Dünyanın en beğenilen kaçış filmleri!

• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Sinema kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan Dünyanın en beğenilen kaçış filmleri! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 17,057 kez görüntülenmiş, 14 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Sinema
Konu Başlığı Dünyanın en beğenilen kaçış filmleri!
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan su perisi
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

Dünyanın en beğenilen kaçış filmleri!

İşte bu temayı en güzel işleyen örnekler

...
İŞTE MÜTHİŞ SENARYOLAR VE KAÇIŞ!

THE GREAT ESCAPE/ BÜYÜK KAÇIŞ (1963)

Steve McQueen'in kaptan Virgil Hilts'i oynadığı tarihteki en cesur firarı gerçekleştiren bir grup Müttefik savaş esirinin hikayesi!

1943 yılında Almanlar yüksek güvenlikte savaş esirlerinin tutulduğu bir hapisane olan Stalag Luft III en becerikli kaçış ustasını bile içeride tutacak şekilde tasarlamıştır. Fakat Naziler farkına varmadan ordudaki en iyi sızma timini bir araya getirirler. Hep birlikte bu takım özgürlüğe giden yolları yaratıyorlar... ne pahasına olursa olsun!

ESCAPE FROM NEW YORK/ NEW YORK'DAN KAÇIŞ (1981)

Ünlü yönetmen John Carpenter tarafından çekilen bu unutulmaz klasik, 1981 yılında 1997 için birtakım bilimkurgusal kehanetlerde bulunuyordu. Dev bir hapisaneye dönüşen Manhattan'ı anlatan film, başkanı kaçıran uçağın teröristker tarafından buraya indirilmesiyle daha da kaotik bir ortama dönüşür...

CASABLANKA/ KAZABLANKA(1942)

Humphrey Bogart, Ingrid Bergman, Claude Rains ve Paul Henreid gibi dönemin usta oyuncularının başrol oynadığı 'Casablanca', gösterime girdiği 1943 yılında En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo dallarında Oscar aldı.

Filmin konusu İkinci Dünya Savaşı'nın ilk zamanlarında geçmektedir. Çek direniş örgütünün lideri Victor Lazlow, Alman konsantrasyon kampından kaçarak Casablanca'ya gelir. Amacı Lizbon'a, oradan da ABD'ye iltica etmektir.

Film, ABD Film Enstitüsü tarafından 2002 yılında tüm zamanların en iyi aşk filmi seçildi.

ESCAPE FROM ALCATRAZ/ ALCATRAZ'DAN KAÇIŞ (1979)

Clint Eastwood'un usta yönetmen Don Siegel'la ortaya çıkardığı bu büyüleyici filmde, Frank Morris olarak efsane rollerinden birini ortaya çıkarmıştı.

Filmde, ünlü Alcatraz hapishanesinden kaçmayı başarabilecek üç adamın hikayesinde, beşinci kez biraraya geliyorlar.29 yıllık tarihinde Al Capone ve Birdman Robert Stroud´u da barındıran hapishaneden firar edebilen çıkmamıştır. Ta ki üç adam bunu başarıp kayıplara karışıncaya kadar. Dahi bir zekaya sahip bankacı soyguncusu rolünde Eastwood kaçış planını tüm detaylarıyla mükemmel bir şekilde yapmıştır.

THE SHAWSHANK REDEMPTION/ ESARETİN BEDELİ (1994)

Şaibeli bir şekilde karısını öldürmek suçundan Shawshank hapishanesine gönderilen Andy Dufresne (Tim Robbins), burada hiç alışık olmadığı bir hayat mücadelesi vermeye başlar. Hapishanede tanıştığı Ellis Redding (Morgan Freeman) onun en yakın dostu oluyor ve kendi deneyimleriyle Dufresne'e mücadele gücü vermektedir. Film, Stephen King'in aynı adlı romanından sinemaya uyarlanmış ve gösterildiği ülkelerde büyük ilgiyle karşılanmıştı. Esaretin Bedeli tam 7 dalda Oscar'a aday gösterildi.

MISERY/ ÖLÜM KİTABI (1990)

Yazar Paul Sheldon arabasının takla atarak yoldan çıkmasına neden olan kar fırtınasını hatırlamaktadır.Tek hatırladığı Annie Wilkes'in ( Katie Bates'in muhteşem performası ile) evinde gözlerini açması ve bu kadının kendisinin aşırı bir fanatiğ olduğu ve hayatının sonuna kadar onu kişisel tutsağı olarak alı koymasının farkına varmasıdır.

