evrenle uyumlaşma sürecinde okunması gereken kitap

• Konbuyu başlatan GulsahToptas
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde GulsahToptas tarafından oluşturulan evrenle uyumlaşma sürecinde okunması gereken kitap başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,162 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı evrenle uyumlaşma sürecinde okunması gereken kitap
Konbuyu başlatan GulsahToptas
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan businessmann
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Prof.Dr.Üstün Dökmen " Varolmak,Gelişmek,Uzlaşmak " adlı kitabını kg üyesi arkadaşlar tavsiye ederim.Çok akıcı bir dille anlatılmış bir kişisel gelişim kitabı.Konusu :

İnsan yarına kalmak ister;uzun yaşamak ister;yakınlarının,genlerinin,kültürünün yarına kalmasını ister;hiç olmadı, bu dünyada hoş bir seda bırakmak ister.Bunların gerçekleşmesi,insanın varolma,gelişme ve uzlaşma becerisini arttırmasına bağlıdır.Kitabın kuramsal temelinde,bilişsel psikoloji,genetik,sosyobiyoloji,sosyometri ve kuantum mantığı ile kaynaştıırlmış varoluşçu felsefe ve psikoloji var."

alıntılar : "çevremizdeki fiziksel uyarıcıları fark etmek,daha etkin şekilde varolmamıza katkıda bulunabilirÖğrenebilmek için,dış dünyaya uyum sağlayabilmek için,öncelikle fark etmemiz gereklidir..."
"insanın bu dünyadaki/evrendeki temel amacı yarına kalabilmektir."
"seçme özgürlüğü aynı zamanda sorumluluk getirir..."

tavsiye ederim okumanızı

longcoming

longcoming

Kullanıcı
10 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Kitabi birkaç sene öncesinde okumuştum.Çok beğenmiştim.
Ben de herkese tavsiye ederim :)

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
longcoming' Alıntı:
Kitabi birkaç sene öncesinde okumuştum.Çok beğenmiştim.
Ben de herkese tavsiye ederim :)
kesinlikle çok güzel bir kitap insana çok şey katıyor