DÜNYAYI DEĞİŞTİRSEN.............................

• Konbuyu başlatan asyam
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde asyam tarafından oluşturulan DÜNYAYI DEĞİŞTİRSEN............................. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,217 kez görüntülenmiş, 36 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı DÜNYAYI DEĞİŞTİRSEN.............................
Konbuyu başlatan asyam
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Mrs.Jadem
M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kendini karşıdakinin yerine koyabilecek empati yeteneğine sahip insanlarla yaşamak isterdim eleştiriye tahammülü olmayan, onun beyazına kara demeyi bırakın ak denmesine bile tahammülü olmayan insanlardan uzak bir dünyada yaşamak isterdim.

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Kendi ütopyamdan bahsetmek çok zaman alır. Ama şunu biliyorum ki ; herşeyi olumlu bir sonuca bağlayıp , Pollyanna gibi yaşıyamam.. Kötü olmadan İyi'de olmaz.. Dengeyi korurdum.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Feveran Estomp' Alıntı:
Kendi ütopyamdan bahsetmek çok zaman alır. Ama şunu biliyorum ki ; herşeyi olumlu bir sonuca bağlayıp , Pollyanna gibi yaşıyamam.. Kötü olmadan İyi'de olmaz.. Dengeyi korurdum.
Bunun için knedi Dünya'nda engelin ne diye sorsam?

not: Aydın soruyu sorarken, yanlış anlşılmak istemem, çünkü burada sormak istediğim senin düşüncene karşılık değil sadece bu tarz düşünen çok fazla, sende yazınca engelleyen ne merak ettim. :)

D

DonJuan

böyle bir kitap var eğer ilgilenenler için .
yani çoğu kişide bunu bilir .

Thomas more - Ütopya

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Gülşah' Alıntı:
Feveran Estomp' Alıntı:

Bunun için knedi Dünya'nda engelin ne diye sorsam?

not: Aydın soruyu sorarken, yanlış anlşılmak istemem, çünkü burada sormak istediğim senin düşüncene karşılık değil sadece bu tarz düşünen çok fazla, sende yazınca engelleyen ne merak ettim. :)
Merak etmenize saygı duyuyorum zaten. Yalnızca kendi kurduğum sistemi anlatmam hem çok fazla zaman alır , hemde bazı düşüncelerim doğmatik düşünenler tarafından eleştirsel olarak olumsuz tepkiler alır. Bu yüzden yazmayı tercih etmiyorum.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Ama Aydın, kaçırdığın bir nokta var sanırım,
benim merak ettiğim yazmadığın ütopya değil, paylaştığın "polyanna" diye nitelendirdiğin bölüm  ;)

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Hmm. Şöyle nitelendirebilirim. Herkes olumlu , mutlu , iyilik sağlık içinde bir dünya oluşturma çabasında. Ben bunu Pollyanna'cılık olarak betimledim. Böyle bir dünya bana çok monoton ve tekdüze gelir. Bu tür bir sistem de bence(!) boşluktan ibaret.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Küçükken hayalimde ve rüyalarımda,dünyada kimseyi koymaz heryerin benim olmasını ister ve öylede görürdüm:) şimdi düşünüyorum da "ben efsaneyim" filmi geldi aklıma,çok kötü bir fikirmiş,dünyada tek kalmak... ::)
Şimdi dünyayı değiştirecek olsam,öncelikle herkesin bilgili,(cahil insana laf analtmakdansa deveyi hendekden atlatmayı yeglerim) Yalan olmayan,içinde sevgi olan bir dünya hayal ederim.. ::) Hayalde olsa güzel :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Feveran Estomp' Alıntı:
Hmm. Şöyle nitelendirebilirim. Herkes olumlu , mutlu , iyilik sağlık içinde bir dünya oluşturma çabasında. Ben bunu Pollyanna'cılık olarak betimledim. Böyle bir dünya bana çok monoton ve tekdüze gelir. Bu tür bir sistem de bence(!) boşluktan ibaret.
Yazarken aklımada gelmedi desem yalan olur Aydın...
Hasta olmayınca saglıgımızı,kötü olmayınca iyiyi,yalan olmayınca dogrunun kıymetini bilemedigimiz gibi,her şey hoş güzel oldugunda sıkılır sanki :)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Anlamadığım bazı hayaller var, burada ve başka yerlerde okuyorum/z, duyuyorum/z...
Ve gerçekleşebilecek, hayatımıza uygulayabilieceğimiz ama sadece bu soru sorunlunca hep aynı cevabın verilmesi beni bir garip ediyor.
Bilmem anlatabiliyor muyum?
Çevremde bir dönem bana da "polyannacılık" oynuyorsun diyenler oluyordu. Nedeni de biliyor musunuz?
Kendimi çok sevmem, her sorunda bakış açımı farklılaştırmam, her kötü bir olayda veya kişilikte "belki böyle düşünmüş ve bu yüzden yapmış olamaz mı? hiç bu ihtimalide sorguladınız mı? " gibi bakış açılarımın olmasından dolayı  :) tabi ki kendi düşünceleri, verdikleri isim kendilerini ilgilendirir, sonuçta ben farkında yaşamayı seçtim ve bu soru sorulmadan, dünyayı yapabilceğim kadar ( hatta dünyamı demek daha doğru sanırım ) vereceğim cevaplar şeklinde yaşaıyorum/çalışıyorum. :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bir polyanacı daha :)

Ç

çiçek

Kullanıcı
4 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
ailemi kendi seçme imkanım olurdu..

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
çiçek' Alıntı:
ailemi kendi seçme imkanım olurdu..
İşte bu yok  ;)
Ama sen seçilecek bir aile olabilirsin hayatında.
Yani hayalin bu şekilde gerçekleşmiş olur.
Şimdi  yine bana polyanna diyecekler ama dediğim doğru değil mi?  :)

I

imgesell

Kullanıcı
10 Eyl 2006
En iyi cevaplar
0
0
herkes yine kendince kendi dünyasını değiştirebilir,

insan elinin değdiği herşeyi kirletiyo,dünyada bunlardan biri,benimde bir dünyam olmazdı sanırım ::)

M

Mrs.Jadem

Kullanıcı
7 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bir zamanlar dünyanın şekliyle alakalı konular tartışılmıştı yok yuvarlak değil falan gibisinden ben dünyanın şeklini değiştirirdim,kalp şeklinde yapardım  :D :D :D