Filmlerden, işte budur dedirtecek sözler...

• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Sinema kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan Filmlerden, işte budur dedirtecek sözler... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 218,136 kez görüntülenmiş, 554 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Sinema
Konu Başlığı Filmlerden, işte budur dedirtecek sözler...
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan DeryaDer
B

bjkerim

Kullanıcı
8 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
Samsun
Bende paylaşim bi tane :)

neden ölüyorsun anne?
bak vakit doldu, sıram geldi...

ah hayır sakın korkma bir tanem ölümde hayatın bir parçası, vakit varken tomurcukları topla. zaman hala uçup gidiyor ve bugün gülümseyen bu çiçek yarın ölüyor olabilir!

ölme anne ölme!

Forest Gump

T

Tixy

Kullanıcı
14 Mar 2010
En iyi cevaplar
0
0
Kocaeli
Peki atla binicisi nerde.Öten o boru nerde.Dağlardan yağmur gibi geçtiler.Cayırlardan yel gibi estiler...
Günler batıdan battı bile tepelerin ardından gölgeler icine.
nasıl bu hale geldik?
İkiKule-Theoden

K

kagittan__gemi

Kullanıcı
15 Eyl 2011
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
Göründüğünüzden çok daha zekisiniz bu muhtemelen kötü bir durum (gibi birşeydi)    (zindan adası)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bir gün birisi yanına oturup, ölmekte olduğunu söyleyince ne hissedeceğini düşündün mü ?..O ağırlığı..? Saat artık sizin için tik taklamaya başlamıştır !..Bir kaç saniye içinde korkuyla karışık bir şaşkınlık içinde bulursun kendini..! Artık her şeye başka bakıyorsundur, her şey başka kokuyordur !..Artık her şeyin lezzetinin farkınd...asındır ; Bir bardak suyun, ya da parkta bir minik yürüyüşün tadını almaya başlarsın, ilk defa. İnsanların çoğu saatin kendileri için ne zaman duracağını bilme lüksüne sahip değiller..Ve çelişki de buradadır..! Bunlar kendi hayatlarının değerinin farkında olmazlar !..Suyu içmeye devam ederler, ama o bir bardak suyun ne kadar lezzetli olduğuna dikkat bile etmezler..! Ölümün bilinmesi her şeyi değiştirir !..Şimdi sana öleceğin günü ve zamanı söylersem ; Kesinlikle hayatındaki her şey darmadağın olur...!

Saw

K

kagittan__gemi

Kullanıcı
15 Eyl 2011
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
''Gülüşünde iğrenç bir çaresizlik var'' Fight Club

S

selindemir

Kullanıcı
23 Şub 2012
En iyi cevaplar
0
0
''Bir masal , bir yol olur  dönerim demiştim ya,ben yüzünde bir gülümseme olacağım.Bir pazar günü öylesine çıkıverdiğin sessiz başı boş bir sokakta yürürken yüzüne yerleşen bir gülümse.Sevdiğin ağaçlar kadar büyük, sevdiğin ağaçlar kadar yeşil umut olacağım.Bir pazar günü çıkıverdiğin yolculuk senin en güzel yolculuğun olacak''
                                                                                                                                          'Yolculuk' Filminden

C

Ch@rming

Kullanıcı
1 Şub 2012
En iyi cevaplar
0
0
Balıkesir
…geriye dönüş yoktur; zaman her şeyi mahveder.
çünkü bazı şeyler onarılamaz…
çünkü insan bir hayvandır…
çünkü intikam isteği, doğal bir dürtüdür…
çünkü çoğu suç cezalandırılmaz…
çünkü sevilen birini kaybetmek, insanı yıldırım çarpmış gibi sarsar…
çünkü aşk, yaşamın pınarıdır…

Dönüş Yok - Yön:Gaspar Noé

C

Ch@rming

Kullanıcı
1 Şub 2012
En iyi cevaplar
0
0
Balıkesir
Fakat yalnızlığın bir anlamı yoktur.. Bir adamla ,  bir kız veya çocuklarla bile yaşarsın fakat hala yalnızsındır.. Ben yalnızım o da öyle.. Yalnız doğduk , hayatlarımızı yalnız yaşadık ve yalnız öleceğiz.. Yalnız , sonsuz kadar yalnız.. Sevişirken bile yalnızız.. Bedenimiz de yalnız hayatımız da yalnız.. Tıpkı bir tünel gibi , paylaşmak imkansız.. Yıllar geçtikçe daha kötüye gidiyor.. Sadece hayatın anılarında yaşamak bu da yavaşça daha geriye götürüyor.. Evet.. Hayat bir tünel.. Herkesin kendine ait küçük bir tüneli vardır.. Sadece sonunda ışık yoktur.. Issız hatırlar bile silinir..  Yalnızca üzerinize vurulan bir üreme kodu.. Boyun eğmek zorunda olduğunuzu düşündüğünüz.. Kendi rızan olmadan doğmak.. Ye , iç , şeyini salla ve yeni bir hayat yarat  ve öl.. Hayat büyük bir boşluk.. Her zaman öyle oldu ve öyle olacak.. Bensiz de gayet iyi olan kocaman bir boşluk.. Daha fazla bu oyunu oynamak istemiyorum..

