geç kalmadan harekete geç

• Konbuyu başlatan muraturkom
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde muraturkom tarafından oluşturulan geç kalmadan harekete geç başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,495 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı geç kalmadan harekete geç
Konbuyu başlatan muraturkom
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan muraturkom
M

muraturkom

piramit kitabımdan alıntı / geç kalmadan harekete geç
GEÇ KALMADAN HAREKETE GEÇ
  Tabiatta her olayın gelişiminde cisimler kolay olanı seçerler.otur ama kalkma,eğlen ama çalışma,harca ama kazanma gibi örneklerden sizde çoğaltıp alttaki boşluğa yazınız.........
... ...  Olduğu yerde ,kıpırdamadan öylece durmak. Atalet diyorlar adına ,bilimsel anlamda tembellik. Maddeler hareket ettikleri zaman neler olmaz ki  yer yüzünde bir çok maddeye etkileri olur.Yararlı bir sürü enerji iş yapabilirlik hareket meydana gelir.Atomun durağan tembel hareketsizliği bir işe yaramayan uranyum madeniyken parçalandığında bir şehri saniyeler içinde ortadan kaldırmadı mı Hiroşima da Nagazaki de.Tam tersine elektrik üretilerek insanoğluna faydalı olmadı mı? Barajların arkasında tembelce bekleyen koca bir su kütlesi hiçbir iş yapmazken küçücük bir delikten salınınca elektrik gibi vazgeçilemez bir enerji oluyor.
    Öyleyse siz de şimdi oturduğunuz yerden kalkıp odanın içinde yürüyün ne oldu ?Pencereden komşunuzu mu gördünüz. Yoksa yere düşen kaleminizi mi fark ettiniz.Sonuçta tembelliğinizi yendiniz,bir şey olmasa bile değil mi?
  Biz insanlar da kainatın bir parçası olduğumuzdan bekleneni yani tembelliği seçiyoruz.
Hareket bizi başarıya taşır.
  Rüzgar estiğinde yel değirmenleri de dönmek zorunda kalır,buğday da un olmak durumundadır.
  Deprem olduğunda binalar dağlar denizler de hareket etmek zorunda kalır.Hayır biz bu hareketin dışındayız bizi ilgilendirmez diyemezler.
  Yağmur yağdığında insanlar sokakta yavaş yürümek yerine koşmak zorunda kalırlar.
  İşte bütün bu etkilenmeler günlük hayatımızın içinde olup duruyor.
  Kişi mevcut halini bozmaktan genelde uzak durur.Bilmez ki yaşamında değişiklik yaparak aynı yağmurun depremin yaptığı gibi çevresindeki bir çok insanı(kardeş arkadaş komşular akrabalar)olumlu anlamda etkileyecek.çevresindekilerin de yaşça büyük küçük fark etmez tavırları farklılaşmaya başlar daha çok sevilir ve sayılırsınız. Sizinde  başkalarının örnek almaya sizin gibi olmaya çalışacaklarını tahmin edemezsiniz ama öyle.
  Kısacası oturmak yatmaktan,yürümek oturmaktan,koşmak yürümekten daha verimli sonuçlara bizleri tahmin etmediğimiz yerlere (sosyal,ekonomik,kültürel,inanç çoğalımı)getirecektir.
eleştirin ki öğrencilerime aktarmakta sizinde katkınız olsun teşekkür ederim

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Ne haraketi ya ? Ve neden ? sıralanan nedenler haraketsiz bir şekildede edinilebilir fiziken bu mümkün.
Birde şurasını anlamadım.

Kişi mevcut halini bozmaktan genelde uzak durur.Bilmez ki yaşamında değişiklik yaparak aynı yağmurun depremin yaptığı gibi çevresindeki bir çok insanı(kardeş arkadaş komşular akrabalar)olumlu anlamda etkileyecek.

Mevcut halimden rahatsam neden bozayım ? Yaşamında değişiklik istemeyen biri neden bu yola baş vursun.
Burası bu şekil bağlanmış ama, ben hiç olumlu etki eden bir deprem hatırlamıyorum..
En azından insanlara olumlu etki eden. Felaketleri sevmem.
Neyse.. Kopuk bir yazı. Aradaki bağlantılarda (Arada bi bağlantı yok ama) anlamsız.

Yada ben anlamadım.
Harakete geçmiyorum bu ve gibi hiç bir yazıda beni harakete geçiricek kıvılcımı oluşturmaya muktedir değil sanırım.
Bu şekil yazı anktod yada görsel durumlarla harakete geçenler için diyeceğim tek şey.
Çok kısa sürede geri durma ihtimaliniz fazlası ile yüksek..
Teşekkür ederim.

