ERDAL DEMİRKIRAN'ın öz geleceği

• Konbuyu başlatan Aliye
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde Aliye tarafından oluşturulan ERDAL DEMİRKIRAN'ın öz geleceği başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,500 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı ERDAL DEMİRKIRAN'ın öz geleceği
Konbuyu başlatan Aliye
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan efe_09540
A

Aliye

Kullanıcı
18 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bursa

Bugün
Erdal Demirkıran, hayatı ve kendini alabildiğine seviyor. ”Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım” ,”Adam Dediğin Benim Gibi Olur” , ”İflas Etmenin Yolları”, ”Dünyanın En Akıllı İnsanı’ndan Masallar” , ”Sadece Aptallar 8 Saat Uyur” ve ”Yerim Seni ÖSS” adında altı kitabı bulunan Demirkıran, birinci kitabı yurtdışı pazarına çıkarmak için yurtdışında faaliyet gösteren çılgın bir yayınevi arıyor.

Dünyanın En Akıllı İnsanı, kolej, dershane, şirket, belediye, siyasi partiler gibi kurum ve kuruluşlarda ”dahi” yetiştiriyor. İstanbul Yeşilköy’de bulunan Kashna Dahi Fabrikası’nda, Kashna Öğretileri’ni insanlarla paylaşırken dünyayı değiştirmeye çalışıyor.

2006
Türkiye’deki faaliyetleri devam eden Erdal Demirkıran, dünyaya açılmaya hazırlanıyor. Bu arada altıncı kitabı da yayınlayan Demirkıran, kendi kitapları dışında başkaların yazdığı ama Kashna çizgisine uyan kitaplar da yayınlıyor.

2008
Eğitim sektöründe tüm dünyanın bir dünya devi olarak kabul ettiği Kashna Dahi Fabrikası, eğitim çalışmaları dünyanın her yerinde sürdürmeye devam ediyor. Erdal Demirkıran’ın senaryosunu yazdığı sinema filmi 35 ülkede gösterime girdi. Kashna Kitap Ağacı, 12 tanesi Erdal Demirkıran’a ait olmak üzere 150 özgün meyve verdi.

2010
Dünya Liderleri Erdal Demirkıran’dan eğitim almaya başladı.

2015
Kitapları 25 dile çevrilen ve dünyanın en fazla satan yazarı olarak tarihe geçen Erdal Demirkıran yazmaya doymuyor.

2018
Dünyanın her yerinde enstitüler kuran Erdal Demirkıran, kitapları, filmleri, seminerleriyle yüz milyonlarca insana ulaştı.

2020
Dünyaca ünlü starlar, konserlerinden önce Kashna Öğretisi’nden mesajlar veriyorlar.

2022
Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri, Erdal Demirkıran’la yaptığı üçüncü görüşmesinden sonra bir demeç vererek, ”Benim dönemimde, hangi gerekçeyle olursa olsun savaşa onay verilmeyecektir!” dedi.

2026
Kashna o kadar etkili bir öğreti oldu ki, dünyada silah üretimi yapılmıyor artık, hatta üretilmiş olan silahlar da ortak bir deklarasyonla toplatılıp imha ediliyor. Her yıl silaha ayrılan bütçe aç ülkelere dağıtılıyor, aç ülke kavramı tarihe karışıyor...

2029
Suç oranı minimize edildiği gibi, suç işleme akıl hastalığı statüsünde değerlendiriliyor. İnsanlar artık sinirlenmiyor. Özgüven artık özel bir vasıf değil. Cinayet, intihar ya da benzeri kavramlar iflas etti.

15 Mart 2030
İstanbul’da, ”Barış Vadisi”nde saat 10:00 itibariyle Dünya Barış Zirvesi başladı. Ülkemiz adına Cumhurbaşkanımız açılış konuşması yaptıktan sonra, kürsüye gelen Erdal Demirkıran, sözlerine ”Başardık Çocuklar*” diye başladı. 26 dakika süren konuşmasından sonra tüm Devlet Başkanları, daha önce imzalamayı kabul ettikleri Barış Bildirisi’ni imzaladılar.

15 Mart 2030, saat 16.00 itibariyle dünya artık savaşmıyor…

* Çocuklar asla savaşmaz.

Dün Bugün ve Yarın
Kimsenin geçmişi ilgilendirmiyor beni. Ben hep bugüne ve yarına bakarım. Benim için geçmiş, sadece zamanın ne kadar çabuk geçtiğini ispat eden bir aracıdır.

Senin neler yapabileceğin sadece bugünkü tutumuna bağlıdır...

