Google arama yaparken bunlara dikkat edin

• Konbuyu başlatan agokalper
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknoloji Dünyası kategorisinde agokalper tarafından oluşturulan Google arama yaparken bunlara dikkat edin başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,929 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji Dünyası
Konu Başlığı Google arama yaparken bunlara dikkat edin
Konbuyu başlatan agokalper
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan su perisi
A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Google'da arama yaparken, ulaşmak istediğiniz bilgiyi bu yolları kullanarak daha kolay bulabilirsniz.

Arama yaparken işte bunlara dikkat edin...

Arama yapacağınız bilgi ile ilgili sorunuzu doğru yazın.

Arama sırasında birden fazla kelime kullanarak arama sonuçları ekranında görüntülenen sayfa sayısını azaltın. Böylece aradığınız bilgiye en kısa sürede ulaşırken en yakın sonuçlara da ulaşmış olursunuz.

Aradığınız bilgiyi tam 12'den vurmak için aradığınız bilgilerin en başına ve en sonuna (") işareti koyun. Böylece tırnak içerisinde geçen cümlenin tüm kelimelerinin bir arada olduğu sayfalar arama sonucu olarak dönecektir.

Aradığınız kelimeleri çoğul yazmak yerine tekil yazın.

Google büyük harf küçük harf ayrımı yapmaz. Kelimeleri istediğiniz gibi yazabilirsiniz.

Arama sırasında çıkacak sonuçlar arasında istemediğiniz kelime ile ilgili bilgileri çıkartarak sonuç sayfa sayısını azaltın. Hangi kelimeden önce "-" işareti kullanırsanız o kelimenin bulunduğu sayfalar görüntülenmez.

Örnek: İstanbul'un tarihî eserleri ile ilgili araştırma yapıyorsunuz, ancak Bizans dönemine ait eserler sizi ilgilendirmiyorsa, arama satırına "İstanbul tarihî eserleri - Bizans" yazmanız yeterli olacaktır.

İçerisinde mutlaka geçmesini istediğiniz kelimeleri yazarken başına '+' koyun.

İnternet Explorer'da her seferinde www.google.com.tr adresini yazmadan, hemen arama yapabilmek için Google araç çubuğunu İnternet Explorer programına eklenti olarak kurun.

Bazı arama sonuçlarında bilgisayarınıza virüs bulaştırabilecek sitelere bağlantılar olabilir. Bunun için bilgisayarınıza bir içerik filtreleme yazılımı ve antivirüs programı kurun.

İnternette yer alan her bilgi doğru değildir. Bilginin doğruluğunu netleştirmek için arama sonuçlarından en az iki-üç tanesine de bakın.

kaynak:veteknoloji

G

GÜLBANU38

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kayseri
tesekkürler bilgin için ve bu bilgileri bizle paylaşıtığın için
€meğine sağlık :) :) :)

S

spiritualsigns

Google veya diğer arama motorlarını doğru kullanmak için gerekli bilgileri vermiş.. Aradığım bilgilere ulaşamıyorum aradığımı bulamıyorum diyenler için ince detaylar mevcut.. Teşekkürler bilgilendirme için :)

E

emosin

Kullanıcı
18 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
Güzel bilgilendirme yararlı olacaktır mutlaka. Teşekkürler..

S

sinos

Kullanıcı
9 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
İçel
bunları bilmiordum paylaşım için teşekkkürlr

G

gamze_li

Kullanıcı
4 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
duymadiim seler war ilginc teekkur ederiz :)

Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
Google büyük harf küçük harf ayrımı yapmaz. Kelimeleri istediğiniz gibi yazabilirsiniz.
Gayet yapıyor.
Özellikle aradığın kelimenin içinde TÜRKÇE KARAKTERLER varsa...
Size cevap olarak verilen sorgularda "site sıralaması" değişik oluyor.
Mutlaka bir cevap veriyor ama bu kuralı yok sayar nitelikte...

Diğer verilen tüm kurallara ben de katılıyorum.

Teşekkürler.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
+ eklentisini biliyordum ve diğerlerini de,- eklentisini bilmiyordum bunuda öğrenmiş oldum teşekkürler Alper  :)