En çok okunan kitaplar...

• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan En çok okunan kitaplar... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 42,974 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı En çok okunan kitaplar...
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan vildancaba
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
2008'in ilk ayında en çok satan kitaplar hangileri oldu, sizin için derledik.

Geçen ayı birinci sırada bitiren, bugün dünyanın en çok okunan yazarlarından biri olan Paulo Coelho’nun “Portobello Cadısı” isimli kitabı oldu.

Her çıkardığı kitap ile gündeme gelmeyi başaran Elif Şafak’ın “Siyah Süt” isimli kitabı en çok tercih edilen ikinci kitap olarak listedeki yerini alırken, yakın tarihimizle ilgili kitapların oldukça rağbet gördüğü son zamanlarda Ayşe Kulin’in Osmanlı imparatorluğu’nun son günlerinde geçen kitabı “Veda” üçüncü sırada.

İşte Çok Satan Kitaplar Tam Liste

1-     Portobello Cadısı – Paulo Coelho – Can Yayınları
Konusu: Gizemli bir kadının öyküsü Onu yakından tanıyan, belki de hiç tanımayan dostlarının ağzından Athena

2-     Siyah Süt – Elif Şafak – Doğan Kitap
Konusu: "Siyah Süt" kadınlığın, kadınların hayatının kasvetli ve karanlık ama son tahlilde geçici bir dönemiyle ilgili.

3-     Veda – Ayşe Kulin - Everest
Konusu: Ayşe Kulin, Osmanlı İmparatorluğu'nun son günlerinde, işgal altındaki İstanbul'da bir konakta yaşananları anlatıyor bu kez.

4-     Yaşama Yerleşmek – Üstün Dökmen - Remzi
Konusu: Prof. Dr. Üstün Dökmen, bu kitabında yaşama yerleşmenin koşullarını anlatıyor. Küçük Şeyler dizisinin yeni kitabı.

5-     1919’un Şifresi – Hulki Cevizoğlu – Ceviz Kabuğu
Konusu: 1919’da başlayan Kurtuluş Savaşı’ndan bugüne kadar bilinmeyenler ne?.. Cevizoğlu, araştırdı, buldu, belgeledi…

6-     Tanrı Yanılgısı – Richard Dawkins – Kuzey Yayın
Konusu: “Yaratılışçılar ile Tanrı’ya inanlar, Dawkins’i kendilerinin bas düşmanı olarak görmekte haklılar. Tanrı Yanılgısı’nda kendinin ne müthiş bir hasım olduğunu göstermektedir.

7-    Suskunlar – İhsan Oktay Anar – İletişim Yayınları
Konusu: Hayat kadar gerçek, düş kadar inanılmaz bu dünyanın tüm kahramanlarının seslerini duyacak, nefeslerini hissedeceksiniz. Çünkü Suskunlar, sessizliğin olduğu kadar, seslerin ve sözlerin, yani musikînin romanıdır.

8-     Yakamdaki Yüzler – Can Dündar – İmge Kitabevi
Konusu: Can Dündar bu kez yaşamların ardından nihai sona ulaşanlar için yazdı yazılarını... Her biri ayrı bir yaşam, ayrı bir sevda, ayrı bir renk olan insanları...

9-     Sevdalım Hayat – Zülfü Livaneli – Remzi Kitabevi
Konusu: Bir dönemin siyaset ve sanat olaylarına ışık tutacak, her kuşaktan insanlar arasında ilgi uyandıracak anı ve değerlendirmeleri kapsayan bir roman.

10- Olasılıksız – Adam Fawer – April Yayıncılık
Konusu: Şans nedir gerçekten? İçinizde bütün parayı kırmızıya yatırmanız gerektiğini söyleyen bir his var. Bu his bir öngörü müdür? Yoksa daha fazlası mı? Eğer siz de kontrolün kimde olduğunu merak ediyorsanız, ‘Olasılıksız’ tam size göre bir roman..

11-  Kraliçenin Soytarısı - Philippa Gregory - Artemis
Konusu: Tudor masalı Kraliçenin Soytarısı ile devam ediyor... Boleyn Kızı’nı, bir kralın aşkı için birbiriyle savaşan iki kızkardeşin gerçek masalını çok sevmiştiniz.

12- Sırça Tuzak – Nermin Bezmen – Remzi Kitabevi
Konusu: “Bütün imparatorluklar hazımsızlıktan ölür.” demiş Napoléon Bonaparte. Bu kitaptaki öykü, Vardar İmparatorluğu'nun ölüm tuzağında birinci perdedir.

13- Komutanlar Cephesi – Fikret Bila – Detay Yayınları
Konusu: Türkiye yıllardır kanıyor. PKK terörüne karşı, toprak ve ulus bütünlüğünü, kuruluş temellerini korumak için mücadele ediyor.  Bu kitapta PKK ile mücadelenin tüm boyutlarını "Komutanlar Cephesi"nden göreceksiniz.

