DUL KADIN OLMAK

• Konbuyu başlatan Lal-Mim
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Lal-Mim tarafından oluşturulan DUL KADIN OLMAK başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,538 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı DUL KADIN OLMAK
Konbuyu başlatan Lal-Mim
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan sehla
L

Lal-Mim

Kullanıcı
21 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara / Şanlıurfa
DUL KADIN OLMAK

Ne küçük bir kelime değil mi? Dul...Dul deyince orada dur...Anne olmak zordur.

Dul anne olmak daha zor.Yoksa bir derdim yok dullukla. Olmalıydı. Oldu. Kural

bu.Bir kum saati çeviriyorum kendi kendime.Kapıyı kilitliyorum.çocuklar

uyumuş.Bir fanus var evde. Sessizce onun içine giriyorum. Bir pencere çiziyorum

içine. Pencereyi açıp kaçıyorum. Geç dönerim...

Sevgiye ihtiyacım var. Ama çocuklarımın güzel ellerine değil. Bir erkeğin

sert ellerine de değil. Sadece alnımdan öpülmeye. İyi geceler denmesine.

Sahi neden bana kimse iyi geceler demiyor. Ve neden hala ilk günaydın benden

gidiyor.Allahım ne kadar yorgunum.....

Aslında dul olmak değil derdim,derdim çalışmakta değil,parasızlık mücadele

bunlarda değil,kolay kadın sanılmak benim derdim.Kolay kadın değilim ben

bunu biliyorum ya aslında neden dul kadınlar kolay kadın görülür.Belki de

takıntım bu beni rahat bırakın....Duygularım karmakarışık,hepsinin

ucunda kor alevler var sanki...

Radyoyu açmalı.Romantik bir şarkı çalsa.

Evde biraz şarap olacaktı dünden kalan. Biraz da cips bulmalı çocuklar

yemediyse.

İyi ki marketler var. Bakkaldan şarap alsam bakışlar değişecek. Ya da bira.

Eskiden sevmezdim. Ama bu sıcakta iyi geliyor. Marketteki kız belki de ben

bunları alırken evdeki kocacığıma aldığımı düşünüyor. Ne garip. Kadehler

neredeydi. Hah. Burada.

Ne kadar sakin görünüyorum dışardan bakıldığında.

Keşke başa dönebilseydim.

Ne değişirdi ki.

Çok şey aslında. çocuklarım olmazdı. Oysa şimdi var. Onları alıp başa

dönebilir miyim acaba. Olmaz değil mi? Biliyorum. Olmaz.Çocuklarımsız asla

bir hayat düşünemiyorum..

Kapı çalınsa. Biri gelse. Ellerimden tutsa. Dese ki. Ben sadece sana geldim.

Binlerce hesap yapmada olduğum gibi. Ben de ona bütün kapılarımı açsam.

Bütün kapılarımı...Sorgusuzca, umutla,sevgiyle gelse bana,sevgiyle sarsa kolları

yalansız ,riyasız olduğu gibi,omzunda ağlasam,dayansam yürürken varlığına,

ellerimden tuttuğunda bilsem bırakmayacak,biri çıkıp gelse...Yaşamak için

umudum olsa....

Kum saati zamanın azaldığını gösteriyor.

Sabah çabuk oluyor.

Gece çok uzun.

Şarap uyutur derler.

Uyutsa bari!!!

Uyuyamam ki....

H

hayal_12

Yazı size mi ait bilmiyorum "bir duygu depremi"ni çok güzel özetlemiş.. Dul olmak zordur.. Hele ki, ateşten zamanımızda, bir başına kalmak; çok zor!.. Kolay lokma sanılmak da cabası.. Ama yine de bir yanım, "sevgiyi içkide aramak yerine çocuklarında, Yaratanda arasaydı ya" diyor.. Aynı anda farklı farklı şeyler düşündürdü bu yazı bana.. Teşekkürler 'Lal-Mim' , "an"ı iyi anlatan paylaşımın için...

