Eft Hakkında Bildiklerim

• Konbuyu başlatan Mustang
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde Mustang tarafından oluşturulan Eft Hakkında Bildiklerim başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 15,058 kez görüntülenmiş, 27 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Eft Hakkında Bildiklerim
Konbuyu başlatan Mustang
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Mustang
M

Mustang

Kullanıcı
28 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
mustang-serpil.blogspot.com

EFT, Stanford’lu bir mühendis, Gary Craig tarafından geliştirilmiş bir enerji tekniğidir ve adını “Duygusal Özgürlük Teknikleri “ anlamına gelen “Emotional Freedom Technique” in baş harflerinden alır. Aslında enerji teknikleri pek de yeni bir konu sayılmaz: Çinliler 5000 yıldır enerji sistemini, meridyenleri ve bunun sağlık üzerine etkisini zaten biliyor ve başarıyla kullanıyorlar… Şimdi doğunun bilgi birikimi batının analitik yaklaşımıyla sentezlenerek sadeleştirildi ve herkesin kısa sürede öğrenerek kendi başına rahatlıkla uygulayabileceği pratik teknikler haline getirildi.. EFT Çin tıbbındaki enerji meridyenleri ile batının kinesyolji ilminin çok başarılı bir sentezi. EFT’yi akupunktur, akupressure gibi tekniklerin iğnesiz yapılan bir versiyonu olarak da değerlendirebiliriz… EFT’nin, anksiyete, korkular, fobiler, travmalar, yas, kızgınlık, suçluluk gibi duygusal bozukluklardan, performans geliştirme(iş dünyası, kariyer, satış, spor…) ve ilişkilerin iyileştirilmesine varan oldukça geniş bir yelpazede uygulama alanı var.. Öğrenmesi kolay olan bu teknik bireyin profesyonel ve kişisel gelişiminde gerçek bir devrim yaratıyor.

EFT Hangi Alanlarda Kullanılır?
İlişkiler :
· Çekingenlik
· Utangaçlık ve kendini ifade edememe
· Eleştirilerden aşırı etkilenme Duygusal rahatsızlıklar :

· Evham
· Stres
· Taciz
· Savaş ya da kaza sonrası travması
· Takıntılar
· Uykusuzluk…..

· İş ya da duygusal ilişkilerde kızgınlık
· Yöneticilere, iş arkadaşlarına ya da partnere duyulan öfke...

Eğitim :
· Sınav korkusu
· Öğrenmeye ya da okula yönelik genel olumsuz duygular
· Hiperaktivite
· Konsantrasyon ve motivasyon sorunları

Olumsuz alışkanlıklar :
· Aşırı yeme
· Yiyecek zaafiyetleri ve kilo problemleri
· Alkol ve sigara alışkanlığı
· Tırnak yeme…

Fobiler :
· Yılan
· Fare
· Yükseklik
· Uçuş korkusu…

İş dünyası :
· Stres
· Başarısızlık korkusu
· Motivasyon ve konsantrasyon problemleri…
· Toplum önünde konuşamama
· Çekingenlik düşük özgüven

EFT Nasıl Çalışır?
Vücuttaki enerji akışını bir televizyondaki enerji akışına benzetebiliriz. Enerji düzgün aktığı sürece TV’de resimler ve ses nettir.Elektrik akışında bir sorun olduğunda ses parazitli, görüntü de karıncalıdır.Benzer durumu bedenimizde yaşarız.Negatif deneyimler de bedenimizdeki enerji akışını, dengesini bozar. Bozulan denge de negatif duygulara yol açar. EFT ile yaptığımız, değişik meridyenlerin başı ya da sonu olan akupunktur noktalarına hafifçe vurmaktır.Böylece her bir noktadan bütün meridyene enerji gönderilir. Bir dizi noktaya dokunularak tüm sistem kapsanmış olur. EFT’nin işe yaraması için, çözmek istediğiniz özel sorun üzerine odaklanarak bu vuruş işleminin gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu tekniğin altında yatan prensip kısaca şöyle özetlenebilir: • İnsanlar çocukluklarından itibaren, ruh dünyaları üstünde negatif etki yaratan birtakım olaylar yaşarlar. • Bu olumsuz anılar onların enerji kanallarında (çin tıbbındaki adı ile enerji meridyenlerde) tıkanıklıklara (blokajlara) yol açar. • Bu tıkanıklıklar da fiziksel hastalıklar, ruhsal problemler ve performans düşüklüğü gibi sorunlara yol açar. • Blokajların çözülmesi ile birlikte negatif duygular ve bunların hayatımızda yarattığı kısıtlar da ortadan kalkar.