K

karagün

muraturkom' Alıntı:
piramit kitabımdan alıntı / geç kalmadan harekete geç

Olduğu yerde ,kıpırdamadan öylece durmak. Atalet diyorlar adına ,bilimsel anlamda tembellik. Maddeler hareket ettikleri zaman neler olmaz ki  yer yüzünde bir çok maddeye etkileri olur.Yararlı bir sürü enerji iş yapabilirlik hareket meydana gelir.Atomun durağan tembel hareketsizliği bir işe yaramayan uranyum madeniyken parçalandığında bir şehri saniyeler içinde ortadan kaldırmadı mı Hiroşima da Nagazaki de.Tam tersine elektrik üretilerek insanoğluna faydalı olmadı mı? Barajların arkasında tembelce bekleyen koca bir su kütlesi hiçbir iş yapmazken küçücük bir delikten salınınca elektrik gibi vazgeçilemez bir enerji oluyor.

eleştirin ki öğrencilerime aktarmakta sizinde katkınız olsun teşekkür ederim
Biz insanlar da kainatın bir parçası olduğumuzdan bekleneni yani tembelliği seçiyoruz.

Değerli Öğretmenim...
Konu hem bilimsel yönden hem de düşünsel yönden ele alınmış çelişkilerle dolu karmakarışık bir yazı.
Yazıdaki sadece şu tümceyi açak olursak
"Biz insanlar da kainatın bir parçası olduğumuzdan bekleneni yani tembelliği seçiyoruz. "
Eğer insanlar tembel ise ;
Dev gibi akarsuları eletriğe çeviren ...
Hiroşima da Nagazaki  da patlayan o bombayı ,kainat kendi kendine mi icat etti dersiniz ?

M

muraturkom

karagün kardeşim / sevgiler / sadece insanlar değil yerçekimine tabi olan tüm cisimler atalettedirler. sizin anlıyacağınız benim öğrencilerimde bu ataletin 9,81 m/s2 nin belkide 10 katı mevcut sizin dediğiniz aktif insanlar sayesinde zaten insanlığın kaderi değişmiştir doğrudur. işte diğerlerinin de tembelliği kırmasını istediğimizden çocuklara hatta bezen büyüklere anlatmak istiyoruz. atasözü var yemek yedikten sonra kırk atım at / dinamik insan ol ** yada sırt üstü yat bu da atalet çökmüş insan şimdi fikrin nedir ?

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
hocam ne diyon allah aşkına ben anlamıyom senin yazılarını  :)

M

muraturkom

yahu agpkalper / anlamadığın kısım hangisi  biz bu çalışmalarla birsürü öğrenciyi aslan gibi delikanlı yapıyoruz. sevgiler izmir e selamlar

K

karagün

muraturkom' Alıntı:
karagün kardeşim / sevgiler / sadece insanlar değil yerçekimine tabi olan tüm cisimler atalettedirler. sizin anlıyacağınız benim öğrencilerimde bu ataletin 9,81 m/s2 nin belkide 10 katı mevcut sizin dediğiniz aktif insanlar sayesinde zaten insanlığın kaderi değişmiştir doğrudur. işte diğerlerinin de tembelliği kırmasını istediğimizden çocuklara hatta bezen büyüklere anlatmak istiyoruz. atasözü var yemek yedikten sonra kırk atım at / dinamik insan ol ** yada sırt üstü yat bu da atalet çökmüş insan şimdi fikrin nedir ?
Değerli öğretmenim ...
Yanlış anlamanızı istemem .Maksadım kesinlikle sizi eletirmek değil. (haddime bile düşmez)
Konu ile ilgili düşüncelerimizi almak istediğiniz için yorum yazıyorm.
Anlıyorum ki araştırmacı gelişimci bir eğitimcisiniz ...
Başarılar diliyorum.
Bir öğretmen çocuğu olarak benim de en değer verdiğim şey eğitimdir .
Ve bunun üstünde Tanrı'dan başka  bir güç tanımıyorum .
Saygılar

M

muraturkom

sevgili karagün / sizin tüm eleştirileriniz birbaşkasının farklı algılaması ve benim göremediğim başka bir pencereden bakış anlamındadır. tüm mesajlarınızı kaydediyor ve öğrencinin de değişik açılardan bakma anlaşılmakta eksiklerimi tamamlıyorum .ara vermeden eleştirmenizi tüm içtenliklerimle diliyorum.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Of türkiye off..
Bu arada, yeni nesil kimlerin eseriydi ?
Eserin müessirlerinin iyi yada kötü demeyeyimde "doğru" bir eser oldukları konusunda derin endişeler içerisine gşrşyorum..

Teşekkür ederim..

M

muraturkom

korsan çok acılı biberli olmuş eleştirin bence hangi kısımda neresi sana ters onu belirtseydin keşke /selamlar ayrıca korsan alçak gönüllülük farklı eleştirileri algılanıp algılanmama kısımlarının düzeltilmesi anlamında eleştiri istiyorum. bizler iyi bir iletişim istiyorsak dinlemeyi, eleştirilmeyi sonrada anlatmayı doğru biçimde yaparsak inanın aile arasında , öğretmen öğrenciler arasında, halkla hükümet arasında sorunlar en aza indirgenir.