Eurovision, Rusya'nın

• Konbuyu başlatan yigitce
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde yigitce tarafından oluşturulan Eurovision, Rusya'nın başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,559 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Eurovision, Rusya'nın
Konbuyu başlatan yigitce
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan yigitce
Y

yigitce

Kullanıcı
23 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
yigitce2007.spaces.live.com
Eurovision, Rusya'nın

Sırbistan'daki 53. Eurovision Şarkı Yarışması'nda final gecesi. Ülkeler performanslarını ortaya koydu. Puanlama yapıldı. İlk 3: Rusya, Yunanistan, Ukrayna. Türkiye 7.'likte kaldı.

Sırbistan'ın Belgrad Arena’da gerçekleşen yarışmayı Jovana Jankovic ile Zeljko Joksimovic sundu.

Final öncesinde, saat 20.00’de, “Eurovision Yolculuğu” adlı program da Demet Sağıroğlu, Emel Müftüoğlu, Tuba Önal, Reyhan Karaca, Arzu Ece, Selami Karaibrahimgil, Tüzmen, Demir Demirkan’la Eurovision Tarihinde kısa bir yolculuğa çıkarak anılarını anlattılar.

Bu yıl da yarışma 43 ülkenin katılacağı tele-oylama ile yapıldı. Oy verme işlemi sonunda Rusya açık ara fark yaparak Eurovision 2008'de 1.'liğini ilan etti. Seneye yarışma 12, 14, 16 Mayıs'ta Moskova'da yapılacak.

Türkiye, Mor ve Ötesi'nin Deli adlı rock parçasıyla; Azerbaycan 12, Almanya, Hollanda, Arnavutluk, Belçika, Fransa 10, Bosna Hersek, İngiltere, Gürcistan, Romanya 8, Makedonya 7, İsviçre 6, Bulgaristan, Macaristan 5, Danimarka, Finlandiya, Ukrayna,
San Marino 4, Belarus 3, Norveç'ten de 2 puan alarak 7.'likle yetindi. Türkiye bir ara ilk 3'e de yükseldi ve zirvede iddialı konumda kaldı.

Kaynak: TRT 1 / Canlı Yayın / Tarih/Saat: 24 Mayıs 2008 Cumartesi, 22:50:27 / Link : TRT 1 / Canlı Yayın

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
mor ve ötesi oldukça başarılıydı ama şarkı yarışması değil de daha çok politik bir yaklaşımla oylar, her ülkenin komşuna gitti ve bu şartlar altında yarı finali geçip finale kalmak büyük başarıyken 25 ülke arasında 7. sırada yer almak ayrıca büyük başarı.. burdan tebrik ediyorum mor ve ötesini  :) ayrıca Azerbaycan ın 12. olmasına ayrıca bir sevindim :)

M

mvö_4ever

Kullanıcı
9 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
yüreğimin acısı durum...daha iyi bir sonucu hakettiğimizi düşünüyorum...ama bu sistemle adaletin olmayacağını biliyordum zaten çok da şaşırmadım....mor ve ötesini kutluyorum

mor ve ötesi_forever

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Proğramı izledim.. Hakkımızı yediler. Bence en güzel şarkı mor ve ötesi idi( kan çekiyor ne olsa)  :)

Y

yigitce

Kullanıcı
23 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
yigitce2007.spaces.live.com
adaletli bir yarisma olduguna kesinlikle inanmiyorum...
bu bizim sarkinin birinci olacagina inandigimdan degil ama hak edenin hakkini oylarla iade edilmeyisindendir...
sistemi degistigi halde yine ayni yaklasimla gerceklesti...