Ferrari, Avrupa'da en iyi işveren

  • Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde İş Dünyası Yazıları kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Ferrari, Avrupa'da en iyi işveren başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,077 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı İş Dünyası Yazıları
Konu Başlığı Ferrari, Avrupa'da en iyi işveren
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan altyy
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
İtalyan lüks spor araba yapımcısı ünlü Ferrari firması, "Avrupa'nın en beğenilen işyeri" seçildi. Financial Times Gazetesi'nin "Avrupa'nın En İyi İşyerleri" ekinde yayınlanan sıralamada 'ekip ruhu' bilinciyle hareket eden Ferrari, ilk sırada yer alırken, 100 şirketin dahil edildiği listede 21 şirket ile Almanya başı çekiyor.

Araştırmayı yapan enstitünün İcra Direktörü Pale Ellemann Knudsen, Ferrari'nin birinci seçilmesinde, çalışanların orada çalışmaktan duydukları gurur ve markanın tarihinden gelen saygınlığı hissediyor olmaları gibi etkenlerin rol oynadığına işaret etti. Markanın sahibi Fiat şirketinin insan kaynakları yönetiminin Ferrari'de bir "takım ruhu" yaratmayı başarmış olmasının da önemini vurguladı.


Sözkonusu 100 işyeri arasında, imalatçılar 20 şirketle başı çekiyor. Ellemann, ilk on arasında İngiliz perakende şirketi Beawerbrooks of the Jewellers ile, Beliçkalı ayakkabı satıcısı Schoenen Torfs'un varlığına da dikkati çekti. Söz konusu şirketlerde çalışanların yüksek ücret aldıklarını belirtmekle birlikte Ellemann, ilk ona girmelerinde, çalışanların şirketleriyle ve orada çalışıyor olmaktan ötürü kendileriyle gurur duymalarını özellikle belirtti.


Ülke bazında İrlanda da 14 şirketiyle dikkati çekti.

Kaynak: Dünya Gazetesi, Dış Haberler
 
O

oddo

Kullanıcı
18 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
aydın
benim en büyük hedefim pininfarina tasarım grubunda bir ferrari tasarımcısı olmak............
 
Üst