FIKRALAR

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mizah kategorisinde keyman tarafından oluşturulan FIKRALAR başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 187,175 kez görüntülenmiş, 698 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mizah
Konu Başlığı FIKRALAR
Konbuyu başlatan keyman
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ebruliyn
crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Ahh ahhh Çorum değilde Kayseri'de doğmak varmışya neyse ..
Hazır konu Kayseriliden açılmışken bir fıkra da ben paylaşayım bari:)

Padişahın biri,
- Bana yalan söyleyebilene bir küp dolusu altın vereceğim!
demiş.
Yalancılar, hemen saraya koşuşturup başlamışlar yalana;
- Bir kuş, aslanı kapıp yuvasına götürdü.
- Bunun neresi yalan?.. Kuş kartaldır, Arslan da kuzu kadar minik bir
yavru. Kaptı mı götürür tabii!..
- Komşu ülkede bir eşeği kral yaptılar!..
- Ülkenin kralı, pencereden bakınırken tacını düşürmüş. Taç da
pencerenin altındaki eşeğin başına geçmiş. Taç kimin kafasındaysa, kral odur tabii!..
- Padişahım, ben gökyüzüne bir ok attım. Altı ay sonra geri döndü!
- Senin ok bir ağacın üstüne düşmüştür. Ağaç, sonbaharda yapraklarını dökünce, takılacak yer bulamayıp yere inmiştir.
Böylece padişah, her yalana gerçek bir bahane bulmuş ve kimse padişaha bu yalandır dedirtememiş.
Ama bir gün bir Kayserili gelmiş;
- Padişahım, sen benim babamdan borç olarak bir küp dolusu altın almıştın. Şimdi geri almaya geldim.
Yalandır dersen ödülümü ver. Yalan değil dersen borcunu öde!..

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
"Birgün Kayserili'nin ineği hasta olmuş ve Allah'a yalvarmış;
-Allah'ım ben on beş gün oruç tutayım sen de benim ineğimi iyileştir
On beş günün sonunda Kayserili'nin ineği ölür tepesinin tası atan adam der ki:
-Ey Allah'ım ben bu on beş gün orucu ramazan'dan, bu ineği de kurban bayramı'ndan düşerim..":)

H

hayalhane

Herşey Çocuğun Pazara Kaçmasıyla Oldu;

Temel Birgün Arabası ile Giderken Bakar Ki Frenler Boşalmış.Tutmuyor...
Pazar Önünden Geçmektedir.Bari Bir Kişiyi Eziyimde Öyle Yavaşlayım.Fazla Adam Ölmesin Der.
Bir Çocuğu Kestirir Gözüne...Sürer ÜStüne...
Akşam Haberlerde 201 Kişi Öldü Diye Haber Çıkar.
Sorarlar Temel'e Nasıl Oldu Diye;
- Valla Komiserum Herşey Uşağun Pazara Kaçmasiyle Oldu Daa...

;D ;D ;D ;D ;D

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adamin biri bir gun Ingiltere'ye gezmege gitmek istemis. Tabii Ingilizce bilmediginden arkadasina sormus :
-Yav ben Ingiltere'ye gidince onlarla nasil anlasacagim? , demis. Arkadasida :
-Bak konustugun her cumlenin sonuna 'ing' koy. onlar senin ne demek istedigini anlarlar, demis. ve adam Ingiltere'ye gitmis ve solugu bir cafede almis. Arkadasinin taktigini uygulamaya baslamis ve garsonu cagirmis :
-sen bana bir cay getirebiling? demis ve garson saskin saskin cay getirmeye gitmis. Garson cayi hemen getirmis. Adam demiski :
-Bak, ben ne guzel Ingilizce konusuyoring degiling? demis. Garson lafi yapistirmis :
-ben Türk olmaying , sen ozaman zor icerdin çaying!  ;D

P

prenses35

Kullanıcı
23 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
;D demekki her cümlenin sonuna 'ing' koyarak söylemek işe yaramıyormuş :) 

H

hayalhane

Artık Fıkralar Ezberimde. :)
Anlatmaya Gelince Anlatamıyırum Ama,Okurken Aklıma Geliyo.. :)  ;D

N

neslican

Kullanıcı
1 Tem 2010
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Eczanede çalıştığım zamanlarda gelen bir turist ''do you speak english?'' diye sormuştu..
ingilizce bilmeyen fakat şeklini koymadan yapamayan sevgili kalfamızın verdiği cevapla hepimiz iptal olmuştuk
''NEİN''
(bilmeyenler için açıklayayım;''nein'' almanca ''hayır''demektir)

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
New İork'ta küçük bir çocuğu azgın bir köpeğin pençesinden kurtaran ve köpeği boğan babaiğit delikanlının yanına gelen gazete muhabiri sorar:
-Kahraman Amerikalı, çocuğun hayatını kurtardı. Diye yazabilirmiıim.
adam:
-Hayır efendim ben Amerkalı değil Pakistanlıyım. Der
Ertesi günkü New yİork Times'ta gazete manşeti şöyledir:"Kökten dinci Müslüman genç central parkta bir köpeği boğdu. FBI, olayın El Kaide bağlantısını araştırıyor."

