Eğer Annem Olsaydın

• Konbuyu başlatan nehir
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde nehir tarafından oluşturulan Eğer Annem Olsaydın başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,717 kez görüntülenmiş, 12 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Eğer Annem Olsaydın
Konbuyu başlatan nehir
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Zynep
N

nehir

Kullanıcı
18 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Genç veli ölüm döşeğinde, ömrünün son dakikaları yaşamaktadır.Hayatı hep ahirete göre yaşayan bir ailenin ferdi olduğu için ölüm korkusuna dayanıklıdır... Ve babası da öyle bir evlada hakkıyla baba olmuştur, bir başka Hak dostudur.
Baba oğluna sorar: ’’Evladım!Ahirette ne ile karşılaşmayı bekliyorsun?’’ . Sorudaki ima gen. veliye tebessüm ettirir. Yani baba sormaktadır,’’ Acaba bahtına ne çıkacak? Rahmet mi azap mı ?’’.Ölüm yolcusu son nefeslerinden birini daha aldıktan sonra cevap verir:’’ Babacığım!’’ Eğer öteki taraftaki durumuma annem karar verdiyse acaba ne yapardı?’’ Baba hiç duraksamadan;
’’ Evladım,’’ der.’’annedir o, şefkatlidir.Günahına, sevabına bakmadan seni Cennet’in Firdevs’ine indirirdi.’’
Ve bu cevap genç velinin dünya yaşamındaki son tebessümüne neden olur.Gözleri önce yaşarır, sonra ümitle, güvenle parlar, babasına döner: ’’ Ey babam! Benim Rabbim, bana benim annemden daha şefkatlidir.’’ Baş sağa düşer.Dudaklar kapanır.Dünya bir atlama tahtası olur, Firdevse doğru.

E

emine38

Kullanıcı
5 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
:) nehircim paylaşımın için teşekkür ederim.Rabbimin merhameti tüm kulların üzerinde olsun...

şeref

şeref

Kullanıcı
14 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
izmit
;) harika  olmuş  gercekten kendi yüreginden yazdıysan tabiki  mükemel  aslında puan  deyerlendirmesi  yok olsaydı 2.5  3    verirdim  gercektende güzel  agzına  yüregine saglık

B

bişileryapmaklazım

Kullanıcı
14 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
SÜPERDİ YA BAYILDIM :) TEŞEKKÜRLER PAYLAŞIM İÇİN

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
İnsanın kendi içinde yaradanıyla özel bağını farketmesi, sevildiğini hissetmesi ne güzel bir duygu. Teşekkürler.

T

tugba 44

Kullanıcı
26 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
16
cok etkilendim dogrusu

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Yani?
Çok özür dilerim, anneler çocuklarını affeder koşulsuz. Ama bu, çocukların hataları olmadığının göstergesi midir?
Ben mi anlamadım anlatılanı?