Dün için pişman olma, yarın için kaygılanma, bugünü yaşa. Bugünü sanki en son gününmüş gibi yaşa! Unutma ki, yarın bugüne ”dün” diyeceksin. Tıpkı dün, bugün için ”yarın” dediğin gibi...

”Daima Büyük Düşünen İnsanlarla Karşılaşabilmen Umuduyla...”

ERDAL DEMİRKIRAN
Dünyanın En Akıllı İnsanı

E

erdal_ergen

Kullanıcı
16 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
Paylaşım için teşekkürler ama bir konuya değinmeden yapamayacağım.

Bu konuda çok güzel bir söz var söyleyenn kişiyi hatırlayamadım ama hatırlarsam mutlaka sözle birlikte belirteceğim.

sözde şu "Çok akıllıyım diyen insandan daha aptal bir kimse olamaz"

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Erdal sana katılıyorum.Akıllı bir insan ben dünyanın en akıllısıyım demez zaten,akıllı olabilirsin kime göre,neye göre...sokratesin bir sözü vardı.."Bildiğim Bir Şey Varsa, O da Hiçbir Şey Bilmediğimdir" diye...

Kitaplarına gelince ailecek begeni ile okuyoruz, konuları mizahı bir dilde anlatışındaki ustalıgı,akıcılıyı,ögüt verirkende egittigi,özellikle dün başlamış olduğum"yerim seni oss" adlı kitabındaki osym ye atıgı taşlardan dolayı tebrik ve takdir etmemek  de ne mümkün....sınav sistemindeki çarpık düzeni,sürekli degişen sistemi,çoçuklarımız ve aileler üzerindeki etkisini,özelliklede gençlerimize yönelik uslubu ile büyük begeniyle okuyorum.. bundan öncede "sen şimdi gidecenya git,cehennemin dibine git ben bagrıma taş basarım( bağır taşı hediyeli) " adlı kitabını okuduktan sonra diger kitaplarınıda okumak için sabırsızlandığımı söylemek isterim...

paylaşımın için teşekkürler.. :)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Dün Bugün ve Yarın
Kimsenin geçmişi ilgilendirmiyor beni. Ben hep bugüne ve yarına bakarım. Benim için geçmiş, sadece zamanın ne kadar çabuk geçtiğini ispat eden bir aracıdır.

Senin neler yapabileceğin sadece bugünkü tutumuna bağlıdır...

Dün için pişman olma, yarın için kaygılanma, bugünü yaşa. Bugünü sanki en son gününmüş gibi yaşa! Unutma ki, yarın bugüne ”dün” diyeceksin. Tıpkı dün, bugün için ”yarın” dediğin gibi...

paylaşım için teşekkürler ;)

ne kadar motive edici bir yazıydı..

Ö

ölüdeniz

Nerede durursan dur, ne zaman okursan oku, ne sorarsan sor; cevabım asla değişmeyecek.
Aldığı oksijenin hakkını veren herkese…
Aslan kuş kovalamaz.

Dünyanın En Akıllı İnsanı’ndan Masallar kitabından alıntı

Paylaşımın için teşekkürler

Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
DEMİRKIRAN'la tanışma fırsatını yakalamış ve birçok kitabını, yazısını yakından takip etmiş birisi olarak ; okunması gereken yazarlar içinde olduğunun bir daha altını çiziyorum.

Yazısı yine çok hoş.
İnsanın içindekini uyandırıyor.
Özgüveninizi yokluyor.

Teşekkürler.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Yazar hakkında aklımda soru işaretleri ve önyargı vardı tabi ki  kitaplarını okuyuncaya kadar,hoş dilli esprili insan ;)
her fikrine,yorumuna katılmasamda kitaplarını beğeni ile okuyorum

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Böyle insanlar o kadar değiştiriyorki düşüncelerinizi, bakış açınızı. Kesinlikle küçük düşünen insanlarla yaşanmamalı.

İnsanın içindekini uyandırıyor.
Özgüveninizi yokluyor.
Evet, tam anlamıyla insanın içindeki uyandırıyor.

E

efe_09540

Kullanıcı
3 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
evet bole ınsanlar bakıs acınızı  o kadar değiştiriryor ki ama bu uzun sürmüyor hava kacırınca gercekelerle yuz yuze  gelmen fazla zaman almıyor ben negatıf dusunen  bır ınsan degılım ama gercekcı dusunen bır ınsanaım ımkan dahılınde ınsanların pek cok sey basarabılecegınede ınanıyorm ama gercekçi olarak bunu yapabılırız oyle degılmı kendımızı aldatarak değil