Gandhi, günümüz dünyasının yedi büyük günahını şöyle sıralıyor:

• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim Ne Söylemiş? kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan Gandhi, günümüz dünyasının yedi büyük günahını şöyle sıralıyor: başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,327 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim Ne Söylemiş?
Konu Başlığı Gandhi, günümüz dünyasının yedi büyük günahını şöyle sıralıyor:
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ölüdeniz
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Gandhi, günümüz dünyasının yedi büyük günahını şöyle sıralıyor:

1 Çalışmadan gelen maddi zenginlik arzusu.

2Bilinci ve vicdanı olmayan haz.

3 İnsancıl olmayan bilim.

4Karakteri ve yararı olmayan bilgi.

5.Ahlakı olmayan ticaret.

6 Prensipleri olmayan politika.

7 Özveriden ve sevgiden yoksun ibadet.

Gandhi, tüm bu saydıklarını yapan insanların günümüzde el üstünde tutulduğunu bilmiyor. Bu ''özenilen'' insanlara bir de günahkar damgasını vuruyor. Ne ayıp (!)

İşte size bu ''özenilen'' insanların düşünce silsilesi:

Ah bir milli piyangodan büyük ikramiye çıksa da yan gelip yatıp keyfime baksam. Her gece barda gönlüm hovarda gezip, renkli hayatlar diye televizyonda her akşam gördüğüm bir avuç renkli(!) insan gibi hayatın hazzını tatsam. Benim de canım var ben de insanım.

Bilim, tıp kisvesi altında yapılan insanlık düşmanı vahşi kapitalizm uygulamaları ve yutturmacalar beni hiç ilgilendirmiyor. Ama kimin eli kimin cebinde ve kimin kiminle seviyeli birliktelikler(!) yaşadığına dair bilgiler ve dedikodular beni çok ilgilendiriyor.

Saatlerce bir gol üzerine yapılan tartışmalarda öğrendiklerim de televizyon karşısında pineklememe değiyor doğrusu.

Ticarette ahlak olamayacağını zaten biliyorum. Alın teriyle kim zengin olmuş ki.

Politika dediğin zaten köprüyü geçene kadar ayıya dayı deme sanatıdır. Irak'ta, Filistin'de ölenlerden bana ne? ABD büyüktür. Ne eylerse doğru eyler... Büyüklerin safında olmak her zaman iyidir.

Ben namazımı da kılar, meditasyonumu da yaparım. Herkes benim ne kadar dindar ya da spiritüel olduğumu görüyor işte. Ama en yakınımdaki insanlardan bir yudum sevgiyi, iki tatlı sözü esirgerim. Zaten bir ben iyi, herkes kötü. Onlar da sevgime layık olsalardı, napayım.

Ah bir param olsa, beni seven biri olsa ne mutlu olurdum. Bir de her şeyi yediğim ve hiç egzersiz yapmadığım halde incecik kalabilsem benden mutlusu olmazdı.

Mutsuzluğumun sorumlusu başka insanlar ve içinde bulunduğum koşullar. O kadar da şikayet ediyorum bu durumumdan oysa. İnsanlar ne bencil. Benim sorunlarımla ilgilenmek için kıllarını bile kımıldatmıyorlar.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
sölediklerinize dikkat edin düşüncelere dönüşür
düşüncelerinize dikkat edin duygularınıza dönüşür
duygularınıza dikkat edin davranışlarınıza dönüşür
davranışlarınıza dikkat edin alışkanlıklarınıza dönüşür
alışkanlıklarınıza dikkat edin değerlerinize dönüşür
değerlerinize dikkat edin karakterinize dönüşür
karakterinize dikkat edin kaderinize dönüşür

mahatma ghandi

Güzel düşünen ve söyleyen biridir vesselam

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kendine saygısı olmayan insan,şeçenegini söylemeyi unutmuş gandi:) ekleyeyim dedim:)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Bu gün bu yeterlilik yetersizlik üzerine ne yazdım ben adminim 8 sitede  :)
Bildiğin gibi deel

Sonuç benim bu günkü durumumun yetersiliği :)
Anlatamadım 100 mail attım abi saatlerce başka platformlarda hatta bi ara tel de nafile yetersizmişim.
Neyse bu gün yeteri kadar yazdım daha 4 sayfa bir konuda yazı yazmam lazım 2 güne yetişmesi lazım  du bakalım bu gecede uyku yok bu korsana.

Ghandiyi severim tam bir semboldür.
Ve bir söz vardır Sembol olmak katil olmaktan çok daha zordur diye bu bile ghandinin nederece zor bir durumu başardıgının kanıtıdır.

Fakat Ghandi ve düşünceleri yeterli olmuşmudur ?
Hindistanın bu günkü haline bakın kararı siz verin.
Yetersizlik konusunda yanılmış ghandi

Ö

ölüdeniz

O zaman şöyle diyebilirmiyiz korsan Ghandi sözleri sadece söylemde kalmış eylemde halk bişey yapamamış.Hindistanın hemen hemen her bölgesinde neredeyse insanlar kendi dışkılarının içinde yaşıyorlar.işin garip tarafı bayanlar lavobo ihtiyaçlarını sabahları iki ile beş arasında görürler, çünkü mahremiyetlerini ancak bu saatler arasında koruyabilirler.evet arkadaşlar bu ülke hindistan Korsanında söylediği gibi yetersiz kalmıştır.