Düşünürlerden Felsefik Sözler...

• Konbuyu başlatan GulsahToptas
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim Ne Söylemiş? kategorisinde GulsahToptas tarafından oluşturulan Düşünürlerden Felsefik Sözler... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 31,897 kez görüntülenmiş, 36 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim Ne Söylemiş?
Konu Başlığı Düşünürlerden Felsefik Sözler...
Konbuyu başlatan GulsahToptas
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan bluebell
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
"Attığınız tokada karşılık vermeyen kişiden sakının: O hem sizi bağışlamaz hem de kendinizi bağışlamanıza karşılık bırakmaz." BERNARD SHAW

"Ateşli konuşma yapan kişiden sakının… Bağıran kişilerden sakının… Çok fazla duygusal sıfatlar kullanan kişilerden sakının… Size düşmanınızı gösteren kişilerden sakının… Bu tür kişiler algılarınızı tıpkı bir aşçının tavada patates kızartışı gibi kızartmak isterler. Kontrol aşçıdadır." EDWARD DE BONO

"Bir insanın gerçek zenginliğ onun bu dünyada yaptığı iyiliklerdir." HZ.MUHAMMED

"Kendinizi üst seviyeye çıkarmanın emin bir yolu, başka birinin üst seviyeye çıkmasına yardıncı olmaktır." BOOKER T. WASHİNGTON

"Sizi eşsiz yapan şeyin değerini her zaman bilin, çünkü o giderse siz bir esnemeden ibaret kalırsınız." BETTE MİDLER

"Herkes bir gün en azından küçük bir şarkı duymalı, iyi bir şiir okumalı, hoş bir resim görmeli ve eğer mümkünse birkaç mantıklı kelime söyleyebilmelidir." GEOTHE

"Yaşamımızdaki her etkinlik edebiyen titreşecek bir tele dokunur." EDWİN HUBBEL CHAPİN

"Çok fazla şey bilir, çok az şey hissederiz. En azından, iyi bir hayatı oluşturan o yaratıcı duyguları çok az hissederiz." BERTRAND RUSSELL

"Eğilip insanları yerden kaldırmak kadar insanın kalbine iyi gelen bir antreman olamaz." JOHN ANDREWS HOLMER

"Herkesin bir güzelliği vardır, herkes görmese de…" KONFÜÇYÜS

"Bence bir ot yaprağı da yıldızların yörünge yolculuklarından aşağı kalmaz." WALT WHİTMAN

"Biz hepimiz tek kanatlı melekleriz. Ancak birbirimize sarılırsak uçabiliriz." LUCİANO DE CRESCENZO

"Sessizlik büyük vahiydir."  LAO-TSE
"Gerçek cömertlik, insanlara hiçbir zaman bilmeyecekleri bir iyilik yapmaktır." FRANK A. CLARK

"Silgi kullanmadan resim çizme sanatına hayat diyoruz…" J. CARİSTİAN

"Kar tanaleri doğadaki en kırılgan şeylerdendir ama bir araya geldiklerinde bakın neler yapabiliyorlar." VESTA KELLY

"Ben daima şuna inanmışımdır ki, her birimiz hiç olmazsa yoksulluğun bir parçasını sona erdirebilmek için ufak bir şey yapabilir." ALBERT SCHWEİTZER

"Dünyanın üstüne çıkabilen bir bakış onu anlayabilen bir bakıştır." CHRİSTOPHER MORLEY

"Kuşlar gibi uçmayı, balıklar gibi yüzmeyi öğrendik. Ancak bu arada çok basit bir sanatı unuttuk; kardeş olarak yaşamayı…" MARTİN LUTHER KİNG

"Bana anlatırsanız unuturum, bana gösterirseniz hatırlarım, beni dahil edersiniz, anlarım." ÇİN DEYİŞİ

"İnsan en içinden bir şey verirse o ufak ya da büyük olmaz, gerçek olur…" RİLKE

"Karşılığını veremeyecek birine bir iyilik yapmadıkça, mükemmel bir gün yaşamış sayılmazsınız." JOHN WOODEN

"Bir hayalim var: Georgia´nın kızıl tepelerinde, eski kölelerin oğulları ile eski köle sahiplerinin oğulları aynı kardeşlik masasına birlikte oturabilecek…" DR. MARTİN LUTHER KİNG JR.

