Görmek üzerine..

• Konbuyu başlatan senarist081
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim Ne Söylemiş? kategorisinde senarist081 tarafından oluşturulan Görmek üzerine.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,365 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim Ne Söylemiş?
Konu Başlığı Görmek üzerine..
Konbuyu başlatan senarist081
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan bıldırcın
S

senarist081

Duyduğumu unuturum, gördüğümü hatırlarım, yaptığımı anlarım. -Konfüçyüs
Tüm sınırlamalar kişiyi mutlu kılar. Görme, etki ve temas alanımız ne denli dar ise o denli mutlu oluruz; ne denli geniş ise o denli sıklıkta kendimizi azap içinde ya da ürkütülmüş duyumsarız. Çünkü bu alanla birlikte kaygılar, istekler, ürkünç şeyler de çoğalır ve büyür. -Schopenhauer

Yalnız açığa çıkan ışığı görebiliyorsan, Yalnız söylenen sesi duyabiliyorsan, Ne görebiliyorsun, Ne duyabiliyorsun. -Cibran

Görmek bile nispidir. Kaşınan yeri parmak, gözden iyi görür. -Tahir

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Tüm sınırlamalar kişiyi mutlu kılar. Görme, etki ve temas alanımız ne denli dar ise o denli mutlu oluruz; ne denli geniş ise o denli sıklıkta kendimizi azap içinde ya da ürkütülmüş duyumsarız. Çünkü bu alanla birlikte kaygılar, istekler, ürkünç şeyler de çoğalır ve büyür. -Schopenhauer

Tam benim gibi düşünüyormuş:)))))

Teşekkürler senarist.

R

roze

Duyduğumu unuturum, gördüğümü hatırlarım, yaptığımı anlarım. -Konfüçyüs

Zaman sabit tutulmak üzere insanlar; okuduklarının %10'unu, işittiklerinin %20'sini, gördüklerinin %30'unu, hem görüp hem işittiklerinin %50'sini, söylediklerinin %70'ini, yapıp söylediklerinin %90'ını hatırlamaktadırlar. ;)

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
affedin beni ama bu tahir kim ?
adam çok akıllıca bir söz söylemiş
ne kadar derin bir anlamı var böyle
karışan yeri parmak gözden iyi götür  ;)
tuttum bunu...

S

senarist081

gôz∂є' Alıntı:
affedin beni ama bu tahir kim ?
adam çok akıllıca bir söz söylemiş
ne kadar derin bir anlamı var böyle
karışan yeri parmak gözden iyi götür  ;)
tuttum bunu...
Araştırmalarımdan çıkan sonuç şudur ki bu sözü söyleyen şahıs Kemal Tahirden başkası değil...

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
senarist081' Alıntı:
Araştırmalarımdan çıkan sonuç şudur ki bu sözü söyleyen şahıs Kemal Tahirden başkası değil...
bende ontolojide bile aradım bu sözü bulamadım acaba bir filozofmu dedim ki siz yetiiştiniz teşekkürler  ::)

S

senarist081

gôz∂є' Alıntı:
senarist081' Alıntı:
bende ontolojide bile aradım bu sözü bulamadım acaba bir filozofmu dedim ki siz yetiiştiniz teşekkürler  ::)
Ben teşekkür ederim,sizin sayenizde ben de öğrenmiş oldum hatta herkes.. ;)