I STAND ALONE..

Z

zeynep1

Kullanıcı
5 Ağu 2011
En iyi cevaplar
0
0
Kuizler, vizeler, finaller…
Tek dönemde 42 sınava giriyoruz.

+ Bu kadar evham yapma, dostum.

Al elini ve kalbine koy,
ve de ki, ‘all izz well.’

- all izz well?

+ Evet, all izz well.
Köyümüzde yaşlı bir bekçi vardı,

Gece devriyelerinde bağırırdı:
‘all izz well.’
*Herşey yolunda.

Biz de huzurlu bir şekilde uyurduk.
Sonra bir gece, bir hırsızlık oldu.

ve öğrendik ki meğerse
adam körmüş!

O, ‘all izz well.’ derdi,
biz de güvende hissederdik kendimizi.

O gün, bu kalbin ne kadar kolayca
korkabildiğini öğrendim.

Kandırmanız gerekiyor.

Sorun ne kadar büyük olursa olsun,
‘all izz well.’ diyeceksiniz.

- Bu sorunu çözüyor mu?

+ Hayır, ama sorunla yüzleşme gücü veriyor.

*All Izz Well: Her Şey Yolunda.//3 IDIOTS

K

kagittan__gemi

Kullanıcı
15 Eyl 2011
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
" Burada, Yaşıyan En Güçlü Ve En Zeki Erkekleri Görüyorum.. Bu Potansiyeli Görüyorum.. Ve Hepsi Heba Oluyor..

Lanet Olsun, Bütün Bir Nesil Benzin Pompalıyor, Garsonluk Yapıyor Yada Beyaz Yakalı Köle Olmuş..

Reklamlar Yüzünden Araba Ve Kıyafet Peşindeler.. Nefret Ettiğimiz İşlerde Çalışıp Gereksiz Şeyler Alıyoruz..

Bizler Tarihin Ortanca Çocuklarıyız.. Bir Amacımız Yada Yerimiz Yok.. Ne Büyük Savaşı Yaşadık...

Ne de Büyük Buhranı.. Bizim Savaşımız Ruhani Bi Savaş.. En Büyük Buhranımız; Hayatlarımız..

Televizyonla Büyürken Milyoner Film Yıldızı Yada Rock Yıldızı Olucağımıza İnandık.. Ama Olmıycazz..

Bunu Yavaş Yavaş Öğreniyoruz.. Ve O Yüzden Çok Çok Kızgınız.. "

K

kagittan__gemi

Kullanıcı
15 Eyl 2011
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
Marla:''Bu elbiseyi pazardan 1 dolara aldım''

Cornelius:'' Her kuruşuna değmiş''

''Fight Club''

K

kagittan__gemi

Kullanıcı
15 Eyl 2011
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
Düşüncelerimi anlatan kelimelerin git gide anlamsızlaştığını farkettim.   (Into The Wild)

K

kagittan__gemi

Kullanıcı
15 Eyl 2011
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
'' Pek çok insan mutsuz koşullarda yaşıyorlar ve yinede durumlarını değiştirmek için gereken teşebbüse kalkışmıyorlar çünkü her biri huzur verirmiş gibi gözüken, güvenlik uyum ve muhafazakarlıkla dolu bir hayatla koşullanmışlar, halbuki aslında güvenli bir gelecek kadar bir insanın içindeki maceracı ruha tehlike  oluşturan başka bir şey yoktur. Bir insanın yaşayan ruhunda ki en temel öz maceraya duyduğu tutkudur. Hayatın neşesi yeni deneyimlere karşılaşmalarımızdan gelir ve bundan dolayıdır ki her gün yeni ve farklı bir güneşle, sonsuza kadar değişen ufka sahip olmaktan daha büyük bir neşe yoktur .''

Christopher McCandless nam-ı değer Alexsander Supertramp  (Into The Wild)

DeryaDer

DeryaDer

Derya Karacan
Moderatör
22 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
28
www.deryakaracan.com
senaristler de tıpkı kitap yazarları ya da şairler gibi can alıcı sözler söyle(t)yebiliyor. güzel bir konu olmuş.. teşekkürler.