A

ayben

teşekküler paylaşım için...
kadınların özlellikle dul kalmış bayanların hisslerine az da olsa ışık tutmayı başaran onların sıkıntılarını az da olsa anlatan bir metin. bende anlamış değilimdir bu durumu..
herkesin sevgiye ihtiyacı var sonuna kadar ve tabi ki sevmek sevilmek herkesin hakkı ama günümüz Türkiye'sinde ne yazıkki daha kendini tam olarak olgunluğa erdirememiş insanlar tarafından hep kötü gözle bakılmılardan sanki onlar istermişçesine başlarına gelenleri ama kimse onların gözünden bakmayı öğrenmedikçe hayata  hep bir yanları eksik kalır belki hep bir yanları uçurumun kıyısında... :-X

L

Lal-Mim

Kullanıcı
21 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara / Şanlıurfa
yazı bana ait değil alıntı ama dulluğun zorluğunu yansıtmak istediğim için sizinle paylaştım her noktasına katılmıyorum özellikle içkiye sığınılma bölümüne ...

H

hayal_12

Lier22' Alıntı:
:'( çok güzel yazmışsın. bazen düşünüyorumda hüzünlü yazılar daha güzel geliyor bana. acı içinde, dertlerle üzüntülerle boğuşmaktan, artık dertlerden zevk almaya mı başladık diye...
Evet o sadece sizde değildir bence.. Hüzünlü yazılar daha dokunaklı olduğundandır belki; ya da, hayatın içinde çokça hüzün olduğu içindir belki de, hüzünlü yazıların bu denli bizi etkilemesi.. Ama yine de, hüzünlenmek için çokça fazla sebep olsa da, neşelenmek, gülümsemek, ya da en azından küçük bir tebessümle bile olsa hayata yeniden başlamak, yeniden merhaba demek de güzeldir bence.. Hüzün ise zaten var olacaktır; ki olmalıdır da!.. Hüzün olmazsa, kaybettiklerimizin, ya da şu an elimizde, yanımızda olmayanların değerini nasıl anlayabilirdik ki.. Hüzün; ne hayatın kedisi olacak kadar hayatımızı sarmalı ne de sanki hiç bize uğramayackmış gibi uzak olmalıdır.. Hüzün de, sevgi de, tebesüm de, hep içimizde olmalıdır.. gerektiği yerde hüzünlenmesini bilmeli, hatta yetmiyorsa o hüznü birkaç damla gözyaşıyla süslemeyi bilmelidir insan.. Naçizane düşüncelerim.. Saygılarımla...

A

ayben

evet o biraz çaresizlik olur bu metinde ki bayanın çareyi(?) içkide araması yanlış kesinlikle ama ona birazda olsa gerçekleri gösterecek biri olması çok iyi olurdu hayatında aslında aklı buna yeterdi doğruyu kullanmaya neyse o kısmına bende katılmıyorum ve içki her kötülüğün anasıdır deyip kenara çekiliyorum :-[

va hayal sana da katılıyorum ;

Hüzün; ne hayatın kedisi olacak kadar hayatımızı sarmalı ne de sanki hiç bize uğramayackmış gibi uzak olmalıdır..

L

Lal-Mim

Kullanıcı
21 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara / Şanlıurfa
bu yazı caresizliklerin üstüste bindiği bir anda yazılmış olmalı kendine saygılı bir kadın hele hele evlatlarını seven bir anne onlar uyurken bile içkiye sığınmaz diye düşünüyorum... içindeki fırtınaların çoştuğu an yazılmış bir yazı olarak algılarak paylaştım.. şu bir gerçek dul kadın olmak zor hele anne olarak dul olmak daha zor...

S

sehla

Kullanıcı
5 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
zıtlıklar var ama güzel dile getirilmiş. kadın olmak zorken hele dul iseniz daha da zor toplumumuzda.