....Ezan çiçeği....

• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan ....Ezan çiçeği.... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,189 kez görüntülenmiş, 15 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı ....Ezan çiçeği....
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan su perisi
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
   İlginç özelliklere sahip otsu bir bitkidir.Lale iriliğindeki ipeksi sarı çiçekleri gün boyu kapalı durur. Güneş battığı anda aniden açılarak şaşırtıcı bir gösteri sunar. Ertesi gün öğlene doğru sönen çiçeklerin ömrü bir gündür. Ancak bol tomurcuk verdiği için problem olmaz. Baharda rozet biçimi etli ve tüylü yaprakların ortasından uzun bir sap çıkarır. Bu sapın üzerinde yaz boyu açacak olan tomurcukları taslak halinde bulunur. 1.5 metre uzayabilir.

Akşam ezanında açmaya başlar ezan bitene kadar çiçek açılmış olur...

Resimler bir akşam ezanı sürecince çekilmiş...

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Yazlığın bahçesine babam ekmişti bu çiçekleri...
Asla vakitlerini şaşırmazlar.
Teşekkürler perim. :)

Ö

ölüdeniz

Ezan çiçeğini bilmiyordum ama öğrenmiş oldum teşekkürler SU PERİSİ

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
akşam sefası vardır birde;
çocukluğumda en sevdiğim şeydi çiçekleri dakikalarca izlerdim yavaş yavaş açarken büyülenirdim...
teşekkürler paylaşımın için nostalji oldu bana :)

R

ravza

Kullanıcı
8 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
mersin
Ne kadar güzel ve büyüleyici doğadaki herşey bir ibret manzarası.Çok teşekkürler su perisi harikaydı vessalam

B

BeFa

Kullanıcı
19 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Türkiye
Evet çok ilginç ve güzel paylaşımın için teşekkürler su perisi :)

Y

yusufi

Kullanıcı
24 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
Çok güzel bir çiçektir şahsen sayısını hatırlayamayacağım kadar canlı canlı çiçeklerin açılmasını izlemişimdir.  ;)

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
aslında düşününce,,akla sığmayan anlamaları ve güzellikleri bulunan bir çiçek ..> evet ben görmüştüm..çok güzelller.. gerçenten de ezan sesiyle açılıyorlar..bi de sabah ezanıyla birlikte açılanları da mevcut :)