En çılgın gelenek

• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan En çılgın gelenek başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 13,735 kez görüntülenmiş, 18 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı En çılgın gelenek
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan T4YFUNTT
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
En çılgın gelenek

Hindistan da yaşayan müslümanlar 500 yıldır sürdürdükleri tehlikeli bir gelenekle bebeklerini aşağıya atıyorlar.

Hindistan da 500 yıllık gelenek görenleri hayrete düşürüyor. Tuhaf gelenekleriyle ünlü bu ülkede yine sıradışı bir tören vardı..

Babalar sağlıklı bir hayat sürmesi için bebeklerini herkesin gözü önünde 15 metrelik kuleden aşağı bırakıyor. Bebekler kulenin dibinde yere serilen brandaya atılıyor.

Aşağıda biriken coşkulu kalabalık heyecanla bebeğin düşüş anını izliyor. Ülkede bu gelenek bazı kesimlerce eleştirilse de her yıl tekrarlanıyor. 

Alıntı

A

alpagu

Kullanıcı
6 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Aydın
www.besyohaber.com
bunu biliyiyorum... ilginç bir saçmalık o çocugu ordan aşarıya atmasalar saglıksız mı olcak o çocuklar.. söyleyecek kelime bulamıyo insan ... ama genede gelenektir saygı duymak lazım bizimde sürdürdügümüz bazı gelenekler başkalarına saçma gelebilir ...arada  paylaşım için tşk. 

H

hatice şengül

Kullanıcı
12 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
ya korkunç bir şey bu ya mazallah boynu kırılır inanamıyorum şimdi benim beynimden bu ekranı görüntüyü kim alacak

H

hanedeyim

hatice şengül' Alıntı:
ya korkunç bir şey bu ya mazallah boynu kırılır inanamıyorum şimdi benim beynimden bu ekranı görüntüyü kim alacak
boynu kırılanlar falan sağlıklı olmuyo demekki :)
şaka bi yana çok saçma gelenekler var tüm dünyada ama hinlilere kimse yetişemiyo akrabalarının fare olarak geldiğini düşünenler maymunlara tapanlar yılanlara tapanlar ineklere tapanlar türkiyede hindistandan arda kalmıyo aslında

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bizim yeni doğan bir bebege hiç olmadı böylesi garip  geleneklerimiz yok hanedeyim.:)

H

hanedeyim

adım efe su perisi  ;D
evet bizim öyle 15 metre aşağıya atma gibi bi geleneğimiz yok ama baçaklarından tutup ders çevirip sallandırma gibi bi geleneği var bazı yörelerin yeni doğmuş çocuğun saçını kazıma gibi bi geleneği var bazı yörelerin :-[

Y

YEŞİLAY

Kullanıcı
6 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ya ne salakça bir şey bir insanda mantık olur biraz

S

s_safiye

Kullanıcı
20 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Nasıl kıyıyolar...Bu resmen vicdansızlık peki bebek sakatlanırsa ya da ne biliyim ölürse..Bu nasıl bir mantık Allahım  :(

S

syn

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
kim bebeğini o kadar yüksekten atmaya kıyabilir ne yazık ki cehalet onu da yaptırıyor

H

hanedeyim

buna düz mantık diyolar çok salakca bişi kendimden biliyorum ::)

B

blt.cemile

Kullanıcı
11 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Yazık o bebişlere yaa nasıl kıyıyorlar :'(

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Amaç ne anlayamadım,bu geleneğin tarihi,maksadı ne acaba?

D

derman86

Kullanıcı
2 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
ilerde bebekte yukseklik korkusu olabilir ::)

V

vega

Kullanıcı
24 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Diyarbakır
bunu biliyiyorum... ilginç bir saçmalık o çocugu ordan aşarıya atmasalar saglıksız mı olcak o çocuklar.. söyleyecek kelime bulamıyo insan ... ama genede gelenektir saygı duymak lazım bizimde sürdürdügümüz bazı gelenekler başkalarına saçma gelebilir ...arada  paylaşım için tşk
.
katılıyorum. teşekkürler...

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Babalar sağlıklı bir hayat sürmesi için bebeklerini herkesin gözü önünde 15 metrelik kuleden aşağı bırakıyor. Bebekler kulenin dibinde yere serilen brandaya atılıyor.
Hımmm amaç sağlıklı hayat ...

ama kendi akıl sağlıkları yerinde değil

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Birilerinin kendi kafasına göre koymuş olduğu (saçma sapan)kuralları gelenek diye ısrarla  dayatmalarına tahammmül edemiyorum...