# Forumdaki Değişiklikler

• Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Duyurular ve Yenilikler kategorisinde Codex tarafından oluşturulan # Forumdaki Değişiklikler başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 27,204 kez görüntülenmiş, 53 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Duyurular ve Yenilikler
Konu Başlığı # Forumdaki Değişiklikler
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan özlem1980
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
Forum Kuralları Güncellemesi

Zaten belirli kategorilerde uyguladığımız bu kural tüm kategorilerde geçerli olmuştur.

Aynı gün içersinde "aynı kategori içersinde" 2 den fazla "yeni başlık" açmak kesinlikle yasaktır. (Bu kural, açılan başlıkların üstü kapalı kalmasına, yazının kaynamasına, başlık kirliliği yaratmasına engel olmak için koyulmuştur.) Aksi takdirde açılan başlık forum yetkililerince -uyarı verilmeksizin- silinecektir ve başlık sahibine konuyla ilgili uyarı mesajı gelecektir. (Bknz : Forum Kuralları > Kaç uyarı alındıktan sonra uzaklaştırma gelir?)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bence aynı gün içerisinde,aynı katogoride birden fazla başlık açılmasın....Sitede üyelerimiz çok ve hepsi de paylaşım yapmak isteyince,hem görüntü kirliligi,hem de konu birikimi olup başlık kirligi yaptığından dolayı bende rahatsızım.. Bunu  bu gün düşünmüştüm, buraya gelip sorunu iletecektim...Gerek kalmamış...Bilmeyen üyelerimiz için bu açıklama yerinde olmuş...Dediğimi  de düşünün aynı katogoride gün içerisinde tek başlık....yeni konu açmak için geliyorum,bir bakıyorum o gün 5.6 konu birden eklenmiş,onları okuyup öyle açayım diyorum,konu açmaya geri döndüğümde tekrardan yeni konu açıldıgını ve elimde konumla beraber başka bir güne ertelediğimi de söylemek isterim....

Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
@Su Perisi,
Önerine teşekkür ediyorum.
Şu an itibariyle 2(iki)'dir. Bahsettiğin sebepler boy göstermeye devam ederse -elbette- bir karara -daha- varılır.

Diğer taraftan,
Forumlarda şöyle bir görüşe ağırlık vardır.
Kendini göstermek için bol bol yeni başlık(!) açılır.
Halbuki benim için en önemli konunun altını çizeyim. Elbetteki konu açmak önemlidir. Ancak açılan konulara yorum getirmek ve yorumların bir çınar gibi sağlam olması daha önemlidir. Unutulmamalı ki, açtığınız konulardan binlercesi var... Ama sizin olan yorumlarınızdan -çok fazla!- yok.

Teşekkürler.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Sanki laf biraz bana geldi...Ama ben asla kendimi göstermek gibi bir çaba içerisinde olmadıgımı az buçuk tanıyabildin ise bilirsin codex..Paylaşımı çok ama çok seviyorum ve paylaşım bulunduğum bölümdeki arkadaşların paylaşımlarınıda okuamdan açmak istemiyorum..ASnlık resimler bölümünü çok sevdiğim için oraya hemen hemen her gün iki konu açıyorum,gel görki diger eklenen konularada bakmadan ekleme yapmıyorum...Diger bölümlere gelince,okuyup yorum yapmak biraz zaman alacagı için,farkında iseniz,günde iki konu dursun,haftada 2.3 konuyu anca açabiliyorum..Arşivimde eklenecek çok konu var ama, emege  ve sitemize saygıdan dolayı,uygun zamanında eklemeye özen gösteriyorum...
Bundan sonraki paylaşımlarımda daha da özen ve itina gösterecegimden, kendi adıma söz veriyorum... Ve tekrar teşekkür ediyorum...

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Halbuki benim için en önemli konunun altını çizeyim. Elbetteki konu açmak önemlidir. Ancak açılan konulara yorum getirmek ve yorumların bir çınar gibi sağlam olması daha önemlidir. Unutulmamalı ki, açtığınız konulardan binlercesi var...
Teşekkürler Özgür.
Yorumlar konunun anlaşılması, kavranması yönünden asıl konudan belki de daha sıkı takip edilmesi bölümlerdir diyorum bende.
Keşke her yorum okunduktan sonra ana konuya yorum yapılsa.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Serbest kürsüdede konu içerisine ikiden fazla başlık yasagı var mı?

B

Bülent

Cσ∂єx' Alıntı:
Aynı gün içersinde "aynı kategori içersinde" 2 den fazla "yeni başlık" açmak kesinlikle yasaktır.
Bu kod yazılarak engellenebilir diye düşünüyorum.
Hem o zaman yöneticilerin de işi hafiflemiş olur.  ;)

Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
Cσ∂єx' Alıntı:
Forum Kuralları Güncellemesi

Zaten belirli kategorilerde uyguladığımız bu kural tüm kategorilerde geçerli olmuştur.

Aynı gün içersinde "aynı kategori içersinde" 2 den fazla "yeni başlık" açmak kesinlikle yasaktır. (Bu kural, açılan başlıkların üstü kapalı kalmasına, yazının kaynamasına, başlık kirliliği yaratmasına engel olmak için koyulmuştur.) Aksi takdirde açılan başlık forum yetkililerince -uyarı verilmeksizin- silinecektir ve başlık sahibine konuyla ilgili uyarı mesajı gelecektir. (Bknz : Forum Kuralları > Kaç uyarı alındıktan sonra uzaklaştırma gelir?)
Kuralı daha da açmak istiyorum.
Kategori nedir? ile...
Kategoriler aşağıdakilerdir :

+'lara tıkladığınızda onlara ait bölümler ortaya çıkacaktır. Örneğin Kişisel Gelişim Kategorisini açalım.

Bu kural ile şu demek istenmiştir :
Gün içersinde her kategoride (örneğe bakarak kişisel gelişim kategorisini baz aldım...) 2'den fazla yeni başlık açmak yasaktır. Bu da o kategoriye ait tüm bölümlerde en fazla iki başlık açabileceğinizin göstergesidir.
Bunun için kodlamaya falan gerek yok. Dikkat ederseniz gül gibi geçiniriz. Aksi takdirde kurallar uygulanacak ve yaptırımları ile karşı karşıya kalacaksınız.

Teşekkürler.
İyi hafta sonları...

Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
Yeni Üye Kaydında Değişiklik

Eskiden üye olduktan sonra e-postanıza herhangi bir kod gelmeyen bir üyelik sistemi kullanıyorduk. Ancak -şu dakikadan sonra- "aktivasyon" onaylı bir sisteme geçtik. Bu sistem ile üye olmak isteyen her kullanıcımız mutlaka e-postasına gelen aktivasyon koduna tıkladıktan sonra üyeliğini aktif hale getirebilecektir.

Bilginize...

Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
İstatistikler, Çevrimiçi Üyeler bölümlerinde görsel değişiklikler ve kolay erişim için yönlendirmeler yapıldı.
Mesaj\Konu ayrımı ile forumun görselliği arttırıldı.
Son olarak, yabancı dilde olan birkaç forum ifadesi TÜRKÇELEŞTİRİLDİ.