*Eft Turkey sitesinden Alıntıdır

N

nefa-ca

Kullanıcı
12 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
Trabzon
mustang;senden yardım istiyorum,son zamanlarda yaşadığım olumsuz olaylardan dolayı bazı rahatsızlıklarım ortaya çıktı,herşeyden çok endişe duyar oldum ve bunun yanında bazı korkularım,her olayın başında sonu için kaygılı olmam,(çok rahat ve pozitif bir insan olmama rağmen)artık olumlu bile düşünemez oldum.bazı olumlama çalışmalarım var hergün uyguluyorum fakat Eft hakkında bugüne kadar okuduklarım ve senin paylaşımlarından çok şey öğrendim şimdi vuruşları uygulayabiliyorum ben kendimce bazı cümleler kuruyorum senden istediğim,benim bu halimle ilişkin nasıl hazırlık cümlesi ve hatırlatma cümlesi kurarım bana yazarmısın,şimdiden çok teşekkür ederim...
:-\ :-\ :-\ :-\ :-\

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Geçmişte yaşadığımız olumsuz şeylerin ilerde kişiliğimize olan olumsuz etkileri tartışılmaz bir gerçek psikoloğada gidince ilk yaptıkları geçmişimizle yüzleştirmek olduğuna göre yöntemin ana temeli mantıklı gibi geldi ama uygulanış biçimini tam anlıyamadım :-\

M

Mustang

Kullanıcı
28 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Canım nefa'cığım hayat bize her zaman olumlu yüzünü göstermez .
Ancak bizler geçmişdeki olumsuz düşüncelerimizle olumsuzluğu kendimize çekmişizdir.
Ben artık uzun süredir içinde olumsuzluk barındıran müzik bile dinlemiyorum .
Bazı dizilerdeki olumsuzluk içeren sahneleri seyretmiyorum .
Kendimi pozitif  seçici oluncaya kadar bunu yapamayı düşünüyorum .
Bizler gereksiz yere hayatımıza bir çok olumsuz düşünceyi davet ediyoruz.
Sana öncelikle olumlu düşünmeni sağlamakla başla derim .
Bir müddet hayatından seni olumsuz etkileye bilecek olan  şeylere dikkat et özellikle haberleri izleme .
EFT'ye gelince ben EFT olumlamalarındaki cümlemi oluştururken bir cümle kullanmayı seçtim şimdi çok rahat diğerlerini de kullanacak hale geldim .
Hatta uzun turların arasına kısa turlarda koya biliyorum.
Canım benim Burada öncelikle sorunun ne olduğunu ne zaman  hangi olayla başladığını bulman ve seni nasıl etkilediğini belirlemen lazım.
Ben bazı olayların kökünü bulmak için filim metodunu kullanıyorum.
sonra Mesela soğuğa alerjimden dolayı kendimi tamamen ve derinden kabul ediyor ve onaylıyorum  diye cümlemi kuruyorum.
Sende seni kaygılandıran olayne ise ona mesela ülkem için kaygılandığım için kendimi tamamen ve derinden kabul ediyor ve onayıyorum diye bilirsin.Sana hissettirdiği şiddete göre tur yapabilirsin. :)

M

Mustang

Kullanıcı
28 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Ben EFt'yle diğer sitede tanıştım ve bir çok şey öğrendim .
Ben öncelikle Mürüvet Murat!ın kitabını tavsiye edeceğim onu okuduktan sonra çok kolay anlayabiliyorsunuz.
Bende size elimden geldiğince deneyimlerimi anlatırım.
Ben öncelikle kendime samimi olup beni üzen kıran her konuyu kara kaplı defterime döktüm .
Bunlar kişiler sevdiklerim ve sevmediklerim oldu olaylar olduve kendime bir liste yaptım.
Başladım EFt yapmaya öce komik geldi ancak alıştım .
Beni en çok zorlayan hissetme olayı olduönceleri nasıl hissedilir anlamamıştım ancak devam ettikçe kolaylaştı.
Ben bir olay karşısında üzülmüşsem kocaman bir yuru gelir boğazıma oturur hatta boğazıma inerde zor geçiririm.
hatta bir olayda kalbim kırılmıştıda olaya yaparken kalbimde bir sıkışma hissettim.
Sonra buna ölçü vermek 1 den 10 kadar o zorladı bendeönce hepsine 10 vererek başladımve şimdi onada alıştım .Artık hislerimi derecelendire biliyorum.
Geriye vuruşları ypmak kalıyor ve vuruş derken canınız yanmayacak şekilde iki parmağınızla dokunuyorsunuz.Yaptığınız olaya verdiğiniz dereceye göre turlara devam ediyorsunuz.Ben bu yöntemle alerjilerimi aştım.
Özlem'ciğim bu metodu pisikoloğlarda kullanıyor . :)