"Bir mum diğerini tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez." MEVLANA

"Bir iyiliği hiçbir zaman çok erken yapamazsın, çünkü hiçbir zaman ne vakit çok geç olduğunu bilemezsin…" RALPH WALDO EMERSON

"Ruhun elle birlikte çalışmadığı yerde sanat olmaz." LEONARDO DA VİNCİ

"Gülümseme iki kişi arasındaki en kısa mesafedir." VİCTOR BURGE

"Yol seni karşılamaya çıksın, Rüzger hep arkanda olsun. Güneş ışığı yünü ısıtsın, Yağmur tarlalarına nazikçe düşsün. Yeniden karşılaşana kadar, Tanrın seni avucunda korusun…" İRLANDA HAYIR DUASI

Bir tek kalbin kırılmasını önleyebilirsem, Boşuna yaşamış olmayacağım. Bir yaşamdan acıyı alabilirsem, Ya da bir  acıyı hafifletebilirsem, Ya da bir ardıç kuşunu yeniden yuvasına koyabilirsem Boşuna yaşamış olmayacağım…" E. DİCKİNSON
"Dostunun alnındaki sineği baltayla kovalama…" ÇİN ATASÖZÜ

"Kaynana pamuk ipliği olup raftan düşse gelinin başını yarar." TÜRK ATASÖZÜ

"Eşeğin keyfi yerindeyse buz üstünde gider ve bir ayağını kırar." ALMAN ATASÖZÜ

"Formunuzu korumalısınız. Büyük annem 60 yaşındayken günde 5 mil yürümeye başladı. Şimdi 90 yaşında ve şimdi nerededir bilmiyoruz…" ELLEN DE GENERES

"Halterin bir spor olduğuna asla inanmadım. Ağır bir şeyi havaya kaldırıp sonra indiriyorlar. Bana göre bu kararsızlıktır!.." PAULA POUNDSTONE

"Bazıları benim korkunç biri olduğumu düşünüyor! Hiç bile! Bende bir çocuk kalbi var: masamda ve bir kavanozun içinde!.." STEPHEN KİNG

"Her şey üstüme üstüme geliyor diyorsan ters yola girmişsindir!" DUVAR YAZISI

"Her başarılı adamın arkasında onurlu gurur duyan bir karısı ve bu işe şaşakalımış bir kayınvalidesi vardır." BROOKS HAYS

"Kesinlikle evlen. Karın iyiyse mutlu,  kötüyse  filozof olursunuz…" SOKRATES

"Dedem biraz unutkandır, ama bana öğüt vermeyi sever. Bir gün beni bir kenara çekti ve orada bıraktı." RON RİCHARDS

"Diyet yapıyorum… ama aynı anda iki diyet yapıyorum, zira tek diyetle yeterince doymuyorum." BARRY MARTER

"Düşünüyorum o halde varım… COGİTO, ERGO SUM." RENE DESCARTES (1596 - 1650)

"Dünya gene de dönüyor!... EPUR, Sİ MUOVE!" galileo lalilie (1564 - 1642)

"Kendini Tanı!... GNOTİ SEAVTON!" SOKRATES (M.Ö. 468 - 400) - APOLLON TAPINAĞI´NIN CEPHESİNE YAZILAN YAZIT…

"Sen de mi brütüs?... ET TU, BRUTE?" JULİUS CAESAR (M.Ö. 101 - 44) - SON SÖZLERİ

"Buldum!... EUREKA!" ARŞİMED (M.Ö. 287 - 212)

"Her şey sona erdi… CONSUMMATUM EST." HZ. İSA - SON SÖZLERİ

"Biraz daha ışık!... MEHR LİCHT!" GEOTHE (1749 - 1832) - SON SÖZLERİ

"Geldim, gördüm, yendim… VENİ, VİDİ, VİKİ." JULİUS CAESAR (M.Ö. 101 - 44) - ÇABUK KAZANILAN BİR SAVAŞ SONRSI…