14- Türklerin Tarihi - Jean-Paul Roux - Kabalcı
Konusu: Ünlü Türkolog Jean-Paul Roux sizi 2000 yıllık tarih içinde bir yolculuğa, bildiğinizi sandığınız ya da hiçbir fikriniz olmayan olaylara, insanlara ve inançlara tanıklık etmeye davet ediyor.

15- Ye Dua Et Sev - Elizabeth Gilbert - Pegasus
Konusu: Kitap bir kadının İtalya Hindistan ve Endonezya seyahatleri boyunca içsel yolculuğu anlatıyor ve yazar o kadının kendisinden başkası olmadığını belirtiyor... 

İnternethaber

E

erhan1067

Kullanıcı
6 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
ilk üç sıradaki kitapları okumadım ve sadece onların arasında ayşe kulini okuyacağımı zannediyorum....

paylaşım için teşekkürler.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
2008'in en çok okunan kitaplarından elimde.7 tanesi mevcut olduğu için çok mutluyum.. Hepside birbirinden değerli yazarlar ve kitapları.. En çok okunan listesine girmeye  değer doğrusu...Ayrıca Paulo Coelho,Elif Şafak, Üstün Dökmen,Hulki Cevizoğlu, Zülfü Livaneli, Can Dündar,yazarları listede olmasada her zaman benim ilk tercih edilen listemde en üst sıralarda yer almaktadır...

1-     Portobello Cadısı – Paulo Coelho – Can Yayınları
Konusu: Gizemli bir kadının öyküsü Onu yakından tanıyan, belki de hiç tanımayan dostlarının ağzından Athena
Paulo Coelho – Can Yayınlarından çıkarda begenilmezmi...Paulo Coelho  başlı başına bir gizem zaten.. ;)

2-     Siyah Süt – Elif Şafak – Doğan Kitap
Konusu: "Siyah Süt" kadınlığın, kadınların hayatının kasvetli ve karanlık ama son tahlilde geçici bir dönemiyle ilgili.

Elif Şafak'ın yazı tarzındaki akıcılığının yanı sıra heyacanlı anlatımı ile bu yıl tanıştığım ve her çıkan yeni kitabının takipçisi olacagım bir yazarımız...
ilk BABAVE PİÇ adlı romanıyla tanışmış ve diger kitaplarınıda okumaktan büyük bir zevk almıştım..
DAYANABİLMEK DİRENEBİLMEKTİR VE SONRA DAHA SIKI TUTUNABİLMEK İÇİN... :)

4-     Yaşama Yerleşmek – Üstün Dökmen - Remzi
Konusu: Prof. Dr. Üstün Dökmen, bu kitabında yaşama yerleşmenin koşullarını anlatıyor. Küçük Şeyler dizisinin yeni kitabı.
Kişisel gelişim olsun hayata yön veren ögütleri olsun.. elimdemin altında hayata dair sözleri ile baş ucu kitaplarım arasında yerini alır.. :)

8-     Yakamdaki Yüzler – Can Dündar – İmge Kitabevi
Konusu: Can Dündar bu kez yaşamların ardından nihai sona ulaşanlar için yazdı yazılarını... Her biri ayrı bir yaşam, ayrı bir sevda, ayrı bir renk olan insanları...
Can DÜndar mı ismi yeterli almam için içerigini es geçelim... :D

Bahar bulaştı ya hayata, ağaca, suya, içimde öyle bir seyahat kımıldıyor ki, diren direnebilirsen...
Yüreğim bavulunu toplamış çoktan; ruhum sırtlamış çantasını...
"Uzaklar" çekiyor içimdeki seyyahın tasmasını...

9-     Sevdalım Hayat – Zülfü Livaneli – Remzi Kitabevi
Konusu: Bir dönemin siyaset ve sanat olaylarına ışık tutacak, her kuşaktan insanlar arasında ilgi uyandıracak anı ve değerlendirmeleri kapsayan bir roman.
Son kitabını aldım ya artık gam yemem..Hayat tarzı,felsefi yaklaşımı,filmleri,şarkılarıyla kişiline de hayran olduğum yazar..

Yatar gül harmanı gibi
Canımın dermanı gibi
Har yanında çiçek açmış
Binboğa ormanı gibi
Nesine yar nesine
Ölürüm ben sesine
Bir daha vursa idi
Nefesim nefesine
Canım sese mi geldin
Kadem basa mı geldin
Sağ olsam gelmez idin
Öldüm yasa mı geldin
Nesine...
Saçın yüzüne perde
Yüreğim düştü derde
Ayak üstü duramam
Seni gördüğüm yerde
Nesine...

