Düzeltebileceğin Tek Şey Kendinsin

• Konbuyu başlatan Maximus
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde Maximus tarafından oluşturulan Düzeltebileceğin Tek Şey Kendinsin başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 15,251 kez görüntülenmiş, 61 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Düzeltebileceğin Tek Şey Kendinsin
Konbuyu başlatan Maximus
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan $ezinn
S

senarist081

Madem kişisel gelişim sitesinin üyesiyiz bu siteye böyle çaresiz,başkaldıran iki talihsiz genci tekrardan topluma sevenlerine kazandırmak düşer değil mi?Bu senaryonun giriş kısmı,sizlerden alacağım pozitif enerjilerle devamını getirmeyi hatta sunmayı düşünüyorum..Günün birinde yayınlatabilirsek bu hepimizin emeği neticesinde olucaktır...

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
o asi kızın romanı var bende yaza çıkarıyorum burdan da duyurmuş olayım  :D

S

senarist081

Senaryo grubu da kurabiliriz yani,gözde ile iki kişi olduk şu anda..İki tane kendine güvenen hayal dünyası ve ufku geniş kişi daha gerekiyor..Mesela 3.kişi Zeynep hanım olabilir mi?Düşünür mü acaba sevgili Gözde,ne dersin?

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Önce...
Günün sonunda kendini bir sokak köpeği kadar yorgun hissediyorsan,  
bu belki bütün gün hırladığın içindir.
Bu söz aklıma Chang Yie Yue'nin bir sözünü getirdi;
HER KİM GÜN BOYUNCA ARI KADAR AKTİF,
BİR BOĞA KADAR GÜÇLÜ,
BR AT KADAR ÇALIŞKAN OLDUĞU HALDE,
AKŞAM OLUNCA BİR KÖPEK KADAR BİTKİN EVE DÖNÜYORSA;
BİR VETERİNERE GÖRÜNMELİDİR.
ÇÜNKÜ EŞEK OLMASI,
KUVVETLE MUHTEMELDİR.

;)

S

senarist081

Zynep' Alıntı:
Önce...
Günün sonunda kendini bir sokak köpeği kadar yorgun hissediyorsan,  
bu belki bütün gün hırladığın içindir.
Bu söz aklıma Chang Yie Yue'nin bir sözünü getirdi;
HER KİM GÜN BOYUNCA ARI KADAR AKTİF,
BİR BOĞA KADAR GÜÇLÜ,
BR AT KADAR ÇALIŞKAN OLDUĞU HALDE,
AKŞAM OLUNCA BİR KÖPEK KADAR BİTKİN EVE DÖNÜYORSA;
BİR VETERİNERE GÖRÜNMELİDİR.
ÇÜNKÜ EŞEK OLMASI,
KUVVETLE MUHTEMELDİR.

;)

Bu sözden nasıl bir anlam çıkarmalıyım sizce..Şöyle mi;eğer bir şeyi eyleme geçirmek istiyorsan devamını getirmeli,girdiğin yoldan dönmemelisin..Azmedersen,neden olmasın?

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Herhangi bir niyetle yazmadım:(
Sadece okurken aklıma geliverdi gerçekten.
Ama çok hoş anlamlandırmışsın sevgili senarist. Vaktim olduğunca projede bulunmak isterim elbette.

S

senarist081

Zynep' Alıntı:
Herhangi bir niyetle yazmadım:(
Sadece okurken aklıma geliverdi gerçekten.
Ama çok hoş anlamlandırmışsın sevgili senarist. Vaktim olduğunca projede bulunmak isterim elbette.
Mutlaka sizi de görmek isterim çünkü bu hepimizin projesi olucak..

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Aman:)
Bu arada yazıları okurken avatara hızla baktım senarist.
"Aaa senarist ne kadar Elvis'e benziyormuş." dedim:)
Ne sazanım bazen:)

S

senarist081

Zynep' Alıntı:

Yokk canım olur mu öyle şey,bir anlık göz yanılması olabilir yani..Hem daha yaş kaç 40 değil mi,40 yaşının üstünde olsaydınız bu yorumu bile okuyamıyabilirdiniz? :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Benim yaşım mı?
Benim yaşım yok ki senarist?
Karşımda ki kişi kaç yaşındaysa benim yaşım o işte ;) ;)

S

senarist081

senarist081' Alıntı:
Zynep' Alıntı:

Yokk canım olur mu öyle şey,bir anlık göz yanılması olabilir yani..Hem daha yaş kaç 40 değil mi,40 yaşının üstünde olsaydınız bu yorumu bile okuyamıyabilirdiniz? :)

Sakın sakın ciddiye almayın bu en son yazdıklarımı tamamen şakadan ibaretti.. :-\ :-\

S

senarist081

Zynep' Alıntı:
Benim yaşım mı?