"Aheste hızlan!... MORE HASTE LESS SPEEK!" ROMA İMP. AUGUSTUS (M.Ö. VII. Y.Y)

"Her şey, akıp gidiyor… PANTA REİ" HERAKLEİTOS (M.Ö. 576 - 480) - FELSEFENİN BAŞLICA İLKELERİNDEN…

"Zaman geri alınmaz bir biçimde uçup gidiyor… FUGİT İRREPARABİLE TEMPUS" LATİN OZANI VİRGİLİUS (M.Ö. 71 - 19)

"Ey çizmeci, çizmeden yukarı çıkma!... SUTOR, NE SUPRA CREPİDAM!" RESSAM APELLE

"Özgürlük, eşitlik, kardeşlik… LİBERTE, EGALİTE, FRATERNİTE." FRANSIZ DEVRİMİ (1789)

"Olmak ya da olmamak. İşte hepsi bu… TO BE OR NOT TO BE." WİLLİAM SHAKESPEARE (1564-1616)

"Bir imparator ayakta ölmeli." ROMA İMP. VESPASİEN (7-79) - SON SÖZLERİ

"At! At! Bir ata kırallığımı veririm!" İNGİLİZ KRALI RİCHARD-III (1485) - BİR SAVAŞ SONRASI SON SÖZLERİ…

"Ayakta ölmek, diz üstü yaşamaktan iyidir." T. D. ROOSEVELT (1859 - 1919)

"Aşk her şeye üstün gelir… OMNİA VİNCİT AMOR." LATİN OZANI VİRGİLİUS (M.Ö. 71 - 19)

"Son gülen, en iyi güler…" JEAN-PİERCE CLARİS DE FLORİAN (1755-1794) -İKİ KÖYLÜ İLE BULUT MASALINDAN…

"Yalnız hiçbir şey bilmediğimi bilyorum." SOKRATES (M.Ö. 468 - 400)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
HAYATA YÖN VEREN SÖZLER

3-Rüzgar mumu söndürür, yangını alevlendirir.
Anonim

4-İnsanın hayatı, insanın hayalidir.
Andre Gide

5-Size ne yapacağınızı söyleyebilirler ama ne düşüneceğinizi asla.
Anonim

6-Hiçbir zafere çiçekli yollardan gidilmez.
La Fontaine

7-Korkaklar ecelleri gelmeden birkaç kere ölürler. Cesurlar ölümü bir kere tadarlar.
William Shakespeare

8-İyi yaşamak değil, yaşamayı iyi bitirmek. İşte gerçek mutluluk budur.
Eskhylos

9-Size ne yapacağınızı söyleyebilirler ama ne düşüneceğinizi asla.
Anonim

10-İnsanlar hatalarını mutluyken değil ancak mutsuzken anlar.
Daniel Defoe

11-Hiç kimse yumrukları sıkılıyken net düşünemez.
George Jean Nuthar

12-Hayatta en anlamlı kelime "BİZ", en anlamsız kelime ise "BEN" dir...
Anonim

13-Mutlu olmayı yarına bırakmak, karşıya geçmek için nehrin durmasını beklemeye benzer
Anonim

14-Susamadan önce kuyu kazınız.
Çin atasözü

15-İstediğiniz kadar yüksek sırıklar üzerine çıkın. Her koşulda kendi bacaklarınızla yürüyeceksiniz.
Montaigne

16-Kalem aklın dilidir.
Miguel de Cervantes

17-Hiç kimse başarı merdivenlerini, elleri cebinde tırmanmamıştır.
S.Keth Moorhead

18-Başa kakılan bir iyilik daima hakaret yerini tutar.
Jean Baptiste Racine

19-Hiçbir zaman çıktığın kapıyı hızla çarpma, geri dönmek isteyebilirsin.
Don Herold

