dünyanın en güzel on kokusu

• Konbuyu başlatan ezo-02
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde ezo-02 tarafından oluşturulan dünyanın en güzel on kokusu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,456 kez görüntülenmiş, 21 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı dünyanın en güzel on kokusu
Konbuyu başlatan ezo-02
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan superisi23
E

ezo-02

Kullanıcı
14 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
bebek kokusu   
anne kokusu   
yağmurdan sonraki toprak kokusu    Denizin Dalgasıyla Gelen Çakıl Kokusu 
Lavanta Kokusu   
Fırından Yeni Çıkmış Ekmek Kokusu    Pikniklerin Vazgeçilmezi Mangal Kokusu   
Limon Kokusu  1Kına Kokusu   
Kibrit Yandığında Gelen Barut Kokusu 
SİZCE HANGİSİ?

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Önce teşekkürler dedikten sonra, ufak bir şey anımsatmak istiyorum sevgili ezo-02.
Bu bölüm, konu uzmanları tarafından yapılmış, yapılmakta olan bilimsel ya da sosyal araştırma haberlerini paylaşmak için açılmış bir bölümdür.
Siz sanırım, üyelerimizin kokular konusunda eğilimlerini öğrenmek amaçlı bir araştırma yapmak istediniz?
Ben konuyu uygun bölüme taşıyorum, daha sonra araştırmanızın sonuçları, uygun görülürse, ve nedenlerini sonuçlarını açıklayarak bu bölümde paylaşabiliriz.
Arşatırma, basit bir anketörlük konusu değildir arkadaşlar.
Nedenler, sonuçlar, olayların birbiriyle bağlantıları açıklanabildiğinde "araştırma" sıfatını almaya hak kazanan bir çalışmadır.

Konu tarafımdan uygun bölüme taşınmıştır.
Teşekkürler.

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Yazılanların hepsi çok güzeller ama kına kokusunu pek sevmiyorum...ama çok güzel bir görümü vardr..

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Yağmur sonrası toprağın kokusu diyeyim. Ama evimde mum çiçeğim var, çok güzel bir kokusu var.

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
:)
Görünümü çok güzeell..Muhteşemm hemde..Kokusu nasıldır onu hiç düşünemiyorum :) :)

Teşekkürler.. ;)

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Çok güzel gerçekten. Bütün evi sarıyor kokusu açtığı zaman. Sarmaşık türünden bir çiçek.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Eh bi  zaman sonra kokuluda yayınlanır resimler nasılsa M... :)
O zamana kadar hiç olmazsa görüntüleriyle idare!

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
bebek kokusu    
anne kokusu    
yağmurdan sonraki toprak kokusu    Denizin Dalgasıyla Gelen Çakıl Kokusu  
Lavanta Kokusu    
Fırından Yeni Çıkmış Ekmek Kokusu    Pikniklerin Vazgeçilmezi Mangal Kokusu    
Limon Kokusu   1Kına Kokusu    

Nasıl ayırdebilirim bu güzel kokuları?
Bebek severken, yanımda dünyanın en harika parfümünü sürmüş biri olsa, o temiz kokunun yerini tutabilir mi?
Hangi insanın kokusu annemin doğal kokusundan güzel olabilir ki?
Yağmur başlıbaşına sevdiğim bir doğa olayı, hele sonrası... şöyle birde elimde mis gibi kokan bir çay eşliğinde?
Denizin kokusu benim için özgürlük anlamındadır hep... sevilmez mi?
Lavantanın o tertemizlik hissi veren muhteşem kokusu...
Hele ki çok acıkmışsam, taze sıcacık ekmek eşliğinde mangalda kızaran etlerin, patlıcanların, soğanların kokusunu neyle kıyaslayabilirim ki?
Şöyle ince doğranmış domates, soğan, salatalık, maydanoz karışımına zeytinyağını kattıktan sonra limondan başka ne yaraşır?
Kına kokusu sevilmez mi, kına yakan eğer mutlu bir gelin adayıysa?
Ahhh sigara keyfi, birde sigaramı yaktığım elimden atmaya kıyamadığım yanmış kibrit çöpünün kokusu nasıl bir haz verir bunu ancak tiryakiler bilir.

Yok ben bu kokuları asla birbirleriyle kıyaslayamam, en güzeli bir kına gecesi olsun ama deniz kenarında bir bahçede, lavantalarla bezenmiş olsun tüm bahçe, sıcacık ekmekler gelsin fırından, limonlu salatamıza banalım doya doya, komşumuzun mis kokan bebeğine sarılırken, aniden yağmur düşsün toprağa kaçışalım neşeyle, çadırların altında kokusunu çekelim ciğerlerimize toprağın...
Ve bu keyifle yakalım bir kibrit çöpüyle sigaramızı ve tutturalım bir türkü...

E

ezo-02

Kullanıcı
14 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
denizin dalgasıyla gelen çakıl kokusu benim en sevdigim kokudur :D :D

R

reddy_13

Kullanıcı
16 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
Konya
Zynep' Alıntı:
bebek kokusu    
anne kokusu    
yağmurdan sonraki toprak kokusu    Denizin Dalgasıyla Gelen Çakıl Kokusu  
Lavanta Kokusu    
Fırından Yeni Çıkmış Ekmek Kokusu    Pikniklerin Vazgeçilmezi Mangal Kokusu    
Limon Kokusu   1Kına Kokusu    

Nasıl ayırdebilirim bu güzel kokuları?
Bebek severken, yanımda dünyanın en harika parfümünü sürmüş biri olsa, o temiz kokunun yerini tutabilir mi?
Hangi insanın kokusu annemin doğal kokusundan güzel olabilir ki?
Yağmur başlıbaşına sevdiğim bir doğa olayı, hele sonrası... şöyle birde elimde mis gibi kokan bir çay eşliğinde?
Denizin kokusu benim için özgürlük anlamındadır hep... sevilmez mi?
Lavantanın o tertemizlik hissi veren muhteşem kokusu...
Hele ki çok acıkmışsam, taze sıcacık ekmek eşliğinde mangalda kızaran etlerin, patlıcanların, soğanların kokusunu neyle kıyaslayabilirim ki?
Şöyle ince doğranmış domates, soğan, salatalık, maydanoz karışımına zeytinyağını kattıktan sonra limondan başka ne yaraşır?
Kına kokusu sevilmez mi, kına yakan eğer mutlu bir gelin adayıysa?
Ahhh sigara keyfi, birde sigaramı yaktığım elimden atmaya kıyamadığım yanmış kibrit çöpünün kokusu nasıl bir haz verir bunu ancak tiryakiler bilir.

Yok ben bu kokuları asla birbirleriyle kıyaslayamam, en güzeli bir kına gecesi olsun ama deniz kenarında bir bahçede, lavantalarla bezenmiş olsun tüm bahçe, sıcacık ekmekler gelsin fırından, limonlu salatamıza banalım doya doya, komşumuzun mis kokan bebeğine sarılırken, aniden yağmur düşsün toprağa kaçışalım neşeyle, çadırların altında kokusunu çekelim ciğerlerimize toprağın...
Ve bu keyifle yakalım bir kibrit çöpüyle sigaramızı ve tutturalım bir türkü...
zynep amma melankolik yaklaşmışsın yahu ;)
bence bu kokulara limon ve kına yakışmamış...diğerleri gibi koku yok gerçekten...en güzel parfümleri verseler değişmem ::) ::)

Y

YEŞİLAY

Kullanıcı
6 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Güzel hepsi saydıklarının