DÜNYAYI DEĞİŞTİRSEN.............................

• Konbuyu başlatan asyam
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde asyam tarafından oluşturulan DÜNYAYI DEĞİŞTİRSEN............................. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,214 kez görüntülenmiş, 36 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı DÜNYAYI DEĞİŞTİRSEN.............................
Konbuyu başlatan asyam
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Mrs.Jadem
Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Dünya'yı değiştirmek değilde...

Elimde sihirli bir değnek olsaydı bende bir peri olsaydım. varsayarsak..

Tüm olumsuz düşünceleri insanların beyninden silerdim.

çünkü bir tebessümün değeri paha biçilemez..

I

iyivakit

Kullanıcı
13 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
İnsanları birbirini yanlış anlamaadığı  sevgi dolu bir dunyam olurdu.

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
insanların çoğu yanlış anlamıyor yanlış anlatılıyor daha dün sinirimden sadece kendimi yedim bitirdim.
onlara ne demeli iyivakit?

I

iyivakit

Kullanıcı
13 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
neyle karşılaştığını bilmiyorum ama ben insanların karşılarındakini anlamak istedikleri gibi anladıklarını düşünüyorum.Empati yapmadan :)

E

ebru_61

Kullanıcı
29 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
trabzon
dunyanın duzenın bozmak ıstemezdım sadece ınsanların gercek dusuncelerını bılmek ısterdım galıba

B

buLut

Kullanıcı
29 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
dünyayı değiştirsem,başta abd yi yok eder,sonra türkiyemizi dünyanın vazgeçilmez 1. numaralı ülkesi yapar,artık ing. değil de herkes türkçe öğrenmek için can atar duruma getirirdim ve artık dünyadaki varolan güçlü-güçsüz ,ezilen-yükselan  devlet tanımlarına bir son verir,kapitalist sisteme dur deyip,dünya barışını sağlamak isterdim

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
O fırsat eline gecsede bu dediklerini yapmak çok zor be bulut

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
hımm güsel bi konuymuşşş :) ben insanların gerceklerii öğrenmesini ve her zmaan posıtıff düşünmelerini isterdim...

B

buLut

Kullanıcı
29 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
Korsan' Alıntı:
O fırsat eline gecsede bu dediklerini yapmak çok zor be bulut
haklısın dostum.ama fırsatlar elime geçse keşke ve bende yapmak için en azından çaba göstersem.fırsatları iyi yönde değerlendirmek önemli olan bu. ;)

D

diloş

Kullanıcı
8 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
aslında kendim bir yorum katacaktım ama safarinin yorumuna katılmaktan kendimi alamadım...... Aynen katılıyorum bir tebessümün değeri ölçülemez o kadar boş şeyleri kafamıza takıyoruz ki

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
diloş' Alıntı:
aslında kendim bir yorum katacaktım ama safarinin yorumuna katılmaktan kendimi alamadım...... Aynen katılıyorum bir tebessümün değeri ölçülemez o kadar boş şeyleri kafamıza takıyoruz ki
rica ederim  :-[

B

bişileryapmaklazım

Kullanıcı
14 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
dünyayı bu hale getiren biz olduğumuza göre insanların düşüncelerini değiştirmek isterdim. İnsanlar değiştiğinde dünya zaten değişmiş olur

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
bişileryapmaklazım' Alıntı:
dünyayı bu hale getiren biz olduğumuza göre insanların düşüncelerini değiştirmek isterdim. İnsanlar değiştiğinde dünya zaten değişmiş olur
Hep böyle şeylere inanırsınız/inanırız ama bir şeylerinde değiştiğine kendi adıma hiç şahit olmadım.
Ha pardon kötüye doğru değişim dersen her gün şahit oluyorum o ayrı konu.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
tersine döndürürdüm,batıdan doğuya doğru  belki herşey düzelirdi :p

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
"yeniden dünyaya gelsen nasıl yaşardın,
yeniden bir fırsat verilse hayatında neleri değiştirirdin vs...." gib sorular hep garip gelmiştir.
Nedeni de eğer bu soru bir şekilde aklımıza geliyorsa yada bize soruluyorsa yada bir yerler de okuyorsak ne duruyoruz hadi istediğimiz, verdiğimiz cevap gibi bir hayatımızı yaşamaya.
Yada elimizden gelen en iyiyi yapmaya.
Hemen örneklendirmek isterim, lise zamanımdan, sevdiğim görüştüğüm bir arkadaşım vardır.
Ve kendisinde takıntı olucak şekilde Subay bir eş ile evlenmek vardır fakat kendini kültürel açıdan yetersiz gördüğünden sadece dilinde istek olarak vardır bu, harekete geçmektense yakınmak daha kolay gibi geliyor bana bu tarz düşün kişiler için.
Dün yine görüştüğümüzde benzer şeyler hakkında konuşuyorduk ve yakınıyordu, çok fazla sosyal olamadığından, dil öğrenmek istediğinden, yeniden şansı olsa diye başlayan bir cümle kurarak....anlattı
Demem o ki (arkadaşıma da söyledim bunu) hiçbir şey için geç değildir belki zaman olarak daha hızlı yol almak gerekir ama şimdi farkına vardıysak eksikliklerimizin yakınmak yada burada ki gibi soruya sadece cevap vermek yerine harekete geçmek gerek, bir daha hayata gelme/ geriye dönme şansımız yok :)