DOSTANEEE

• Konbuyu başlatan rüya
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde rüya tarafından oluşturulan DOSTANEEE başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,746 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı DOSTANEEE
Konbuyu başlatan rüya
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
R

rüya

Kullanıcı
14 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
ankara
Bunlar çeşitli zamanlarda başımdan geçen,tecrübe ettiğim veya sadece şahit olduğum,seyrettiğim hadiseler üzerine

not düştüğüm sözlerdir.

Toparladım bir kaçını Adil olmak ne zor İki tarafın da itiraz edemeyeceği orta yolu bulmak Özellikle bu taraflardan

biriyken Daha zor! Birinin sevip diğerinin sevmediği iki genç için mesela Orta yol nedir? Bunu neye göre, hangi ölçüte

vurarak geçerli diye kabul ederiz? Benim görüşüme göre böyle bir durumda adalet şöyle sağlanabilir ki bu yollardan

biridir: Birinin kalbinin birine çevrilmesi ya da sevenin bu işten gönüllü olarak vazgeçmesiyle mümkündür.

İnsanlar birçok tercihlerinde daha kötüsünü daha iyisine tercih ettikleri için dünya bu kadar çekilmez bugün. Kendi

adınıza ve başkaları adına yaptığınız tercihlerde daha dikkatli olunuz insanlar! Kötüsünü iyisine tercih etmeyin! ilahi

buyruğuna itaate davet ediliyorsunuz. Dünya daha çekilebilir olabilir.

Demişler ki; Sevgi paylaştıkça çoğalıyor.Evet, ama hak etmeyenlerle, denk olmayanlarla, istemeyenlerle paylaşılmamalı.

O zaman azalıyor İstemeseniz de bir şekilde kirlenmesine sebep olduğunuz ve buna göz yumduğunuz kalpleri kesinkes

terk etmeye niyetlendiğinizde, onları temizlemeyi de ihmal etmeyiniz. İnsanlığın başına, ileride pek daha gaddarına

dönüşebilecek mini despotlar musallat etmeyin.

Ne zaman mutlu etmeye ve bu yolla belki mutlu olabilmeye kastedip sevgi ateşi yaktıysam, canıma kastedildi ve

canım yakıldı. Demek ki sevmek iyi bir şey değildi, her canının istemediğine hayır! diyebilmeyi erdem sayıp adet

edinenleri.

Hayat birçok şey öğretiyor genç bir insana, her şeyden önce mutluluğun yolunun ne olmadığını.

Keşke, bir diğerimizin penceresinden neredeyse hiçbir şey bilmiyor olduğumuzu bilseydik hepimiz.

İnsanda cehalet ve cehaleti üzerinde inat olmasaydı iddia ediyorum sevgiye hiçbir şey galebe çalamazdı.

Başkalarının hatalarının da kendi hatalarımın da ötesine geçip onları kuşatmayı öğütlemiştir bana zaman. Böylelikle

hatanın çok uzağında kalabilmenin de yolunu keşfetmiş oluyordum.

Gözünün görebildiği tüm mesafe yakındır insana.

Herkes bir öncekinin hatırasını kovalamak üzere giriyor hayatımıza, fark ettim ki.

Çektiğimiz acıların pasif figüranlarıyla alıp veremedik davası olmamalıdır hayat.

Bana bir adım yaklaşıp da ben kendisine adımlarımı attıktan sonra adımını geri atanlara yazıklar olsun!

Sebebi ben olmasam bile bir şeylerden sorumlu tutulabiliyorum demek!

Bütün sevgi halatlarını sevgilinin limanına bağla, hemen!

Sesimize kulak kesil isterdik. Ne ki yok işte! İnadından

Kendi dünyamız için her şeyizdir, birkaçının dünyası için belki çok şey ama herkesin dünyası için neredeyse bir hiçiz.

Evet, koca bir hiç .....

Beni bir kez daha yüzüstü bırakmayacağının teminatı yokken elbette birlikteliği bir kez daha düşünemem!

Allahla aramdaki sözleşmeyi nereden bilebilirsiniz? Sizinle öyle anlaşmıştır, benimle böyle

Bir insanın yaklaşmasından bir kuş bile ürküp kaçıyorsa o insan güvenilir bir insan değildir. Kuşlar bile güvenmelidir bir

insana ...

Samimi yaklaşımlar paylaştığınız kişilere durumunuz tamamen bir bilinemezlik içerisinde olmamalıdır. Şeffaflık doğru yolu

bulmak için önemli.

Bravo! Kayıtsızlığınız her türlü sevginin hakkından geldi!

Zorba bir adam olmadığıma göre kimseyi bir şeye zorlayamam.

Akıllı ve kurnaz olduğunu sanan bir sürü kötüyle karşılaştım ben. Neredeyse beni aldatıyorlardı!

Aşk Konuşulmamalıdır.

Görüyorum ki herkes için kendi doğruları var. Dosdoğru olan ise tahammül edilemez bir şey herkese!

Sana ihtiyacı olandan ihtiyacı olmayana gitmek niye?

Bir atın üzerinde iki iyi insan bulunsa at kimindir bilinmez...

dostyolu ALINTIDIR

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Hayat birçok şey öğretiyor genç bir insana, her şeyden önce mutluluğun yolunun ne olmadığını.
İnsanda cehalet ve cehaleti üzerinde inat olmasaydı iddia ediyorum sevgiye hiçbir şey galebe çalamazdı.

Bu ist kısım çok iyi.. Hayat gerçektende neyin ne olup olmadığını insana öğretiyor.Öğreniyorum vesselam.
Teşekkür ederim konu için.