N

nefa-ca

Kullanıcı
12 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
Trabzon
mustang canım aydınlattığın için teşekkür ederim.ben son 4 ay içinde çok büyük olaylar yaşadım,bilmiyorum ama bu olaylar kişisel gelişimimde epey ilerlemişken oldu.ailemde sevdiklerimi kaybettim,ve daha sonra yine aile içinde çeşitli hastalıklar oldu,bunlar sanırım beni çok zorladı.şimdi endişelerim var öncelikle çocuklarım yine aynı şekilde hasta olurmu?kızım nefes darlığı yaşadı ve hastaneye zor yetiştirdim.sanırım anlamışsındır.Eft vuruşlarını yapabiliyorum tv de seğretmiştim ama cümle kuramıyorum,yazdığın kitabı da alacağım,şimdilik bana cümlelerimi yazar mısın?özel den de olur, teşekkürler.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bilgilendirme için çok teşekkürler.
Mürüvet Murat'ın kitabını, Kitap Dünyası Bölümü'nde paylaşırsanız daha yararlı olur.

M

Mustang

Kullanıcı
28 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Canım nefa senin adına çok üzüldüm.
Bazen hayat bizim dışımızda elimizden birşeyin gelmediği şekilde yorucu olur.
Canım seni çok iyi anlayabiliyorum ,bende bu sene sevdiğim iki kişiyi kaybettim .Ancak şunu fark ettimki kendi içimde bazı şeyleri öyle halletmişim ki onlara üzülmek yerine onlarla yaşadığım güzel anları hatırlıyorum ,her günonları anmadığım bir an bile olmuyor.
Ben bile kendime şaşıyorum ,eskiden olsa ağlamaktan onlar için düşünmeye vakit bulamazdım.
Ben yaptığım EFT çalışmalarının çok faydasını burada da gördüm.
Sen kendini rahat bırakmayı dene önce duygularını biraz serbest bırak ve çalışmaya başla ...
Öncelikle seni üzen olayların bir listesini yap...
Mesela çocuklarının hastalanmasından  dolayı endişelerini dile getir.
Çocuklarımın hastalanması yüzünden  oluşan endişelerimden dolayı kendimi tamamen ve derinden kabul ediyor ve onaylıyorum diye bilirsin.
Birde canım EFt 'yi çocuklarınla birlikte de yapabilirsin...
Kabettiğin insanların senin üzerinde bıraktığı kaybetme korkusuna yapabilirsin...
En önce bütün korkularım ve endişelerim için kendimi  bu konuda affediyor ve bu sorundan kendimi özgür bırakmayı seçiyorum diye bilirsin.
Zamanla cümleleri daha kolay kuruyorsun,ama en güzel yöntem yazarak sorunların ortaya çıkmasını sağla.
Yazdığında içini daha rahat döküp ve geri dönüp baktığında daha kalıcı oluyor.
Birde yazı kalıcı olduğu için insana terapi gibi geliyor.

N

nefa-ca

Kullanıcı
12 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
Trabzon
vallahi bir tanesin canım çok iyi geldi yazdıkların hepsini aldım,uygulamaya başlayacağım.kendimde birşeyler eklemeye çalışırım.Eft hakkında net te çok şeyler araştırdım,tv de bir programda vuruşları izledim.yapabilirim canım,herşey için teşekkürler mustang bir tanesin......

