Dünyada ki Komplo Teorileri

  • Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan Dünyada ki Komplo Teorileri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,968 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı Dünyada ki Komplo Teorileri
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Zynep
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Telegraph tarihi değiştirecek nitelikteki komplo teorilerini bir araya topladı. İşte tüm bilgilerimizden şüphe ettirecek teoriler...11 Eylül 2001

11 Eylül’de Dünya Ticaret Merkezine karşı yapılan terörist saldırı hakkında birçok komplo teorisi üretildi. Saldırının El Kaide tarafından gerçekleştirildiği doğrulanmış ve defalarca tekrarlanmış olsa da, komplo teorisi üretenlere göre, bu saldırı Amerika tarafından Orta Doğu’ya saldırmak ve petrollere erişim sağlamak için bahane yaratma amaçlı düzenlenmişti.NASA’nın Ay’a ayak basması yalandı!

Bazı komplo teorileri, NASA’nın aslında uzay aracı Apollo’yu Ay’a göndermediğini, tüm bu görüntülerin kurmacadan oluştuğunu söylüyor. Komplo teorisinin üreticileri ise, bu yargıya varmalarının sebebinin, Ay’da çekilen görüntülerde gölgelerin yanlış yöne düşmesi, kamera olduğuna dair göstergeler ve Ay’da yıldız görüntülerinin olmaması olduğunu belirtiyorlar.AIDS virüsü laboratuar ortamında geliştirildi!

Doktor William Campbell’in teorilerine dayalı olarak, birçok kişi HIV virüsünün 1974 yılında Dünya Sağlık Örgütü tarafından geliştirildiğine inanıyor. Kimileri, bu virüsün geliştirilme nedeninin CIA ve KGB’nin dünya nüfusunu azaltma çabaları olduğunu söylüyor.Prenses Diana ölmedi; öldürüldü!

Yürütülen tüm resmi araştırmalara rağmen bu spekülasyon ortalarda dolaşmaya devam etti. Komplo teorisine göre, Diana’nın Dodi el Fayed’le ilişkisi kraliyet ailesi için bir tehdit oluşturduğundan Diana öldürüldü ve cinayete kaza süsü verildi.Shakespeare, Shakespeare değildi!

İngiliz dilinin bu büyük yazarı aslında kimdi? Shakespeare’in aslında Francis Bacon, Christopher Marlowe, William Stanley ya da Edward de Vere olduğu iddia ediliyor. Komplo teoricileri, Shakespeare’in kendi eserlerinin sadece ismini taşıyan birkaç eser olduğunu, diğer eserlerin ise bu yazarlardan alıntılar olduğunu iddia ediyorlar.Elvis Presley ölmedi!

Ne diyebiliriz ki? Birçok hayranı pop kralının aslında 1977’de ölmediğini iddia ediyor. Birçokları, onun hala hayatta olduğuna inanıyor; ancak birtakım sebeplerle ortalarda gözükmediğini iddia ediyorlar.Küresel ısınma aslında yok!

Küresel iklim değişikliğinden şüphe duyanlar insan eliyle yapılan küresel ısınmanın dünya nüfusunu daha yüksek vergilere alıştırmak ve daha otoriter bir yönetim getirmek için tasarlanan bir komplo teorisi olduğuna inanıyor. Bu şüpheci kesim, geçen seneden beri küresel ısıda düşüş yaşandığını ve 1998’den bu yana ısıdaki yükselmenin sabitlendiğini delil olarak ortaya koyuyorlar.HAARP

Alaska’nın 200 mil ötesinde bulunan Pentagon’a ait HAARP (Yüksek Frekanslı Aktif Auroral Araştırma Programı) iyonosferi radyo dalgaları ile ısıtma deneyi için inşa edildi. Ancak, komplo teorisi üretenler, buranın aslında uçakları düşüren, depremlere yol açan ve hatta çok büyük hava değişimlerine yol açan bir savunma silahı olduğunu iddia ediyorlar.Moskova’daki apartmanların bombalanması

Eski Rus ajanının iddialarına göre, 1999’da Rusya’da meydana gelen apartman bombalama olayları KGB’den sonra gelen istihbarat teşkilatı FSB tarafından Rusya’nın Çeçenistan’a açtığı savaşı haklı çıkarmak için gerçekleştirilmişti.Pearl Harbor olayına göz yumuldu

