Dostoyevski'den Ruha Dokunan Düşünceler

• Konbuyu başlatan Şeker Prenses
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde Şeker Prenses tarafından oluşturulan Dostoyevski'den Ruha Dokunan Düşünceler başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,610 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı Dostoyevski'den Ruha Dokunan Düşünceler
Konbuyu başlatan Şeker Prenses
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan grkm
Ş

Şeker Prenses

Hayata bir büyük düşünürün gözüyle bakabilmeniz için...
Dostoyevski'yi tek bir kitapta okuyabilmeniz için...
Temel eserlerini özenle taradık ve bir düzen içinde sıraladık.
Özlü bir kitap çıktı ortaya.
Bir solukta okunabilir...
Ama siz yine de dikkat edin okurken...
Çünkü bu kitap ruhunuza dokunabilir.

Dostoyevski çağları aşan bir heybetle kurulmuştur edebiyat dünyasına. Yepyeni, özgün bir yol çizer kendine. 'Altın devrin kalemi' diye yazılır tarihe adı. Hayatın acı tatlı her yönünü görür ve gösterir. Tezatları, kararsızlıkları, hataları, pişmanlıkları ve daha bin türlü halleriyle insan vardır bütün eserlerinde. Sanat yönünün yanı sıra derin bir düşünürdür o. İnsanı ilgilendiren konularda kendine özgü fikirleri vardır. Bazen kendisi söyler bunları, bazen de kahramanlarına söyletir...
(Tanıtım Bülteninden)

ben kitabı okumaya başladım bana biraz ağır geldi ama güzel bir kitap okumanızı tavsiye ederim. :)

E

erhan1067

Kullanıcı
6 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
paylaşım için teşekkürler carpe diem yayınlarıydı sanırım bu kitap.
ayrıca Kafka gibi yazarlarında kısa sözleri yazılmış bir kitap daha var bu yayınevinin çıkardığı adı da: Kafka'dan ruha dokunan düşünceler

G

grkm

Kullanıcı
13 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
van
ben daha dün okudum bu kitabı doğrusunu sölemek gerekirse adını bile duymamıştım kitabın bi arkadaş tavsiye etti ama zevkli bi kitaptı :)