M

Mustang

Kullanıcı
28 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Nefa'cığım sana yardım edebildiysem ne mutlu bana .
Ben dün para ile ilgili ucu banada dokunan bir olay yaşadım .
Bu haftada para kalıplarımı kırmak için çalışmalar yapmaya başlamıştım.
İlk maddesinde ailemizin bize yerleştirmiş olduğu kalıpları yazdım ve bunları temizlemek için nerdeyse her maddeye EFT yapmıştım.
Dün yaşadığım olayda  benim eski halim olsa karşımdaki ile üçüncü dünya savaşını başlatmama neden olurdu ,ancak ben sonderece sakindim .
Bu olay hakkındaki düşüncelerimi söylemekten çekinmedim ,ancak içimdekileri söylerken kendimi güçlü ve huzurlu hissettiğim için tane tane söyledim ,hırçınlık yapıp haklı iken haksız duruma düşmedim.
Ben kendimi çok iyi hissederken karşımdakilerin küçüldüğünü hissettim.
Vay be ...bu çok güzel bir duygu imiş,ilk defa kendime çok güvendim ve kendim için bir şeyler yapmaya karar verdim.
Burada gemileri yakmakla ilgili bir yazı okumuştum çok hoştu ,bende dün yaktım .
Şimdi yeni başlangıçlar  doğru çalışmalara başlıyorum.Ben uzun süredir kendimle ilgili hayal kurmakta zorlanıyordum ,dün ilk defa kendimle ilgili hayal kurmaya başladım ve şimdi güzel bir hayal panosu yapacağım.
Vay be...küçücük bir olay kocaman bir etki.
Dün şöyle neler kazandım neler kaybettim diye düşündüğümde kazançlarımın kayıplarımdan çok olduğunu gördüm işte benim için önemli yanıda bu .Ben hayatımda rağmen sevgisi ile seviyor ve seviliyorum buda beni dünyanın en zengin insanı gibi hissetmeme neden oluyor.
Bu ara çalışmalara hız vermeliyim sonuçlarını görünce çok mutlu oluyorum.Ben sonuç aldıkçaburadan paylaşırım.

M

Mustang

Kullanıcı
28 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Ben kişisel gelişim kitaplarını okumakta çok zorlanan bir insanım  artık nedenini çok iyi anladım .
Ben kendimde çözemediğim zorluklarla mücadele etmeden içimi çözmeden bir şeyler okuyup anlayamıyorum analmayınca teknik okumakta beni sıkıyor .Ben EFt ye kitap çok ince diye başladım ancak teknik süpermiş.Bana çok iyi geldi ve çok güzel kavradım .
Bu söylediklerime bakıp beni hiç kitap okumayan biri zannetmeyin,ben iyi bir okuyucuyumdur kitap beni sararsa bir günde okuyup bitire bilirim.
Eft ile yendiğim bir diğer şeyde araba tutması oldu ben  yolculukta çok rahatsız oluyordum ancak EFt ile bunuda atlattım.

M

Mustang

Kullanıcı
28 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Ben EFT ye annemle ilgili yazdıklarımla başladım .bir annenin çocuk üstündeki etkisini biliyordum ancak izlerinin bukadar derine inebileceğini görünce hayretler içinde kaldım.
İnsanların hayatlarındaki ilk yılları herşeyin temelini oluşturuyor ,zayıf temeller üzerine yapılan binalar gibi habire sarsıntı içinde yaşamak zor .
Hatta etkileri deprem ler bile yaratıyor.
Bana annem sen beceremezsin diye çok söylerdi,ancak bu beni beceriksiz yapmadı bende ters tepki yaratıp herşeyin üstesinden gelmek için daha fala güç sarfetmeme neden oldu.
Bu gün fark ettiğim birşey var ben hayatımda ki pazılı yaparken hep yerlerine oturtamadığım parçalar vardı ve artık biliyorumki bunlar başkalarının  hayat parçaları imiş bende kendi pazılımda bunlara yer aramaya çalışıyormuşum .artık fazlalıkları çıkarıyorum .
Bunuda fark etmemi EFT çalışmalarıma borçluyum.
Kendimle ilgili yaptığım listeler  bana bunları görmemde çok faydalı oldu.

M

Mustang

Kullanıcı
28 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Dün güzel bir gün geçirdim ve eve dönerken otobüse binecektim ne olduğunu anlamdığım bir anda kendimi yerde buldum .Çenemi kaldırıma çarpmıştım ,hemen ayağa kalktım ve otobüse bindim eve gelinceye kadar otobüste EFt noktalarına kısa tur yaptım sonuç rahatlamama ve kendimi iyi hissetmeme neden oldu elimin ayağaımın titremesi durdu ağrılarım geçti .
Şimdi çenemde ve dudağımdaki morluğun dışında bir şeyim kalmadı.

