DÜSÜNCENİN KARSI KONULAMAZ GÜCÜ

• Konbuyu başlatan asinehir
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde asinehir tarafından oluşturulan DÜSÜNCENİN KARSI KONULAMAZ GÜCÜ başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,289 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı DÜSÜNCENİN KARSI KONULAMAZ GÜCÜ
Konbuyu başlatan asinehir
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Break4Love
A

asinehir

Kullanıcı
9 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
ısparta
Düsünce gücü bütün hayatımızı belirleyen bir alt yapı gibidir.Herşey önce beynimizde baslar, basimiza gelen yüzde %99  olayların ilk adımını beynimizde atarız.Örneğin bir  öğrenci matematık sınavına çalısıyor; çalışırkende içinden ben yarın bu sınavda basarılı olacağım diyor  böyle düsününerek kendini motıve ediyor ve çalışmaya dvam ediyor; işte öyle düsünen ve çalışan bir öğrenci yapılacak olan matematık sınavnda başrlı olur ama bir sorun daha var eğer öğrencinin biliçaltında başaramayacağına dair bir düşünce varsa ne yaparsa yapsın istediğini tam olarak alamaz.Bilinçaltına yerlermiş korkuların üstüne gidilerek o korkuların üstesinden gelinmelidir.basarısızlığa dair ne varsa bilinçaltından çıkarılıp yerine basarıya dair  olumlu düsünceler yerleştirilmelidir.

F

Feytullah Gökhan

Kullanıcı
6 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Banada bu olay çok sık oluyor ve inatla "başaracağım" diyorum.

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
bilinç altı hiç bilmediğimiz kadar hayatımızı etkileyen bir gerçek. Kendimizi nasıl şartlandırırsak beynimizde öyle hareket ediyor..

A

AYSBERGE

Kullanıcı
2 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
"İYİ DÜŞÜN İYİ OLSUN... KORKTUGUM BAŞIMA GELDİ..." VB. HALK VECİZELERİ SÖYLEDİKLERİNizi TASDİKLER NİTELİKTE. EGER Kİ SALT DÜŞÜNCENİN KUVVETİNE İNANIYORSANız RHONDA BYRNE - THE SECRET İSİMLİ KİTABInı OKUMANIZI ÖNERİRİM.

longcoming

longcoming

Kullanıcı
10 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Konu güzel.Yalnız dile kolay diyeyim ben de. ;)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
asinehir' Alıntı:
Düsünce gücü bütün hayatımızı belirleyen bir alt yapı gibidir.Herşey önce beynimizde baslar, basimiza gelen yüzde %99  olayların ilk adımını beynimizde atarız.
Buradaki mantığı çözemedim. Ve verilen yüde fazlasıyla iyimsermi desem kötümsermi desem anlamadım.

"Çekim yasası" :d Neyse.. Ben

longcoming' Alıntı:
Konu güzel.Yalnız dile kolay diyeyim ben de. ;)
Yani.  diyorum.

F

Flamingo

Kullanıcı
31 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Geçen yıllarda çok sevdiğim bir öğretmenimin söylediği bir söz geldi aklıma,
''Kendini gerçekleştiren kehanet!''...

''Başarısız olacağım, yapamayacağım'', dedikçe bu bir kehanet haline gelir ve sonunda gerçekleştiğinde de ''Bak dememiş miydim, başarısız olacağım diye, biliyordum işte!'' türünden ileriyi görme(!) şeklinde savunma yapılır. Pek tabi sonrakinde de başarısız olunur ve bu böyle kısır döngü halinde devam eder... Nihayetinde toplumumuz başarısızlığı kader sayan insanlarla dolar taşar... İşin ilginç yanı ise, başaramadıklarını gördüklerinde kendilerini kahinden saymalarıdır...
Burada düşüncenin gücünün hayatlarımızı etkileme derecesi gün gibi aşikar...
Oysa ki olumlu düşünen insanlarda da aynı şey geçerlidir... Onlar da tam tersi ''Başarılı olacağım'' diye düşünürler ve sonunda da çoğunlukla başarıyı yakalarlar. Yakalayamasalar bile aynı olumlu düşünceyi tekrar eder, buna ''başarısızlık!'' damgasını vurmazlar...
Burada da yine bir kehanet gerçekleştirmiştir; ama bu hayatı kötüye değil iyiye çeviren bir kehanettir; ''Düşüncenin gücü'' dür...