20-Bana güç veren, doğru olanı yaptığımı bilmektir.
Desmond Tutu
21-Kendisini pek çok seven, çevresine pek az sevdirir.
Cenab Şahabettin

22-Cehalet Tanrının laneti olduğuna göre, bilgi göklere uçabileceğimiz kanatlardır.
William Shakespeare

23-Tanrı fındığı verir. ama kırmaz.
Anonim

24-Ağaç ne kadar yüksek olursa olsun, yaprakları yine de yere dökülür.
Çin Atasözü

25-Mumun kalınlığı o kadar önem taşımaz benim için. Değerini yalnız aleviyle ölçerim.
Saint Antoine de Exupery

26-İnsan babasına borçlu olduğu saygıyı ancak baba olduğu zaman duyar.
Goethe

27-Ümit, uyanık insanın rüyasıdır.
Tolstoy

28-Bir milletin büyüklüğü, nüfusunun çokluğu ile değil, akıllı ve fazilet sahibi adamlarının sayısı ile belli olur.
Victor Hugo

29-Asıl bilgi, insanın cehaletinin sınırlarını tanımasında yatar.
Konfüçyüs

30-Akıllı adam aklını kullanır. Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanır.
Bernard Shaw

not :alıntıdır...

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Silgi kullanmadan resim çizme sanatına hayat diyoruz…" J. CARİSTİAN

Silebilse idik hayatımızdan istemediklerimizi:)

"Formunuzu korumalısınız. Büyük annem 60 yaşındayken günde 5 mil yürümeye başladı. Şimdi 90 yaşında ve şimdi nerededir bilmiyoruz…" ELLEN DE GENERES

Büyük anne formundan hiç bir şey kaybetmemmiş oldugu gibi kazanmışda:)

Diyet yapıyorum… ama aynı anda iki diyet yapıyorum, zira tek diyetle yeterince doymuyorum." BARRY MARTER

bu diyeti bende merak ettim,hemen deneyim... :D

teşekkürler gülşah,gülümsetirken öğrettin:)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Gülşah' Alıntı:
Deneyecek olan sesnsin şeker senin paylaşman gerekmez mi? :-\

Önce diyeti yaz,konuyu yazdıgın gibi,söz bende deneyecegim.. zaten bu günene kadar ki yaptıgım diyetlerden bir tad alamadım,inş bundan ümitliyim.. :D

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
su perisi' Alıntı:

Diyet yapıyorum… ama aynı anda iki diyet yapıyorum, zira tek diyetle yeterince doymuyorum." BARRY MARTER

bunu yazan sensin ben neden diyet yazıyorum anlayamadım :-\

K

Kristal

Alice ve kedi, yaşam için dört satırlık bir ipucu

Alice: Bana hangi yoldan gitmem gerektiğini söyler misin?
Kedi: Bu, büyük oranda nereye gitmek istediğine bağlı.
Alice: Şey, nereye gideceğimi bilmiyorum.
Kedi: O zaman hangi yoldan gittiğin farketmez.

Alice Harikalar Diyarında (1865)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kristal' Alıntı:

Çok dogru bir söz,Alis harikalar diyarındayı küçükken  begeniyle izlerdim ama bu tÜr sözleri anlayabilecek kapasitede degildim... Bu  kitapda geçiyorsa okudugumzu kitaplardan begedigimiz bölümlerde  görmek isterdim.....

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Gülşah' Alıntı:
su perisi' Alıntı:

bunu yazan sensin ben neden diyet yazıyorum anlayamadım :-\

Neden mi BARRY MARTER den paylaşım yapıp diyeti yapmamıza sebeb olan sensin:)

K

Kristal

su perisi' Alıntı:
Kristal' Alıntı:

Çok dogru bir söz,Alis harikalar diyarındayı küçükken  begeniyle izlerdim ama bu tÜr sözleri anlayabilecek kapasitede degildim... Bu  kitapda geçiyorsa okudugumzu kitaplardan begedigimiz bölümlerde  görmek isterdim.....
Hemen ekliyim o halde. ;)