Erkan OĞUR

• Konbuyu başlatan ContaQ
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Sanat kategorisinde ContaQ tarafından oluşturulan Erkan OĞUR başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,506 kez görüntülenmiş, 17 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Sanat
Konu Başlığı Erkan OĞUR
Konbuyu başlatan ContaQ
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan photographer
C

ContaQ

Kullanıcı
18 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
www.turkcemiz.net
1954 yılında Ankara'da doğdum. Çocukluğum Elazığ'da geçti, Elazığ'daki o günlerimde bağlama ve kemana merak sardım, bu müzik aletlerine zaman ayırmaya başladım. Liseyi Ankara'da okuduktan sonra babam benim hep bilim adamı olmam yönünde yönlendirirdi. Ben Fen fakültesi fizik-kimya mühendisliğini kazandım. Almanya'da öğretimime devam ettim. 1973 yılında Gitarla tanıştım. Kötü bir fizikçi olmaktansa orta bir müzisyen olmayı seçtim. 1976 Türk müziği seslerine olan ihtiyacımdan dolayı Perdesiz gitarı yaptım ve iyi bir gitarist olmak için çalıştım.

1980’de Türkiye'ye dönerek İ.T.Ü. T.M.D.K’da okumaya başladım. Beş sene sonra mezun olup askere gittim. Dönüşümde konservatuarda ud hocalığı yaptım. Fikret Kızılok ve Bülent Ortaçgille perdesiz gitarım ile konserler verdim. Perdesiz gitarla Almanya'da arayışlar adlı bir albüm çıkardım. 1989 da Amerika'ya giderek oradaki mahalli sanatçılar ile Blues çalışmaları yaptım. Perdesiz gitarı onlara benimsettim. Bir sene sonra ülkeye döndüm, bir alman firması bana Bir Ömürlük Misafir adlı albüm yaptı. Bu albüm Avrupa'da 4. sırayı aldı. Yurt dışında konserler verdim ve halada veriyorum. Türkiye'de ise Kemal Eroğlu ile bağlama yapımı üzerine çalışmalar yapıp, bir yandan da Fahir Atakoğlu ve Bülent Ortaçgil ile çalışmalara devam ediyorum.

kaynak: Turkuler.com

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Sanki kendi özgeçmişiniz gibi aktarmışsınız ContaQ... Umarım üyelerimiz yanılgıya düşmezler.
Teşekkürler.

C

ContaQ

Kullanıcı
18 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
www.turkcemiz.net
Eklemeyi unuttuğum bir nokta da şu; Erkan OĞUR harika kopuz çalar. İsmail Hakkı DEMİRCİOĞLU ile yapmış olduğu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün de çok sevdiği bilinen ''Bülbülüm altın kafeste'' düeti bir müzik ziyafeti niteliğindedir.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Perde gerisinde kalan sanatçılarımızdan.
Tanıtım için çok teşekkürler.

C

ContaQ

Kullanıcı
18 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
www.turkcemiz.net
Zynep' Alıntı:
Kesinlikle perde arkasında kalmamıştır. Müzisyen olan müziğe alakası olan herkes Erkan OĞUR'u tanır. Dünya üzerinde de en tanınmış müzisyenlerden biridir. Burhan ÖÇAL'ı da bir iki senedir tanıyoruz. Bu bakımdan tanınmaması çok normal.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
İsim olarak dedim zaten.
Bu konuda kriterim, "yoldan geçen 100 kişiye sorduk?" benim ContaQ...
Unutma birden (!) sorulunca Cumhurbaşkanı'nın eşinin adını bile bilmeyenler var.

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
muhteşem bir yorumcudur.
teşekkürler...

C

ContaQ

Kullanıcı
18 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
www.turkcemiz.net
Zynep' Alıntı:
İsim olarak dedim zaten.
Bu konuda kriterim, "yoldan geçen 100 kişiye sorduk?" benim ContaQ...
Unutma birden (!) sorulunca Cumhurbaşkanı'nın eşinin adını bile bilmeyenler var.
Perde arkasında kalmak deyimini zikrettiğiniz gibi yaklaşılırsa ilgili sonucun çıkması doğal. Sonucta Aysun kayacı daha popüler  :ıyyhh ancak elli yıl sonra hatırlanacak eserler bırakılması bakımından perde arkasında kalmak sözünü kabullenemedim. Bu ustaların zaten popüler olma dertleri yok Türkiyede ve dünyada milyonlarla ifade edilebilecek insanları kendine hayran bırakıyorlar zaten.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Anlatmak istediğimi anlattın zaten ContaQ... :)
Şöyle düzelteyim o zaman; ön planda sansasyonel bir isim değil ama, Aysun Kayacı örneğin gibi, çok başarılı bir sanatçı, ismi pek bilinmeyen.

S

SENFONİ

Kullanıcı
22 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Zynep' Alıntı:
PERDE ARKASINDA KALMIŞ DİYE ERKAN OĞUR DAN SÖZ ETMENİZ ÇOK YANLIŞ OLUR..PAYLAŞIMIN İÇİN TEŞEKKÜRLER

S

SENFONİ

Kullanıcı
22 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
AYSUN KAYACIDAN DA ÇOK BAŞARILI DİYE BAHSETMESENİZ .. KARŞILAŞTIRILAMAYACAK KİŞİLER

C

ContaQ

Kullanıcı
18 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
www.turkcemiz.net
SENFONİ' Alıntı:
AYSUN KAYACIDAN DA ÇOK BAŞARILI DİYE BAHSETMESENİZ .. KARŞILAŞTIRILAMAYACAK KİŞİLER
allah korusun başarılı denmedi popüler sadece arama motorlarına yazsak diğeri daha çok çıkar karşımıza. Elbetteki Erkan OĞUR la karşılaştırmıyoruz. Bu kadar büyük ustalar zaten televizyonlarda, magazin programlarında görünmeyi utanç sayıyorlardır.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
SENFONİ' Alıntı:
Zynep' Alıntı:
PERDE ARKASINDA KALMIŞ DİYE ERKAN OĞUR DAN SÖZ ETMENİZ ÇOK YANLIŞ OLUR..PAYLAŞIMIN İÇİN TEŞEKKÜRLER
Altta açıklama yaptım kaç kez?
Lütfen okumadan bu kadar acımasız yorum yapmasak?

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
SENFONİ' Alıntı:
Sakin lütfen...
Lütfen tüm yorumları hakkını vererek okuyunuz diyorum sadece.

P

photographer

Kullanıcı
1 Mar 2010
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Dünya üzerindeki sayılı müzisyenlerden. Bir Ömürlük Misafir mi dersiniz, Bugün Ben Şahıma Vardım'ı mı? Zahit Bizi Tan Eyleme mi? Sayılamaz tabi küçük bi anma benim ki.

Genç kesim çoğunlukla tanımıyor. Her ne kadar öyle bir derdi olmasa da toplum olarak böyle bir değere sahip olmak; onur verici.

Teşekkürler paylaşım için.