10- Olasılıksız – Adam Fawer – April Yayıncılık
Konusu: Şans nedir gerçekten? İçinizde bütün parayı kırmızıya yatırmanız gerektiğini söyleyen bir his var. Bu his bir öngörü müdür? Yoksa daha fazlası mı? Eğer siz de kontrolün kimde olduğunu merak ediyorsanız, ‘Olasılıksız’ tam size göre bir roman..

'Bitirmek için bugünü, başkasına anlatmak için yarını beklemeyeceksiniz...' yazısı ilgimi çekmişti ilk. Dedikleri gibi de oldu. 2 gün gibi bir sürede elimden hiç düşürmeden okudumuştum....
Matematik dehası, epilepsi hastası ve kumarbaz David Caine etrafında gelişen Bilimsel kuramlar, teoriler, deneyler, gizli ajanlar ile heyecanı elden bırakmayan ama sizinde elinizden bırakamayacağınız bir kitap Olasılıksız. Ne bileyim Quantum fiziği size hiç ilgi çekici geldimi : )

11-  Kraliçenin Soytarısı - Philippa Gregory - Artemis
Konusu: Tudor masalı Kraliçenin Soytarısı ile devam ediyor... Boleyn Kızı’nı, bir kralın aşkı için birbiriyle savaşan iki kızkardeşin gerçek masalını çok sevmiştiniz.

Philippa Gregory'ın okuyacağım ilk kitabı olacak.. kitabın içeri kapak düzenlemesi.. ilgimi çekmişti... demek yanılmamışım.. en çok okunan listesinde yer aldığına göre...
Soytarı :p

2008 en çok okunan kitap listesini sizlerle paylaşmayı borç  bilirim... Kitap okumayı boş zamanlarınızda değil, hoş  ve her zaman okuyun..  Boş zamanım olmadığı zaman bile,okumak için can atsam da,okuyamasamda onlara bakmak dokunmak bile yetiyor.. psikolojik danışmanlarım gibi iyi geliyor..

K

Kristal

Portobello Cadısı
Olasılıksız 
Okudum. 1919’un Şifresi 'ni okuyorum.Sırada ''Veda'' var.
Bilgilendirme  için teşekkürler.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
son 10 kitabı okumadım ama paylaşım için teşekkürler...

Benimde vazgeçilmezimdir Paulo Coelho yazarı ...ayşe kulin/ zülfi livaneli / buket uzuner....sayamadığım daha bir sürü yazar...

galiba ben okumaktan vazgeçemediğim için sığdıramayacağım buraya ;D

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
şu anda Üstün Dökmen in yaşama yerleşmek kitabını okuyorum bencede çok güzel bir kitap herkese tavsiye ederim

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Kesinlikle çook güzel bir kitap Özlem1980.

Okumayan arkadaşlara bende Özlem gibi tavsiye ederim. Hayatın anlamını bir kez daha düşünüyorsunuz. :)

G

gizilöykü

Kullanıcı
18 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
üstün dökmen in 2 kitabını okudum ve çok severek bitirdim. bu kitabınıda ilk fırsatta okuyacağım. tavsiyen için teşekkürler.

B

blt.cemile

Kullanıcı
11 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
2-    Siyah Süt – Elif Şafak – Doğan Kitap
(Elif Şafak ''Aşk'' kitabıyla tanıdım,kitabını henüz okumuş değilim ama en kısa zamanda alıp okuyacam...Merak ediyorum açıkçası bu kitabını da almayı düşünüyorum alıcaklar listesine girdi :) )

Sevdalım Hayat – Zülfü Livaneli – Remzi Kitabevi

(Zülfü Livaneli onu dinlerken dinleniyorum daha onunda kitabını okuyamadım merak ediyorum bu kitabını alıp okuyacam )

Yatar gül harmanı gibi
Canımın dermanı gibi
Har yanında çiçek açmış
Binboğa ormanı gibi
Nesine yar nesine
Ölürüm ben sesine
Bir daha vursa idi
Nefesim nefesine
Canım sese mi geldin
Kadem basa mı geldin
Sağ olsam gelmez idin
Öldüm yasa mı geldin
Nesine...
Saçın yüzüne perde
Yüreğim düştü derde
Ayak üstü duramam
Seni gördüğüm yerde
Nesine...

(Nefesim Nefesine çok seviyorumm...)

-    Yakamdaki Yüzler – Can Dündar – İmge Kitabevi

(Şimdi bunuda okumadım desemm sen kitap okumuyomusun diyeceksiniz ama bunu da okumadım ha diyence kitap bulamıyorum maalesef  :-\. Bikaç yazısını okudum Can Dündar'ın hoşuma gitti bakalım  almaya çalışayam......)

B

blt.cemile

Kullanıcı
11 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bu arada paylaşım için teşekkürler su perisi

V

vildancaba

Kullanıcı
21 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
sadece kraliçenin soytarısını okudum diğer kitaplarada bakmak lazım  ::)