EVLİLİK ÜZERİNE

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Zynep tarafından oluşturulan EVLİLİK ÜZERİNE başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,711 kez görüntülenmiş, 25 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı EVLİLİK ÜZERİNE
Konbuyu başlatan Zynep
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ASLIHAN
Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
              Son günlerde epey tartıştık açılan bir başlık altında "evlenecekler dikkat" diyerek, ideal evliliğin/eşin nasıl olması halinde mutlu olabileceğimiz konusunda yorumlarda bulunduk.
              Okuyacağınız yazı, Halil Cibran'ın Evlilik üzerine yazısı.
              Okuyalım haydi buyrun:)

EVLİLİK ÜZERİNE

Yeryüzüne birlikte geldiniz ve sonsuza dek birlikte yaşayacaksınız.
              Ölümün ak kanatları günlerinizi bölene dek birlikte olacaksınız.
              Tanrı'nın suskun anıları katına eriştiğinizde bile birlikte olacaksınız.
              Ama bırakın da bunca beraberliğin arasında biraz da boşluklar olsun.
              Ve Tanrısal alemin rüzgarları esip dolanabilsin aranızda.
              Birbirinizi sevin, ama sevginin üzerine bağlayıcı anlaşmalar koymayın.
              Bırakın yüreklerinizin sahilleri arasında gelgit çalkalanan bir deniz olsun sevgi.
              Birbirinizin kadehini onunla doldurun, ama aynı kadehten eğilip içmeyin.
              Ekmeğinizi bölüşün ama aynı lokmayı dişlemeye kalkmayın.
              Şarkı söyleyin, dans edin, eğlenin birlikte, ama ikinizin de birer yalnız olduğunuzu unutmayın.
              Çünkü lavtadan dağılan müzik aynı, ama nağmeleri çıkaran teller ayrıdır.
              Yüreklerinizi birbirinize bağlayın ama biri ötekinin saklayıcısı olmasın.
              Çünkü ancak Hayat'ın elidir yüreklerinizi saklayacak olan.
              Hep yanyana olun, ama birbirinize fazla sokulmayın;
              Çünkü tapınağı taşıyan sütunlar da birbirinden ayrıdır.
              Çünkü selvi ile meşe birbirinin gölgesinde yetişmez.

Halil CİBRAN

S

sehla

Kullanıcı
5 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
evliliğinizin bir ömür sürmesini istiyorsanız uygulayın derim arkadaşlarıma. gerçekten çok güzel ve sade bir dille anlatılmış. 
bu yazılanların tam tersini uygulanırsa evlilik bir mahkumiyet olur. sevgi selinde boğulmaktansa beni sevdiğini bilmem yeter. tabi kişisel görüşüm herkesin yaklaşımı farklı olabilir. evlilik 24 saat boyunca beraber olmak değil ki olsanız eminim çok kısa süreli olur. bırakın iki tarafında kendine ait özel zamanları olsun  ;) herkesin gönlüne göre bir eş adayı bulma dileği ile

A

altyy

Kullanıcı
31 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
konya
çok güzel belirtmiş selvi ile meşe birbirinin gölgesinde yetişemez zynep teşeşekkürler payaşım için:) sehla evet sanada katılıyorum evlilikde kişilerin ayrı ayrı özel hayatları olmalı gerçekten çok işe yarıyor ve çiftler birbirini sıkmıyor ;) e haliyle saygı sevgide bozulmuyor..

K

Kristal

Bırakın yüreklerinizin sahilleri arasında gelgit çalkalanan bir deniz olsun sevgi
Kırgınlıklar,tartışmalar,kızgınlıklar olsada sevginin derin kökleri gelgitleri aşar.
Evli olmak her düşünceyi,her duyguyu paylaşabilmek değil,bireylerin birbirlerine saygı duymalarını, anlayış göstermelerini gerektirir.
Bu biçimde evlikten korkamayın bekarlar.. ;)
Benim aynamda uzun süre asılı kalmış bir yazıydı teşekkürler :)

Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
Zynep, seçimlerine her zamanki gibi bayılıyorum.
Yine harika bir yazı...
VE aslında onca az cümlede çıkartabilecek sayfalarca şey...

Teşekkürler.

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
zeynep hanım çok zevkli bir insansınız paylaştığınız konulardan bile belli bu ne kadar anlamlı tavsiyeler size teşekkür ederim bunu paylaştığınız için ben ilkkez görüyorum bu metni çok etkilendim metinden  :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Güzel ve olumlu düşünceleriniz için teşekkür ederim.

D

dileklerperisi

Kullanıcı
8 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
hımm... Teşekkürler Zeynep.
Dikkate alınması gereken bilgiler.

A

ayben

Zepçim çok saol, gerçekten de Özgür'e katılıyorum bu yazı üzerine sayfalarca yazılabilir ama kelimelerin tükendiği anlardan birindeyim şuan ...
Neyse tekrar teşekkürler :)

C

cnslmst

paylaşımınız için teşekkürler zeynep hanım... evliliği düşünmüyorum ama ileride bir gün kararımı değiştirirsem yazdıklarınızı dikkate alcağım...

K

kamuran

Hem evlilikte hem tüm insan ilişkilerinde bunu karşılıklı başarabilmek ne güzel olur! :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Teşekkür edenlere de ben teşekkür ederim, hepiniz saolun.
Bazı bilgileri akılda tutmakta yarar var aslında, bu yazıda çok güzel bir örnek var; "Hep yanyana olun, ama birbirinize fazla sokulmayın;
              Çünkü tapınağı taşıyan sütunlar da birbirinden ayrıdır."
demiş Cibran.
Belki de mutluluğun sırrı, bu cümlenin özünü kavrayabilmek evliliklerde.

F

feridis

Kullanıcı
7 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
kesinlikle bence yazının özüde tam belirttiğiniz gibi "Hep yanyana olun, ama birbirinize fazla sokulmayın;
              "Çünkü tapınağı taşıyan sütunlar da birbirinden ayrıdır."

budur..çok güzel bir paylaşım..teşekkürler

B

bişileryapmaklazım

Kullanıcı
14 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
çok güzel bir yazı teşekkürler paylaşım için  :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Rica ederim. :)
Ben çok seviyorum Cibran örneklerini. Başucumdan ayırmam hiç.

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
gerçekten güzel bir yazı teşekkürler, bir gün evleneceksem bu tatta olur umarım.