LOST (2004)

Sinema tarihinde herhalde bu kadar kaçıp kurtulmak istenen başka bir ada daha yok. HBO'nun büyük bir sermaye ortaya koyarak imza attığı bu projeyle efsane yarattı. Şu an 5. sezonu çekilen 21 Eylül 2005 tarihindeki ikinci sezon ilk bölümüyle 23 milyon izleyiciyi ekran karşısına çekti ve daha büyük bir başarı elde etmiş oldu. Daha sonra da ortalama izleyici sayısı 15.5 milyona oturdu. 2005’te Emmy, 2006’da da Altın Küre En iyi TV Drama ödüllerini topladı.

Lost'u bilmeyen nasıl anlatırız? Korkunç bir uçak kazası… Issız bir adaya düşen 42 kişi… Ve adadaki gizemler… Kaza sonrası hayatta kalanlar hem topluluk halinde yaşamaya alışmak zorunda kalırlar, hem de adanın gizemlerini çözmeye çalışırlar.

TROPIC THUNDER (2008)

Ben Stiller'ın yönettiği bu filmi on yıl sonra unutulmayan kaçış filmleri arasına yerleştirebilirmiyiz kestirmek güç. Ancak Kaçış filmi olarak en gücel olan diyebiliriz. Tom Cruise, Robert Downey Jr., Jack Black, Tobey Maguire, Jon Voight, Ben Stiller, Matthew McConaughey, Steve Coogan, Jay Baruchel, Alicia Silverstone, Bill Hader, Christine Taylor, Tyra Banks, Trieu Tran, Brandon T. Jackson, Danny R. McBride, Brandon Soo Hoo, Reggie Lee gibi ağır Hollywood toplarının oynadığı bu film ülkemizde 'Tropik Fırtına: Al Bakalım' adıyla piyasada.

Filmde aksiyon filmlerinde oynayan aktörlere eğitim verilen dış dünyadan yalıtılmış Dale Dyle eğitim kampında iki hafta kaldıktan sonra yeniden topluma dönen oyuncuların topluma dönüşlerinden sonra karşılaştıkları zorluklar ve bocalamaları komedi kalıpları içerisinde anlatılıyor. Savaş filminde oynamaya başlayan aktörlerimiz, gerçek savaşı andıran koşullar altında kalınca eğitim kampında öğrendiklerine başvurmak zorunda kalıyor ve ortaya ‘film içinde film’  mantığında işleyen eğlenceli olaylar çıkıyor.

Sinevizyon

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bu filmlerden sadece Ölüm Kitabı'nı görmemişim.
Lost aslında sinema filmi değil ama onuda izliyorum dvd olarak.
Ve listeye tam not, gerçekten bu filmlerin hepsi birbirinden iyi filmlerdi.
Teşekkürler.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Lost benim de gözde dizim..Ben dvd olarak degilde,tvden izliyorum..
Aklıma, Hiç işlemediği bir suçtan müebbet kürek mahkumu olan Henri Charriere isimli Kelebek lakaplı Fransız vatandaşının mahkumluğu sırasında yaşadığı olayları anlattığı film ve kitap geldi...

Ordada kaçış için verdigi mücadeleleri anlatan güzel bir filmdi...
Kitap bölümünde paylaşılmadı ise bu günlük konu açma hakkımı bitirdim sanırım,yarın kesin paylaşırım :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Alkadrazı tek geçerim valla.

Birde esaretin bedeli ne sabır o adamdaki ya onca zaman yav helal olsun valla.
Hatta esaretin bedelini ilk sıraya koyuyorum :)
Alkadraz 2 inci sırada bende heheheh

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Alkadra yı izlemedim:(
çok ayıplıyorum kendimi,filmlerime ara verdigim için.. :-[

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
su perisi' Alıntı:
Alkadra yı izlemedim:(
çok ayıplıyorum kendimi,filmlerime ara verdigim için.. :-[
Çok şey kaçırmışsın peri :)
Adam ayakkabılarının topugunu bile kullanıo valla heheheh.
Ama esaretin bedeli söze gerek yok kaptan film her şeyi anlatıyor.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Esaretin bedelini izledim,onu nasıl kaçırabilirim..
En kısa zamandada akçırdıgım filmi izleyecegim:)