M

Mustang

Kullanıcı
28 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
EFT OLUMLAMALARI

1.ilk bölümdeproblem ifade edilir,
Toplum öünde konuşmaya korkuyorum,
Arkadaşıma çok kızgınım,
Sırtım ağrıyor,
Uçağa binmeye korkuyorum,
Çok gerginim gibi

2. bölümde olumlama ifadeleri kullanılır.
Kendimi tamamen ve derindenkabul ediyorum,
Kendimiseviyorum ve kabulediyorum ,
Kendimi kabul ediyorum,
Kendimi sevmeyi seçiyorum,
Yaptığınız bir şeyden dolayı vicdan azabı öekiyorsanız,
Kendimi bağışlıyorum ,
Kendimi affetmeyi seçiyorum diye bilirsiniz.

Standar EFT protokolündeçoğunlukla,
kendimi tamamen ve derinden kabul ediyorumu kullanıyoruz.

Kendimi seviyorum
kendimibağışlıyorum
İfadelerine direnç gösterbilirsiniz bu ifadelerişöyle kulana bilirsiniz,
Kendimibundan sonra sevmeyi seçiyorum
Kendimiartık bu problemden özgürleşmeyi seçiyorum diye bilirsiniz.

Ben önceleri olumlama cümlesi kurmakta zorlandım bu işi kolaylaştırmak için en güzel yol yazmak içinizden geldiği gibi yazın ve ara sıra geri dönüşler yaparak okuyun,daha önce fark etmediğiniz sorunları göreceksiniz.Bunlara EFT yapın ve içinizde huzur bulduğunuzu göreceksiniz.

S

serhatt

Kullanıcı
2 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
İlginç..Anlattıklarınızdan Yogaya benzettim.

M

Mustang

Kullanıcı
28 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Zaten Uak doğu menşeyli ancak Amerika'da yeniden şekillenip dünyaya servis edilmiş.

Ben geçen gün dinlediğim bir başarı öyküsünü size aktarmak istedim.
Kayınbiraderimin bir arkadaşının başından geçen bir olay,Sudi arabistanda bundan 20 yıl önce yaşanmış.
Yaşayan bey sonderece kültürlü eline geçse okuyan hatta ozamanlarda Hint ve doğu felsefeleri hakkında kitaplar okuyan mimar bir abimiz.
Bir gün çalışırken bir anda felç geçirmiş ve oranın en iyi hastanelerinden birine kaldırılmış çok az konuşa biliyormuş ,vucudunda hareket ettirebildiği bir uzvu yokmuş .
Doktorlar hastayı umutsuz ilan etmişler.
Kendisi 10 gün boyunca ben hasta değilim diye kendi kendine telkinde bulunmuş ve sonuç bir gün muayene sırasında başparmağını kıpırdata biliyormuş .
Doktorlar bunun mucize olduğunu ve ogüne kadar böyle bir olayı yaşamadıklarını söylemişler ve hastane litaratürüne geçmiş .
Hatırlatırım kişisel gelişim ile ilgili olaylar son 10 15 yılı kapsıyor ozamanlar varsa bile henüz yaygın değil.
Uzun tetkikler ve çalışmalardan sonra abimiz iyileşiyor ve hayatına kaldığı yerden devam ediyor .
Kendisi ile henüz tanışmadım ancak İstanbula gidince mutlaka görmek isteyeceğim bir kişi olacak.
Hayat bizim elimizde biz nasıl şekillendirirsek öyle yaşarız.
Benim annem MS hastası ve kendinden vazgeçmiş durumda şu an neredeyse yatalak durumda ,keşke biraz garet etse idi şu an dah iyi olabilirdi.
İşte hayattan bana verilmiş yaşadığım iki örnek bana şu sözü hatırlattı:Hayat 3,5 la  4 arasında yaşanırmış ,ya 3,5 atramışsın yada 4 ,4 'lük yaşarmışsın .
Hayatınızı 4,4 lük yaşamanız dileği ile kendinizin farkına varın.
;)

N

nefa-ca

Kullanıcı
12 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
Trabzon
çok güzel bir öyküydü,ben de senin yazdıklarına katılıyorum insan kendini nasıl hissetmek isterse öyledir.