Komplo teorisi üretenler, 1941’de Japonya’nın, Havai’deki Amerikan donanma üssüne yaptığı saldırının başkan Franklin Roosevelt tarafından teşvik edildiğine inanıyorlar. Roosevelt’in bundan önceden haberi vardı ve önceden donanma komutanlarına haber verememesini bir şekilde örtbas etti. Teorilere göre, Roosevelt’in Hitler’in Amerika’ya savaş açmasını sağlamak için bu saldırıya ihtiyacı vardı.Hint okyanusundaki tsunami 2004 yılındaki

Müslümanlar arasında çok popüler olan bir komplo teorisine göre, 2004 yılında meydana gelen tsunami, İsrailli ve Amerikalı nükleer uzmanların katıldığı Hindistan nükleer deneyi yüzünden meydana geldi.Siyah ya da görünmez helikopterler!

Amerikan askeri hareketinde bu konsept çok popüler olmuştu ve 1990’larda bu askeri darbenin sembolü ve uyarı işareti olarak kabul ediliyordu. Ancak, komplo teorilerine göre, Birleşmiş Milletler bu helikopterleri Amerika’yı denetlemek için göndermişti ya da federal ajanlar bu helikopterleri vahşi doğa kanunlarını uygulamak için kullanıyorlardı.Florid hikayesi!

Florid genellikle dişlerin çürümesini önlemek için içme suyuna katılıyor. Ancak, bu maddenin zararlı olduğuna dair bazı deliller var ve komplo teoricileri bu maddenin zararlı olduğunun bilinmesine rağmen yine de kullanıldığını iddia ediyorlar. Bunun nedeni ise, teoriye göre, ilaç firmalarının daha fazla para kazanmasını sağlamak.Plastik tabutlar ve toplama kampları

Atlanta, Georgia’nın biraz ötesinde ana yolun kenarında yaklaşık 500.000 plastik tabut bulunuyor. Bunların tümü düzgünce yerleştirilmiş ve görülebilir durumda. Komplo teorisi üretenler, acil durum yönetim teşkilatına ait olduğu iddia edilen bu tabutların ve birkaç toplama kampının kurmaca olduğunu iddia ediyorlar. Teoriye göre, bu toplama kampları milyonlarca Amerikalının öldürüldüğünü kanıtlamak ve sıkıyönetim ilan edebilmek için hazırlandı.Metrodaki bomba olayları!

7/7’deki saldırıları çevreleyen sırlardan biri de birçok gazetede çıkan bu fotoğraf. Komplo teorisi üretenlere göre, 7 Temmuz’da bombacıların Londra’ya giderken saat 07.20’de çekilen bu fotoğrafları bazı hileler içeriyor. Örneğin, bombacı olduğu iddia edilen adamın kafasının içinden geçen çubukların resimde çok net görülmesi bu adamın resme sonradan eklendiğini gösteriyor.


Sabah​
 
F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
İlginç. Bazılarını yeni öğrendim. Teşekkürler.
 
Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Çok beğendim. O0
Komplo teorilerini kimlerin hazırladığı konusunda bilginiz var mı?
Komplo teorisi hazırlamanın ve strateji kurmanın
hangi alana dahil olduğunu merak ediyorum.
 
Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bir komplo teoriside; Çin'lilerin tek bir zıplamasıyla dünyada deprem yaratacaklarını iddia edenler olmuştu!
Prenses Diana'nın öldüğünü duyduğum anda, "Kesin öldürdüler" demiştim, bu konuda çok spekülasyon oldu ama ağızlar kapatıldı.
Cahillikler Kitabı, bildiğimiz pek çok şeyi yanlış bildiğimizi iddia ediyor, bazıları bana mantıklı geldi.
Bu listedede mantıklı gelenler var, savaş nedeni sayılabilecek teorilerin kurgulanması örneğin.
Güçlü olmayı hedefleyen devletlerin istihbarat birimlerinin (CİA/FBI) nasıl çalıştığını, siyasi çarkların nasıl döndürüldüğünü, kendi çektikleri filmlerden az çok izliyoruz. Bu filmlere itiraz eden yok, toplatılan, gösterimden kaldırılan film yok!

yaratici_idea' Alıntı:
Komplo teorilerini kimlerin hazırladığı konusunda bilginiz var mı?
Komplo teorisi hazırlamanın ve strateji kurmanın
hangi alana dahil olduğunu merak ediyorum.
Genellikle siyasi amaçlar için üretildiğine göre, siyaset adamları, istihbarat teşkilatları sanırım sorunun yanıtı.
 
Üst