Gogol "Palto"

• Konbuyu başlatan Neşe Demirhan
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde En Son Okuduğum Kitap kategorisinde Neşe Demirhan tarafından oluşturulan Gogol \"Palto\" başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,149 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı En Son Okuduğum Kitap
Konu Başlığı Gogol \"Palto\"
Konbuyu başlatan Neşe Demirhan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan fıstık
N

Neşe Demirhan

Kullanıcı
28 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
KAYSERİ
Rus edebiyetının neredeyse belli bir gelişmesinin başlangıç noktasını oluşturan güzel bir eser.Küçük adam temasının işlendiği  bir kitap.

F

fıstık

Neşe ablacım kitabın içeriğindende biraz bahsedebilir misin acaba?

N

Neşe Demirhan

Kullanıcı
28 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
KAYSERİ
Arkadaşlar Gogol'un kitabı "Palto" bizim toplumumuzda da benzer durumları çok yaşadığımız bir ekonomik,sosyal farklılık durumu anlatıyor.Tek başına yaşayan ve geliri çok yetersiz ,işine aşırı sadık,titiz olan bir memur ve yaşadığı maddi yetersizlikleri,sosyal statü farkını anlatıyor.Belki ilk başta klasik bir konu gelebilir ama hayatın gerçeği bence.Ve hala bu durumlar bir çok toplumda fazlasıyla mevcut.

Ben şu anda Cengiz Aytmatov'un "Toprak Ana" kitabına başladım oda çok güzel.Üç oğlunu kaybeden bir ananın toprakla bütünleşerek toprakla dertleşmesini anlatıyor.Kırgız köylüsünün 2.dünya savaşında çektiklerini bir film gibi izliyorsun.
Bitirdiğimde yine düşüncelerimi paylaşırım.Bol kitaplı günler dilerim.selam ve sevgilerimle.

F

fıstık

Neşe Demirhan' Alıntı:
Arkadaşlar Gogol'un kitabı "Palto" bizim toplumumuzda da benzer durumları çok yaşadığımız bir ekonomik,sosyal farklılık durumu anlatıyor.Tek başına yaşayan ve geliri çok yetersiz ,işine aşırı sadık,titiz olan bir memur ve yaşadığı maddi yetersizlikleri,sosyal statü farkını anlatıyor.Belki ilk başta klasik bir konu gelebilir ama hayatın gerçeği bence.Ve hala bu durumlar bir çok toplumda fazlasıyla mevcut.

Ben şu anda Cengiz Aytmatov'un "Toprak Ana" kitabına başladım oda çok güzel.Üç oğlunu kaybeden bir ananın toprakla bütünleşerek toprakla dertleşmesini anlatıyor.Kırgız köylüsünün 2.dünya savaşında çektiklerini bir film gibi izliyorsun.
Bitirdiğimde yine düşüncelerimi paylaşırım.Bol kitaplı günler dilerim.selam ve sevgilerimle.
hımm günümüzde yaşanabilecek bir olayı ele alıyor demek... teşekkürler  :)