gideceği yeri bilmeyen adam

• Konbuyu başlatan bengisu1
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde bengisu1 tarafından oluşturulan gideceği yeri bilmeyen adam başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,037 kez görüntülenmiş, 11 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı gideceği yeri bilmeyen adam
Konbuyu başlatan bengisu1
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan bengisu
B

bengisu1

Kullanıcı
16 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
"hayat siz planlar yaparken başınıza gelendir."
Bir kentte bir adam aceleyle yolda yürüyordu.sanki önemli bir yere yada işe yetişmek zorundaydı.herkesin işine burnunu sokan ve cabuk sinirlenen bir adam olan kentin yargıcıda oradan gecmekte idi ve mübaşiride onu arkadan izliyordu.
"böle aceleyle nereye gidiyorsun?"diye sordu yolda yürüyen adama
adam gayet sakin bir tavırla
"efendim bunu bende bilmiyorum"
"fakat hiçde gezintiye çıkmış gibi görünmüyosun.gitmek istediğin bir yer olmalı"
"olabilir" diye devam etti yolda yürüyen adam;"ama yemn ederim nereye gittimi bilmiyorum."
bunun üzerine yargıç cok sinirlenmişti.belki de o adamın iyi bir iş peşinde olmadığını düşünmüş, ama bunu acığa vuramamıştı.her neyse yargıç tüm ciddiyetini takınarak,eğer nere gittiğini söylemezse onu tutuklamak zorunda olduğunufakat buda işe yaramadı ve en sonunda mübaşirden bu adamı hapishaneye atmasını söledi.fakat cok akıllı olan adam şöle dedi:
"efendim şimdi görüyorsunuz ki size doğruyu sölemişim nereden bilebilirdim ki 1 dk önce hapishaneye gireceğimive şimdi bile nereye gittiğimden emin olabilir miyim?"

hayatta hiç bişiden kesin olamayız çünkü hayat içi süprizlerle dolu eğlenceli bir sandıktır ;D

Ç

çiçek

Kullanıcı
4 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
vay anasını :)
harikaymış..

I

ibrahim58

Kullanıcı
9 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Sivas
Hayat gerçektende süprizlerle dolu

B

bengisu1

Kullanıcı
16 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
esas bu güzel yorumlar için ben teşekkür ederim ;D

D

demir170

Kullanıcı
3 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
hayat süprizlerle dolu ama... bu aklın yolu değil...
bunu bir süpriz olarak algılamanın yanında hedefi olmayan bir insan olarak yorumlanır ve başarıya adım adım uzaklaşır...
nereye gittiğini bilmeyen bir insan süprizi kendi çeker...
ama bu süprizden çok biraz enayicce olmuş diyebilirim...
çok özür dilerim bengisu arkadaşım...
ama bu gerçekten bu şekilde...

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
İnsan gideceği yeri bilmeli yoksa İlhan'ın dediği gibi doğru bir yol olmaz.
Fakat öyle zamanlar yada durumlar vardır ki ; yola çıkmalı ama değerlendirmeyi iyi yapmalı ve karşımıza çıkacak süprizlerede kendimizi hazırlıklı tutmalıyız yada en azından süprizle karşılaştığımızda bunun hayatın bir cilvesi olduğunu kabul etmeli,başa çıkmalıyız.

Hikayenin sonunda belirtildiği gibi hayat süprizlerle dolu ama öyle şeyler var ki ,
sizi bilmem ama hani filmide vardı "de ja vu" olayı işte öyle zamanlar da vardır yada içimizde ki sesi dinlediğimizde doğru kararı verdiğimiz anlarda .

Ama bu sürekli bu şekilde olmaz bunlar biraz da tecrübe ile de alakalıdır.

B

bengisu1

Kullanıcı
16 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
demir170' Alıntı:
hayat süprizlerle dolu ama... bu aklın yolu değil...
bunu bir süpriz olarak algılamanın yanında hedefi olmayan bir insan olarak yorumlanır ve başarıya adım adım uzaklaşır...
nereye gittiğini bilmeyen bir insan süprizi kendi çeker...
ama bu süprizden çok biraz enayicce olmuş diyebilirim...
çok özür dilerim bengisu arkadaşım...
ama bu gerçekten bu şekilde...
hayatan saniyelere bağlı olduğunu düşünürsek bence deil yani adam nerden bilebilirdik nereye gidiceğini ancak hala da bilmio yinede okuduğun için teş. :)

D

demir170

Kullanıcı
3 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
sakın yanlış anlama arkadaşım...
benim eleştirim tamamen adamın hedefsiz ilerlemesi...
böyle bir kavram yoktur...
azimle ilerliyor ve nereye gittiğini bilmiyor...
uykusunda yürüyen insanların bile bir gideceği hedefi vardır uykuda olmalarına rağmen...

B

bengisu1

Kullanıcı
16 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
evet haklısın ama burda dikkat cekilen konu farklı zaten