DÜNYANIN EN UZUN YASAYAN İNSANLARI

• Konbuyu başlatan Paradoks
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde Paradoks tarafından oluşturulan DÜNYANIN EN UZUN YASAYAN İNSANLARI başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 23,917 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı DÜNYANIN EN UZUN YASAYAN İNSANLARI
Konbuyu başlatan Paradoks
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan crt
P

Paradoks

70'li yıllarda ABD'de Los Angeles'te yaşayan bu Amerika'lı evsiz. Sokaklarda yayaşayan ABD'li Cheerokee yerlisi. 101 yaşında öldü...

104 yaşındaki Chely'de Amerikalı. Arizona'da yaşadı. 104 yaşında öldü...

101 yaşındaki Moğol kadın Moğol insanının özgürlüğü sevdiği düşüncesinde. Moğol kadın sağlığı servete tercih ediyor ve yalnızlığı tercih etti...

46 yaşına dek balık yemeyi çok seven Portekizli adam çocukken felç geçirdi. Yüzünde deformeler var...

102 yaşındaki Çinli adam asla çalışmayı bırakmadı. Narin bir vücuda ve dev ellere sahip olan Çinli halen çalışıyor...

102 yaşındaki Çinli kadın bütün hayatını Bejing Hotel'in arkasında çamurdan bir evde geçirdi.Çinli kadın tarihe ışık tutuyor. Çin'in son imparatorunu ve komünizmin artan gücünü nesillere anlatıyor...

103 yaşındaki Portekizli kadın 20'li yaşlarda Portekiz'in bir balıkçı köyünde yaşadı. Hayatını uzun bir süre dul geçirdi. Portekizli kadın katolik...

90 yaşındaki Arizona yerlisi bu adam Amerika'da tren istasyonlarında yaşıyor...

Kendisinin küçük yazıldığı düşünülüyor. Arizon'da bir vadide yaşıyor. Resmi rakamlara göre yaşı 98...

96 yaşındaki Amerikalı kadın Navajo yerlisi. Arizona'da bir vadide yaşıyor...

106 yaşındaki kadın Coeur kabilesinin en yaşlısı. Çiftlikte babasına yardım ederek hayatını geçirdi...İki kez evlendi. İlki kısa ikincisi 50 yılın üzerinde sürdü...

72 yaşındaki bu Portekizli adamın yaşı aslında daha fazla. 20'li yaşlarda deniz kıyısında ve doğada yaşadı...

Amerikalı bu adam 110 yıl 320 gün yaşadı. 44'lü yıllarda dünyanın en uzun yaşayan insanıydı.Onun babası Abraham Lincoln'un tanıdıkları arasındaydı...

112 yıl 111 gün yaşayan Afrika kökenli Amerika'lı tüm zamanların en uzun yaşayanlarından. 1916 yılında dünyanın en yaşlısı olan adam çiftliğine döndüğünde evlendi ve 7 çocuk sahibi oldu.

114 yıl 226 gün yaşadı. İlk doktoru gördüğünde 100 yaşında idi...

105 yaşında ölen bu İtalyan 101 yılına kadan İtalya'nın Sicilya kentinde yaşadı. 101 yaşından sonra Amerika'ya yerleşti. İlk doktoru 105 yaşında gördü...

108 yaşındaki İngiliz kökenli Amerikalı. Onun babası da 101 yaşında vefat etti...

110 yıl 115 gün yaşadı. 60'ına kadar alkol aldı, 80'ine kadar sigara içti. İrlandalı ve Almanyalı. Onun ailesinde de uzun yaşayanylar var. Demiryollarında çalıştı

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
uzun yaşamak  önemli değil aslında....yaşadığın yıllara güzell şeyler sığdıramadığın sürece,yaşanılan yıllar bi anlam ifade etmez  :-\..paylaşım için teşekkürler alicann..

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
re-Member' Alıntı:
uzun yaşamak  önemli değil aslında....yaşadığın yıllara güzell şeyler sığdıramadığın sürece,yaşanılan yıllar bi anlam ifade etmez  :-\..paylaşım için teşekkürler alicann..
aynen öle tabi...cogu kişiler sokaklarda tabiatla içiçe yasamış ve balık yemiş..ama sonuncusu garip geldii wwallaa hem alkol hem de sigara kullaanarak uzun yaşayabilmiş... en önemliisi de insanın iç huzuru bence...

M

mybest__

Kullanıcı
16 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
vallah benim dedemde 102 yaşında öldü ama burada yer vermemişler ona  :-[

K

Kristal

Uzun yaşamanın refah seviyesiyle,dengeli beslenmeyle alakalı olmadığını düşünüyorum bu insanları görünce.Bu kadar uzun yaşamayı da istemem doğrusu... :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Bu dünya da fazla uzun yasamanın bi anlamı yok sanki ama allah herkese uzun ömürler versin ben hariç tabi bana yeteri kadar vermesi yeterli sanırım

P

passiflora

Kullanıcı
17 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Bizim ülkemizde de böyle uzun yıllar yaşayan insanlar var. Neden bizler değerlerimize böylesine sahip çıkamıyoruz. Kızıyorum bak yine!!!

D

diloş

Kullanıcı
8 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
önemli olan ne kadar uzun yaşadığın değil yaşamın kalitesi her anın tadını çıkarabilmek sanırım

M

mankavi

nüfusda kayıtlı en uzun yaşıyanlar ..nuh peygambermiydi tam bilemiyorum siz bilirsiniz dir belki 1000 yıl gibi uzun süre yaşamış bir peygamber var
eline sağlık dostum

G

greta

valla insan ilk bakışta diyoki anam uzun yaşayıp böle engebeli deriye sahip olacagıma genç ölim cesetim yakışıklı olsun ama öle degil ya hiç kimseninde ay gel azrail al canımı dedigini sanmıyorum her yaşta tatlı be bu can Allah herkese hayırlı ömür versin ana hiç noktalı işaret koymamışım sanırım koymıcamda ;D​

R

rüyam

Kullanıcı
10 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
izmir
ben cildimin böyle olduğu günleri gördükten sonra yaşıcamı sanmıyorum  :)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kaç yaşındasınız?
1 asır,5 yıl falan  :D :eek:

T

tutankhamon

Kullanıcı
15 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
16
Bursa
vallaha ne yalan söleyim hiç imrenmedim doğrusu allah uzun ömür versin

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Önemli olan uzun yaşamak değil önemli işlere imza atabilmek .
Gidişata bakılırda benim için ikiside pek mümkün değil dibi görünüyor. :mad:
Konununun bana pek bir katkısı olmadı yani kim uzun kim az yaşıyor ilgi alanımın dışında : (
neden-sonuç ilişkisinden yola çıkarak yinede fikir belirtmeme olanak sağlayan bu gereksiz bilgi)için teşekkür edelim bari diyorum ..