M

Mustang

Kullanıcı
28 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
EFT de zorlanılan bir olayda hissetmek ,insan zorlanıyor hissederken.
Ben önceleri karambole yapıyordum,ancak zamanla ve yaptığınız olaylarla ilgili olarak o zaman olayın sizdeki yerini bulmayı başara biliyorsunuz.
Öncelikle listemi yaptım tekniğin nasıl yapılacağını kavradım ve karete noktasına vuruş yapmaya ve duyguyu nerede hissettiğimi bulmaya çalıştım.
Benim kırıklıklarım çok belirginde ben genelde olayları boğazımda hissederim ,boğazıma iner  üşütmeyle bile çok çabuk baş ederim ancak bu inme beni şidettine göre süründürür.
Buda benim için kolaylık oldu ancak değişik yerlerde de hissettim mesela burnum tıkanmış gibi oldum karın bölgemde baskı varmış gibi hissettim hatta kalbimde sıkışma hissettim neden kalbim kırıldı dendiğini daha iyi anladım.
Daha sonra bu duyguya 1 ila 10 arası bir rakam verin .
Ben genelde 10la başlarım ve başlarım tura gösterilen noktalara vuruşlar yaparım.
İlk turun sonunda durup duygunun bende bıraktığı hisse bir rakkam veririmve bitinceye kadar devam ederim bazen tek turda bazen 10 turda bitiririm .
Ben aradan biraz zaman geçtikten sonra yeniden yapıyorum ancak sevinerek söyleyimki o kötü duygulardan eser kalmıyor.
İçimdeki okadar bastırılmış şeyi bu yolla çözdümki içim boşaldı.
Ben artık hayal kura bilecek hale geldim .
Geçmişin üstümdeki ağırlığı kalkmış olduğu için çok rahatladım sanki zincirlerim kırıldı .Ben bir müddet ne yapacağını bilemez bir şekilde dolaştım .
ancak artık geçmişin kötü anıları yerine geleceğin güzel anılarını koyuyorum.
Bunları anlatırken yanlış anlaşılmasınsihirli deynek geldi benim haytaım düzeldi demiyorum.
Belki hayatımda değişen birşey yok ancak ben eski ben değilim  hayat hangi pencereden bakarsanız  hayat size onu veriyor .
Ben arka pencereden ön pencereye geçtim.

M

Mustang

Kullanıcı
28 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Ben ıhlamur içmeyi çok severim ancak ne hikmetse 30 yaşımdan sonra alerjim ortaya çıktı.Değil içmek benevde piştiği anda nefes alamaz duruma geliyordum.Busene kendime alerjilerim konusunda EFT yaptığımdan beri artık ıhlamur içer hale geldim insanın inanası gelmiyor bukadar basit bir olayla düzelebildiğini görmek ancak gerçek .Ben insanlara öneride bulunurken önce kendim mutlaka dener sonra öneririm.Buda denenmiştir.

M

Mustang

Kullanıcı
28 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Dün garip bir gün yaşadım birbirine dokunmayan tilkilerin günüydü ancak ,herşey sona erdiğinde gariptir saçlarımın dipleri ağrıyordu.
Burnum tıkanmış nefes almakta zorlanıyordum.Bende olay taze iken EFT yapmaya karar verdim .
Başladım olay hakında düşüncelerimi topladım ve tura başladım ilk defa saçlarımın dibinde hissettim ve burnum tamamen tıkandı turlar akmaya başlayınca çok iyi geldi açıldım.10 tur yaptım garatiye aldım ve 0 duygu hissetmeye başladım .
Bu benim hayatımda ilk defa içime atmadan derinlere gömmediğim bir olay oldu.Sabah kalktığımda sakin ve sanki dün bana zarar vermemiş gibi idi.Bu EFt mütiş bir olay ...
Hayat bizlere her zaman gül yüzünü göstermez ancak biz ne yapmamız gerktiğini bilirsek hasar daha az olabilir.Mesela aynı kazayı emniyet kemeri takmış biri ile takmamış birisi arasındaki hasar gibi .
Hayata karşı donanımlı birini olayları yönetmesi ve yönlendirmesi farklı oluyor.
Bu gün tekrar hururla kalktım.
:)