Kendini karşındakinin yerine koymak,günün her anı,her dakikası ve her saati..Ne zor bir işmiş bu Adminlik,Allah yardımcınız olsun Zeynep hanım..Birkaç iyi dilek ve temenniden başkası olamaz.Ve şu da var forumda herhangi bir karışıklık,üzücü bir durum olduğunda sizin yanınızda olmak.. ;)

S

senarist081

senarist081' Alıntı:
Zynep' Alıntı:
Benim yaşım mı?

Kendini karşındakinin yerine koymak,günün her anı,her dakikası ve her saati..Ne zor bir işmiş bu Adminlik,Allah yardımcınız olsun Zeynep hanım..Birkaç iyi dilek ve temenniden başkası olamaz.Ve şu da var forumda herhangi bir karışıklık,üzücü bir durum olduğunda sizin yanınızda olmak.. ;)
Bu belirttiklerimin dışında başka ne gibi katkım olabilir diye düşünüyorum ama şu an için aklıma başka bir şey gelmiyor inanın..

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Temennileriniz için çok teşekkürler. Tüm arkadaşlarım bu yorumunuza katılır sanırım.
Bu benim yaşam felsefem aslında Senarist, sadece Forum'la ilgili değil yaş meselesi:)

Ş

Şeker Prenses

Bundan 20 yıl sonra, yaptıkların değil, yapamadıkların için üzüntü duyacaksın. Bunun için seni tutan halatları çöz. Güvenli bulduğun limanından uzak ufuklara yelken aç. Rüzgârı yakala, araştır, hayal et ve keşfet! Bir düşün! Onları seyredecek birileri olmasaydı, kaç kişi Mercedes otomobil alabilirdi. Bilimde ve güzel sanatlarda en üstün başarılar, tek başlarına çalışan kişiler tarafından elde edilmiştir.
  Hiçbir parkta bir kurul için dikilmiş anıt bulamazsın. Sadece yapabileceğin kadarının sözünü ver. Sonra da söz verdiğinden daha fazlasını yap ki sana olan güveni artır.
  Oturarak başarıyı elde eden tek canlı tavuktur.
  Dertlerini gözyaşlarında boğmak isteyenlere dertlerin yüzebildiğini söyle.
  Dalın ucuna gitmekten çekinme, meyvenin iyisi ordadır. Büyük kişi büyüklüğünü, küçüklere davranışlarıyla gösterir.
  Kişinin şansı bukalemun gibidir. Biraz zaman tanırsanız, değişeceğini göreceksin.
  Başlamak için en uygun zamanı beklersen, hiç başlayamazsın. Şu anda, bulunduğun yerden başla!
  Gülümsediğinde güzelleşmeyen bir yüz hiç görmedim. Kimi zaman içindeki o sese uzmanlardan daha fazla güven.
  Aerodinamik yasalarına göre o tombul ve tüylü arının hiç uçmaması gerekiyordu. Herhalde bunu ona kimse söylemedi ki uçuyor.
  Zamanlarının büyük kısmını para kazanmak ve saklamakla geçiren insanlar, sonunda en çok istediklerinin satın alınamayacak şeyler olduğunu anlarlar.
  Öteki insanlardan daha akıllı ol. Yalnız bunu onlara söyleme! Mutlu olmanın en kestirme yolu, başkalarını mutlu etmektir.
  Hayatta ya tozu dumana katarsın ya da tozu dumanı yutarsın. İyi çalışan, sık gülen ve çok seven başarıyı elde eder.
  İnsanın hayatta kesin olarak düzeltebileceği tek bir şey vardır: KENDİSİ!!!

Aldous Huxley

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Teşekkürler bu güzel paylaşımın için.. Herşey beyinde bitiyor.. Kendim diyebildikten sonra....

boydak

boydak

Kullanıcı
22 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Birde şunu ekleyelim
"Dünyada değişiklik yapmakta başarılı olanlar,değişikliğe kendilerinden başlayanlardır"
"Çaresiz değilisin,çare sensin" :)