamıyoruz, zevk almaya bakıcaz artık!"
Bu söylem zaten yaygındır, "tecavüz" sözcüğünü kullanmadım bile.

İlk yazılarında çok gülmüştüm sevgili Emrah, ama son yazıların bana biraz telaşla yazılmış hissi verdi. Ya da günümüz trendi "argo edebiyatının" (!) bolca malzeme olarak kullanıldığı yazılar diyeyim.

Ve bu arada; bazı arkadaşlarımızın bu konuların bu şekilde ele alınışından rahatsızlık duyabileceği endişesiyle, senden Site misyonuna biraz daha uygun bir dil kullanmanı rica ediyorum.
Forum Kuralı;
2 ) Hicbir katilimci genel ahlaka aykiri küfürlü yazi yazamaz. Bir baskasinin ettigi kufuru foruma asamaz ya da benzeri kufuru cagristiran ifadeler kullanamaz.

Bu kural gereği,
Banka Hesabı adlı yazın tarafımdan silinmiştir.

G

gtremrah

Kullanıcı
18 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Yorumun için çok teşekkürler Zeynep...Eleştirilerini dikkate alıcam...Söylediklerinde haklısın ama  şunuda söylemeden geçemicem..Türkiyede trt türkçesiyle konuşan kaç kişi var ki..Komik olması için tepkilerin gerçekçi olması lazım değilmi...ben hikayelerimi yazmadan önce gözlem felan yapmıyorum.Yazdığım konuların hiç biride başımdan geçmiş,tanık olduğum yada başkalarının anlattığı olaylar değil..Uyduruyorum....Oyunlarında küfür kullanmayan komedyen tanımıyorum ...Gazetecinin biri sormuştu Yılmaz Erdoğana...Oyunlarınızda neden küfür kullanıyorsunuz diye..Cevabı aynı tadı vermiyor olmuştu...Ben bir hikayede seni yazsam tanıdığım kadarıyla söyleyeyim...Saygılı ,kurallara uyan, yardım sever türkçeyi güzel kullanan birisi olarak yazarım...Yazdığım karakterler ahlaksız olunca mecburen bende ahlaksızlaşmak zorunda kalıyorum.Önemli olan gerçekçi olması...Anadoluda yaşayan bir insan olaylara allah kahretsin şimdi ne yapacağım ben diye tepki vermez..olması gerektiği gibi yazıyorum..Günümüz trendi küfürlü espiri değil bana göre..Yıllar öncesine bak Deve kuşu kabare,Nejat Uygurun oyunları ve sinema filimleri,İlk mizah dergileri.Şener Şen köy ağasını canlandırıyor.Köy ağası gibi konuşuyor...Küfürle güldürme diye birşeyin varlığına inanmıyorum...Şahan Gökbakarın tarzı hoşuma gitmiyor...Yaratıcı blmuyorum.
Son yazılar benimde hoşuma gitmedi  :)Eleştirilerin çok güzel..Benim yazarken farketmediğim detayları görmüşsün...Sildiğin hikayede özellikle argo biraz abartılı ve yersizdi...
Argoyu ne kadar fazla kullanırsam o kadar eğlenceli olurum diye bir kaygım yok...Ben herşeyden önce kendim için yazıyorum,kendim için paylaşıyorum...

G

gtremrah

Kullanıcı
18 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
şimdi birkez daha baktımda son yazılar hakkaten kötü olmuş..onlarıda kaldırabilir misin:)Aslında bu kadar kötü değilim.Aceleye gelmiş yazılar

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
:)
Yok kalemin ve düşüncenin ne kadar olgunlaştığını izleyebilmek açısından bazen yararlıdır eski yazılar, çok iyi olmasalar da... :)
Saol uzun yanıtın için.
Küfür ve argo aslında farklı şeyler.
Ben yapı itibariyle çok gülen bir insanım Emrah, ilk yazdığında demiştim, kahkayala güldüm ve stand up izlermişçesine okudum.
Tutucu bir insan asla değilim, küfüre ve argoya, abartılmadığı, dayandırılmadığı zaman karşı da değilim.
Ancak sildiğimiz yazıya bir kez daha notlarından göz atarsan, komik değildi demiyorum, ama bana göre abartılı bir argo vardı.

Ve yorumumda genel bir yorumdu zaten, benim düşüncelerimdi yani. :)

G

gtremrah

Kullanıcı
18 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
      DÜNYA İYİ DÖNMÜYOR

Dünya bir filim olmuş,kötüler başrolde.
Dünya bir oyun olmuş,yine kötüler sahnede.

Yalanlar,ihanetler,yüz çevirmeler.
Silahlar,savaşlar,ölen insanlar...

Dünya iyi dönmüyor,
Çıkıp yağlamak lazım.
Sevgi solmuş açmıyor,
Biraz sulamak lazım.

Saz gitara küsmüş,aşklar insana
Kalem kitaba küsmüş,barış insana...

G

gtremrah

Kullanıcı
18 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
          SENSİZ OLMUYOR         

İçimdeki karanlığa inat aydınlık tüm şehir.
Ve yalnızlığıma inat kalabalık sokaklar.

Sen olmak vardı aynaya her bakışında.
Ve seni görek birtanem her gözümü açtığımda.

Sussam olmuyor,ağlasam olmuyor
Yaşasam olmuyor,ölsem hiç olmuyor.
Sen yoksun bu şehirde...Anlasana!
Sensiz olmuyor...

G

gtremrah

Kullanıcı
18 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
SENDEN SONRA

Senden sonra düş oldum ben.
Senden sonra hiç oldum ben.
Senden sonra yalan oldum ben.
Ben senden sonra...
Sonrası yok.

Sen yoksan hiç bir şey yok....

G

gtremrah

Kullanıcı
18 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
                  NELER NELER VAR             

Kimileri açken,kimileri açıktayken,iyileri yenilirken,sefa sürer kötüler.
Bu düzen böyle gelmiş böylemi gider?Kime hesap sormalı? Söyleyin beyler.
Ağalar oy isterken dökülür diller,akıp gider barajlar sular ve seller.
Hani çıkardı? aheste aheste...
Yok yok olmadı..Mazlum hala kafeste...

Kimi gelir yapar,kimi gelir bozar.
Kimi çalar çırpar,kimi alır kaçar..
Kimi tok gezer,kimi aç bakar.

Şu dünyanı haline bir bakın.
Neler neler var...