” en güzeli hangisi ? ”

• Konbuyu başlatan mehmetd
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde mehmetd tarafından oluşturulan ” en güzeli hangisi ? ” başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,888 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı ” en güzeli hangisi ? ”
Konbuyu başlatan mehmetd
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan bir dost
M

mehmetd

Kullanıcı
23 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
Evvel zaman içinde muhteşem bir hükümdarın dünyalar güzeli bir kızı varmış. Kız evlilik çağına gelmiş ama kimseleri beğenmezmiş. Ne kralların oğulları, ne zengin tüccarların oğulları... Kız herkese burun kıvırıyormuş.

Bu ülkede yakışıklı ama fakir bir genç de istemiş bu kızı. Tabii ki reddedilmiş. Bu genç başka bir ülkeye gitmiş, çalışmış çok zengin olmuş. Ülkesine yıllar sonra geri donmuş ve kendisini reddeden bu kızı görmek istemiş.

Sormuş, soruşturmuş, kızın evini öğrenmiş. Gitmiş evin önünde beklemeye başlamış. Derken kapı açılmış, çirkin bir adam çıkmış. Adam gittikten sonra bizimki kapıyı çalmış. Kız açmış. Genç neden bu kadar çirkin bir adamla evlendiğini sormuş kıza. Kız da onu evin arka bahçesinde bulunan muhteşem bir gül bahçesine götürmüş.

”Sorunun cevabini öğreneceksin. Şimdi bu gül bahçesinde en güzel gülü bulup bana getirmeni istiyorum. Yalnız bir şartla, bahçede ilerlerken asla geri adım atamazsın.”

Genç

”Tamam” demiş ve başlamış bahçede ilerlemeye. Tam en güzel gülü gördüm derken, başka güzel bir gül daha görüyormuş. Tam o güle elini atacakken başka güzel bir gül, tam onu koparacakken başka güzel bir gül... Bir bakmış bahçenin sonuna gelmiş, geriye adım atması yasak! Bahçenin sonunda boynu bükük solmuş güzel olmayan bir gül koparmak  zorunda kalmış. 

İşte! demiş kız. Anladın mı şimdi niye bu adamı seçtiğimi?”

alıntı

F

FADİME TASTAN

Kullanıcı
8 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kocaeli
Bu gül hikayesini daha önceden de biliyordum.

Tekrar hatırlatman güzel oldu )::)

E

etki84

Kullanıcı
10 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
uşak
bende okumuştum daha önce fakat bu sitede olması gerken bir hikaye... teşekkürler...

M

mehmetd

Kullanıcı
23 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
ben de sizlere teşekkür ediyorum.

E

emine38

Kullanıcı
5 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
Güzel bir mesaj mehmetd bey teşekkürler, o bu yok öbürü derken hayatta birçok fırsatı kaçırdığımız oluyor;birde bakıyoruz ki yolun sonu ...

I

iki_kelime

Kullanıcı
26 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
Önümüze çıkan fırsatları kullanmakta bir kenara atmakta bizim elimizde. Eğer önümüze çıkan fırsatları değerlendiremezsek Sonunda hayal kırıklığı yaşayabiliriz.Teşekkürler  ;)

M

mehmetd

Kullanıcı
23 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
ben de sizlere teşekkür edip, başarılar diliyorum.