Göz Sağlığı

• Konbuyu başlatan roze
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde roze tarafından oluşturulan Göz Sağlığı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,694 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Göz Sağlığı
Konbuyu başlatan roze
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan roze
R

roze

Aşırı sıcakla birlikte güneş ışınları en çok gözleri etkiliyor. An-Deva Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Opr.Dr. Deniz İlhan Geçilmez, göz sağlığında son teknolojilerle hastalara bakıldığını belirterek öncelikli olarak kişinin gözlerini koruması için bir takım önlemler alması gerektiğini söyledi.

Öncelikle güneş ışınlarından korunmak için güneş gözlüğü takılmasını isteyen Opr.Dr. Geçilmez, güneş ışınlarına uzun süre maruz kalmanın yaşamı olumsuz etkileyebileceğini ve kalıcı hasara yol açabileceğini belirtti.

Halk arasında dinlendirici gözlük diye tabir edilen gözlüklerin olmadığını anlatan Opr.Dr. Geçilmez, bilgisayar başında çok kalan kişilerde gözlerde yorulma olabileceğini söyledi. Opr.Dr. Geçilmez, özellikle küçük çocukların güneş ışınlarından korunması gerektiğini, çocukların gözlerinin daha hassas olduğunu sözlerine ekledi.

Kaynak : İHA

S

seca

Kullanıcı
1 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
özellikle de bilgisayar kullananlar için çok büyük bir tehlike bu göz hastalığı...

dikkat etmiyoruz fazla...göz bozukluğu oranı acayip arttı...özellikle gençlerin göz numaraları son zamanlarda bihayli yüksek çıkıyor...

emeğine sağlık rozecim...güneş gözlüğü takıyorum ben ama ;) :)

R

roze

seca' Alıntı:
özellikle de bilgisayar kullananlar için çok büyük bir tehlike bu göz hastalığı...

dikkat etmiyoruz fazla...göz bozukluğu oranı acayip arttı...özellikle gençlerin göz numaraları son zamanlarda bihayli yüksek çıkıyor...

emeğine sağlık rozecim...güneş gözlüğü takıyorum ben ama ;) :)
Rica ederim Serhat ;)