Eft Hakkında Bildiklerim

• Konbuyu başlatan Mustang
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde Mustang tarafından oluşturulan Eft Hakkında Bildiklerim başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 15,065 kez görüntülenmiş, 27 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Eft Hakkında Bildiklerim
Konbuyu başlatan Mustang
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Mustang
M

Mustang

Kullanıcı
28 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
mustang-serpil.blogspot.com
Bu aralar EFT ile ilgili çalışmalarımda  bayağı yol aldığım için danışanlarım oldu .
Ben kendimle ilgili bir çok konuyu aştm içimdekiduvarları yıktım içim talan yeri gibi  şimdi enkaz kaldırma çalışmaları yapıyorum .
Ben içimde duvarların arkasına ne çok iyi ve güzel şeyleri gizlemişim meğer ,duvarlar yıkılınca onlar ortaya çıktı ve onları toplayıp yerlerine yerleştiriyorum.
Beni kendine rehber edinmek isteyen insanlar  bende şu duygunun oluşmasına neden oldu çünki okuduğum bir yazıda iyi rehber olmak için kötü alışkanlıklarınızın olmaması fazla kilolarınızın olmamsı da buna dahildi .Bende birilerine yol gstereceksem öncelikle kilolardan kurtulmam gerektiği  ne karar verdim.
Bu konuda yaptığım EFT çalışmalarında kendime sorduğum sorularda güven duygusu bende ciddi sıkıntı yarattı ve aşamadım.
Okuduğum bir kitapta güven = korku yu ele aldım gerçekten korkularım benim güven duygumu çok etkilemişve bu konulara EFT yaptığımda o blokajların kalktığını gördüm.
Bu hafta hiç rejim yapmama rağmen yarım kilo verdim.
Bu benim için çok önemli  çünki ben yıllardır rejim yaparım kilo verir ve yeniden misli ile alırdım .Bakalım bu olayın sonunda ne kadar kalıcı olabilecek .
Hiç bir şey olamasa bile içimdeki güven duygusunu onarmak için kendimle ilgili çalışmalar yapmama neden oldu .
Yolunuz aydınlık ve açık olsun. :)

M

Mustang

Kullanıcı
28 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Cuma günü Asi dizisini seyrederken asinin terk edilişine ağladım yine ben ,Türk filimlerindeki ayrılık sahnelerine  hep ağlamışımdır yabancı filimlerde ağlamam.
Dün oturup kendimle bir hesaplaşma yaptım .
Ben çocukken anne babamın tartışmalarından çok etkilenir çocuk aklımla korkardım bir gün ayrılırlarsa  diye terk edilme korkusu yaşardım ve beni bu çok etkilerdi .
Bu olayı daha  önce fark edip EFT yaptığım da iki senedir çektiğim diz ağrımda hissetmiştim ve EFt yaptıktan sonra diz ağrım azalmıştı .
Diziyi seyretikten sonra aklıma tekrar bu olayın üstüne gitmek geldi dün başladım kendime sorular sormaya ve sorulara bulduğum yanıtlara EFt yaptım sonuç kısa turlarla hallettim ve içimde terk edilme duygusunun beni artık eskisi gibi acıtmadığı hissi çok iyi geldi bu duyguyu 0 'lamak ta çok hoş diz ağrımda hafiflemiş durumda .
Bazılarınızın ne mucize bir şey miş böyle dediğinizi duyar gibiyim gerçekten mucize gibi bir şey ve bu mucizeyi siz kendiniz kendinizi keşfederek yaşıyorsunuz.
Kendinizle yaptığınız her çalışma sizi geçmişin yıkıntılarından biraz daha bu güne taşıyor .

M

Mustang

Kullanıcı
28 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Ben EFt ile bahar alerjilerimi bayağı aştım ...Çilek yediğimde dudaklarım  şişer boğazımdan su geçmiyecek hale gelirdim...

Artık çilek yiye biliyorum geçen gün çilekli  süt bile içtim...

EFT ile sıra korkularıma geldi aslında pek bir şeyden korkmam ben ancak yükseklik kapalı yer ve asansör fobim var birde Gelecek korkum var bunlar üstünde çalışmalar yapmam lazım...Çalışmalarım mı yaptıktan sonra sizlerle paylaşırım...

M

muraturkom

Bir elektrik akımına kapılıp ben bu elektiğin üzerimden akıp gitmesini onaylıyorum aldırmıyorum der gibi bir yöntem . Pozitif düşünebilme .

M

Mustang

Kullanıcı
28 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Daha çok geçmişte bizi sınırlayan ve içiizde biriktirdiğimiz yanlış kalıpları temizlemek ve  devreyi açmak gibi ...

Bu gün yaşadıklarımız geçmişte yapmış olduğumuz çekimlerin sonuçları ...