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Yüzü gözü mosmor bir kadın doktora gider.

Doktor: Ne oldu size?
Kadın: Doktor bey, ne yapacağımı bilemiyorum. Kocam ne zaman içip de eve sarhoş dönse beni gebertene kadar dövüyor.
Doktor:  Bu konuda size çok işe yarayan bir çözümüm var hanımefendi. Kocanız sarhoş olarak eve geldiğinde elinize bir bardak şekerli çay alın ve kocanız yatıp uyuyana kadar ağzınıza alacağınız bir yudum çayı ağızınız içinde sürekli dolaştırın....
İki hafta sonra, aynı kadın, eli yüzü düzgün şekilde doktoru ziyaret eder.
Kadın: Evet doktor, harika bir çözümdü bu. Kocam eve sarhoş geldiği her seferinde, yatıp uyuyana kadar ağzıma bir yudum çay alıp ağzımı çalkalar gibi ağzımda dolaştırdım; ve kocam bana hiç dokunmadı.
Doktor: Gördünüz mü, ağzınızı kapalı tutmak ne kadar çok işe yarıyor...

K

kanaysel

Kullanıcı
26 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
ankara
çok etkilendim  paylaştığınız için teşekkür ederim.

N

nil_92

Kullanıcı
26 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bak Bakalım Baban Mı?
Yaşlı adam vefat etmiş...
Cenaze töreni sırasında hoca konuşmaya başlamış;
“-Merhum çok dürüst, iyi bir aile reisi, mükemmel bir eş, sevecen bir babaydı...”
Konuşma böyle devam ederken gözü yaşlı karısı yanındaki çocuklarından birine dönerek;
“-Bir gidip bakın bakayım... Oradaki babanız mı?...” :)

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Bir Karadenizli, bir Kayserili ve bir Diyarbakırlı aynı trafik kazasında ölmüş.
Cenazeleri dualarla, göz yaşlarıyla kaldırılmış. İki üç gün geçmiş, bir de bakmışlar ki Karadenizli, çıkmış mezardan, üstünü silkeleyerek geliyor.Önce büyük bir panik yaşanmış haliyle, sonra bakmış zombi mombi değil, bayağı kanlı canlı, cesaret edip yanına yanaşmış ve merakla sormuşlar:
-Yahu sen öteki dünyadan nasıl geri döndün?
Anlatmış:
- Öte tarafta da işler buradaki gibi yürüyormuş meğer, rüşvet, haksızlık, yolsuzluk...Geri göndermek için 5 bin dolar istediler, bastım parayı geri geldim.
- Eee, diğer iki arkadaş niye gelmedi?
- Vallahi ben gelirken, Kayserili hâlâ 3.500 dolara olmaz mı, yap bir indirimde ayağımız alışsın!' diye pazarlık ediyordu.
- Ya Diyarbakırlı?
- O da 'Ben vermem, Devlet versin!' diye inat ediyordu.

Aralarında iyiki çorumlu yokmuş yazık kaderine boyun eğer cezası neyse çekerdi .

S

suheda:)

Kullanıcı
31 Tem 2010
En iyi cevaplar
0
0
Kütahya
Adamın birinin kalbi bir atıyormuş bir atmıyormuş.Doktora gitmiş.Derdini anlatmış.Doktor:''Öyle şey olur mu?Böyle durumda kalbinin atmaması lazım.''demiş.Adam gitmiş.At maması almış.At mamasını yemiş yemiş,bitirmiş.Doktora tekrar gitmiş.At mamasının bittiğini söylemiş.Doktor da''Bitmemesi lazım''demiş.Adam ''Yok artık''demiş.

HAHAHİHİHOHOHUHUHU:)
Çok komik:):)

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Süheda:)
Aslında ağır takılırdım kırdınya bu huyumu bir ilke imza attın kutluyorum seni:)
Dururken güldürdün  beni