Kaptan sende varsa bana gönderir misin? :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
su perisi' Alıntı:
Esaretin bedelini izledim,onu nasıl kaçırabilirim..
En kısa zamandada akçırdıgım filmi izleyecegim:)

Kaptan sende varsa bana gönderir misin? :)
Arşivde varsa  elbette gönderirim yav sen bana film adını de.
Gerisini bana bırak.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Tamam kaptan,bundan sonra film alırken sana soracagım..esikiden de tvde izledigim filmleri tekrar alırdım..Film izlerken isimlerine bakmazmışım:) cddede resmi farklı,arkadaşım nasıl kızardı,yinemi izledigimiz filmi aldın diye  :D
Ne günlerdi aklıma geldide,arada bir tekrarlasam fena olmayacak heralde ... ;D

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Sen bana sor peri,biliyorsun söylememe gerek yok.
Ha birde bir başka kaçış filmi aslında ben dizi olarak izlemiştim ama.
Sobibordan kaçış, ikinci dünya savaşı zamanında bir esir kampından kaçışın hikayesi vede gerçek bir olay.
Keza yerli yapım severlere bir başka kaçış dizisi 'Belene' mehmet aslantuğ ve aydan şener oynuyordu o zamanlar mine çayır oğlu daha çocuktu vesselam.
İzleyin bu filmleri  güzel filmlerdir.
Teşekkürler efendim.

ilyas

ilyas

Kullanıcı
14 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
filmlerin hepsi harika ama aralarından birtanesi eksik gibi geldi.
KELEBEK - PAPILLON

Yönetmen : Franklin J. Schaffner
Senaryo : Henri Charrière (Kitap), Dalton Trumbo, Lorenzo Semple Jr.
Oyuncular : Dustin Hoffman, Steve McQueen, Victor Jory, Don Gordon, Anthony Zerbe
Yapımcı : Franklin J. Schaffner, Robert Dorfmann
Görüntü Yönetmeni : Fred J. Koenekamp
Müzik : Jerry Goldsmith

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
ilyas' Alıntı:
KELEBEK - PAPILLON

Oyuncular : Dustin Hoffman, Steve McQueen, Victor Jory, Don Gordon, Anthony Zerbe
Bende belirtmiştim o filmin eksik oldugunu ilyas ..:)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Korsan' Alıntı:
Sen bana sor peri,biliyorsun söylememe gerek yok.
Ha birde bir başka kaçış filmi aslında ben dizi olarak izlemiştim ama.
Sobibordan kaçış, ikinci dünya savaşı zamanında bir esir kampından kaçışın hikayesi vede gerçek bir olay.
Keza yerli yapım severlere bir başka kaçış dizisi 'Belene' mehmet aslantuğ ve aydan şener oynuyordu o zamanlar mine çayır oğlu daha çocuktu vesselam.
İzleyin bu filmleri  güzel filmlerdir.
Teşekkürler efendim.
Liste gün geçtikçe uzuyor ama benim zamanım hep kısalıyor kaptan.. :-\
Aldım kara listeme:) en yakın zamanda listedeki filmleri izleyip bitirecegim..
Filmler için teşekkür ettim :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
ilyas' Alıntı:
KELEBEK - PAPILLON

O eksigide ben tamamlayayım izninizle.. :)

Kelebek Filminin Konusu

Franklin J. Schaffner'ın yönettiği bu ünlü hapishane filmi, Henri Charriere'in gerçek yaşam öyküsünü anlatıyor. 'Kelebek' adıyla da bilinen Charriere, vücudunda büyük bir kelebek dövmesi taşıyor. Yanlışlıkla cinayetle suçlanan ve Fransa'da müebbet hapse mahkum edilen Charriere (Steve McQueen), hemen hapishaneden kaçmaya çalışıyor. İlk denemesi sonucunda Şeytan Adasına gönderilerek cezalandırılan Charriere, daha önce hiçbir mahkumun kaçamadığı bu katı kurallı hapishanede planlar yapmaya başlıyor.

Yönetmen :  Franklin J. Schaffner
Senaryo :  Dalton Trumbo, Lorenzo Semple Jr.
Oyuncular :  Steve McQueen, Dustin Hoffman, Victor Jory, Don Gordon, Anthony Zerbe
Filmin Türü :  Biyografi, Drama 
Orijinal Adı :  Papillon
Yapımcı Firma :  Allied Artists Pictures
Yapım Yılı :  1973
Yapım Ülkesi :  ABD
Orijinal Dili :  İngilizce
Filmin Süresi :  150 dakika