Sürekli karamsar ve kötü düşünmeye programlanmış bir insanın hayatı elbete kötü geçecektir iyi şeyler yaşasada o mutsuz olacaktır fark etmeyecektir...

Birde bizleri toplum muhteşem üçlü ile öyle sınırlandırmıştırki bir çok aşmamız gerekne engelle karşılaşrız yasak ,ayıp günah üçlüsü...Olası gerktiği kadar osun her açıklyamadıkları şey için kılıf olmasın hayatınızda...

M

Mustang

Kullanıcı
28 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Dün pazara gittim , her yer buram buram çilek  kokuyor  yandım benim EFTler işe yaramamış dedim ...
Bütün hücrelerimde hissettim çilek kokusunu sanki pazarda başka koku kalmamıştı eve geldim oturdum bir tabak çilek yedim ...
Ha birde Ebru Şallının çilek maskesini yaptım oldu olacak oda aradan çıksın dedim  tam oldu bir tabak daha çilek yedim ...

Kendimi kontrol ediyorum şişme yok tıkanma yok gayet kolay nefes alıyorum ...İşte ben buna mucize derim bende çok az bir belirti oldu oda boğazım hafif karıncalanır gibi oldu bu gün onada EFt yapacağım ve bu iş tamam ben bunu aştım ...
Her bahar da çok sıkıntı yaşıyordum bu sene baharı doya doya içime çektim hele iğdeler  açmış onada yapmıştım oda bu sene :) rahatsız etmedi beni doyası doldurdum içimi iğde kokuları ile ...Bu kadar kolay bir yöntemle ne çok şeyi aştım ...Hemde DR suz ilaçsız...

M

Mustang

Kullanıcı
28 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Bu aralar geçiremediğim ödemlerim oluştu ellerim ve ayaklarımda şişmeler vardı...Onun sapı bunun kökü içmedim ot çöp kalmadı ancak nafile bende dün EFT yapmaya karar verdim ...

Başladım turlara çok ilgiçtir boğzaımda hissettim kesin bana bir şey allerji yaptı ...
Bütün vucudumdaki şişlerin nedenini bilmeme rağmen kendimi tamamen vederinden kabul ediyorum Bir tur attıktan sonraikinci turda kısa dönüş turları yaptım kaş çevresinde ve Dört turda bitirdim...Boğazımda hissetmem alerji belirtilerimi hep boğazımda hissettim genelde...Bu günde tekrar çalışma yapacağım...

M

Mustang

Kullanıcı
28 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Bu hafta benim için yoğun geçti ...
Önce komşumun oğlu  Efe ile EFT yaptık ...Efe 10 yaşında biz onunla tanıştığımızda henüz ikiyaşındaydı hiper aktif ve evin tek çocuğu biz tanıştığımızda anne baba bir ayrılık yaşamışalardı hatta bir süre annesi çalıştığı için kreş buluncaya kadar bizde kalmıştı ...Zor yemek yiyen bir çocuk ...Biz bu sene çok yakın bir komşumuzu kanserden kaybettik Efecik çok etkilenmiş birde aile içinde birtakım kayıplar olmuş ...Üstüne birde sünnet oldu busene ...Bir haftadır ölümden ve hastalanıp ölmekten korkmaya başladı ...

Kendi kendine öyle kasılıyorki tirtir titriyor ağlıyor ve ne yerse çıkarıyor ...annesi DR götürdü Dr pisikolga gitmesini tavsiye etmiş...Bizde Efeyel EFT yapmaya karar verdik ...Onu ikna etmem biraz zor oldu ancak önce ben kendimde yapıp  gösterdim ...Sonrada birlikte yaptık ...İzmire gitmek zorunda oldukları için ertesi gün çalışamadık ...Ancak telefeonle konuştuk ve kendini daha iyi hissediyor ...Tamamen geçmesi için zamana ihtiyacı var ve çalışmalar yapması gerekli ...

Bu deneyimi buradan paylaştım belki benzer durumlar yaşayanlara bir faydası dokunur ...Ancak bu bir altarnatif olsun tıbın önünde olmasın eğer bir sorun varsa öncelikle DR gidin ancak nasıl midemiz bulandığında nane limon içeriz onun gibi bunuda bir deneyin...

Efenin asıl sorunu anne babasının yeniden ayrıla bilecek olmasından korkuyor ...Bu güven eksikliğinin korkusu onlara güvenmediği için çeşitli korkular üretiyor...Bazen biz aileler kendi sorunlarımızla öyel doluyuzki çocuklarımıza yansıttığımız yanlış düşünce kalıplarının farkına varmıyoruz ancak sıkıntılı bir olay yaşayınca belki biraz fark edebiliyoruz ...Bu olaydada aile birbirbirini suçluyor anne babanın ilgisizliğinden şikayetçi baba annenin şımartığından şikayetçi onlar didişirken çocuk kaygı içinde kalıyor...