DİKKAT rose.exe

• Konbuyu başlatan zor_yilar
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknoloji Dünyası kategorisinde zor_yilar tarafından oluşturulan DİKKAT rose.exe başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,518 kez görüntülenmiş, 15 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji Dünyası
Konu Başlığı DİKKAT rose.exe
Konbuyu başlatan zor_yilar
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan archillus06
Z

zor_yilar

Kullanıcı
17 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
BURDA ANLATACAĞIM BİLGİLER BAZILARINIZA ÇOK BASİT ANLATILMIŞ GİBİ GELEBİLİR ANCAK BEN EN ALT DÜZEY KULLANICILARI DÜŞÜNEREK ELİMDEN GELDİĞİ KADAR ANLIŞILABİLECEK ŞEKİLDE ANLATAMAYA ÇALIŞTIM...

Arkadaşlar bu bilgiyi hiç bi yerde bulamazsınız bulursanızda bunu ben başka sitelerde paylaşmışımdır... rapidshare den indirdiğiniz bazı dosyalar virüslüdür arkadaşlar ama ölebi virüs ki rapidshare dahil olmak üzere hiç bir sisteme yakalanmayan bir tojen dir bu adı rose.exe ...
Bu virüs 2005 yılında piyasaya disketlerden yayılmaya başladı sonra flash diskelere geçiş yaptı ve bu virüsü piyasaya süren şahıslar her yıl daha da iiyisini piyasaya sürüyor ve hiçbir anitvirüs programlarına yakalanmıyorlar yada antivirüsler bunu bi tehdit olarak görmüyorlar...
Bu virüs ne işe yarıyor : rose.exe bilgisayarınızdaki bütün disklere bulaşır ( c: d : e : vs ...) ve siz C: ye girmek istediğinizde giremiyorsunuz çift tıklıyorsunuz ama girmiyor ve bekliyor ama sağ tıklayıp aç derseniz giriyor .. buda haliyle herkesi uyuz ediyor, ayrıca rose.exe bilgisayardaki cpu nun 100 de 98 ini kullanıyor ve oyunlarda aşırı yavaşlama yaşıyorsunuz sisteminiz çok ağar hareket ediyor... En ilginci ise diyelim diskiniz 2 parça C: ve D: siz C: ye format atsanız bile virüs genede gitmiyor anlıycanız bu virüsü sadece F.DİSK temizliyor.. Arkadaşlar Ben size bu virüsü F.DİSK yapmadan inanamayacağınız kadar basit silinme yolunu anlatacağım..

1. Bilgisayarımıza NERO 6 yüklüyoruz bazı arkadaşlar bende cd Rw yok ne işime yarar diye bilir ama ilerki adımlarda lazım olcak nero 6 veya nero 7 mutlaka kurulu olmalı.. Kurulu bittikten sonra..

2. Bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz bilgisayar açılırken F8 tuşuna basarak bilgisayarı güvenli mod da açıyoruz..

3. Güvenli Mod dayken ... Başlat / ara tıklıyoruz gelen ekranda Tüm dosya ve Klasörler seçiyoruz... ara penceresindeki ( ileri düzey seçenekler) den gizli dosyaları gösteri aktif yapmayı unutmayalım dosya adı yazan yere rose.exe yazıp ara diyoruz arama bittikten sonra bilgisayarınızda eğer ROS kelimesi ile ilgili bişey bulduysa hiç korkmadan hepsini silin yani kısacası o pencerede bulunanları silin....

4. daha sonra güvenli mod dayken neroyu çalıştırın ve DATA disk veya VERİ dosyası yazarmış gibi bunlardan birini açın ( yani cd ye bilgileriniz atmak istermişsiniz gibi mesela cd ye resim yüklerken nası yapıyosunuz veya belgelerinizi yüklerken ) daha sonra dosya atacağınız yer olur ya nero da ADD yazar yani ekle ... işte buraya tıklıyoruz açılan pencereden c : yi buluyoruz ve açıyoruz C: yi açtığımız zaman orada ilk açılan yerde yani C: nin içinde rose.exe yazar ordaki rose.exe yi bir kere tıklıyoruz (yanlışlıkla iki kere tıklamayın neroya atar o dosyayı ) bir kere tıkladıktan sonra klavyeden delete tusuna basıyoruz ve onu siliyoruz ... sonra geri geliyoruz ve diğer sürücüler varsa örnek D: E: F: vs gibi bunlarında içine girip bunlardaki rose.exe yazan dosyalarıda aynı şekilde siliyoruz .. bütün rose.exe leri sildikten sonra neroyu kapatıyoruz ..

5. Bilgisayarımız yeniden başlatıyoruz ve normal şekilde bilgisayarı açıyoruz .. arkadaşlar gözünüz aydın artık bilgisayardaki sürücüler tek tıklamada açılıcak ...

LÜTFEN ARKADAŞLAR BU BİLGİYİ EĞER PAYLAŞIRSANIZ MUMYEX ADLI KİŞİNİN PAYLAŞIMI OLDUĞUNU BELİRTİNİZ... ALIN TERİDİR HİÇ Bİ ŞEKİLDE ALINTI DEĞİLDİR.. ŞU ANA KADAR BU TROJENE TEMİZLEYEBİLİNEN BİR YÖNTEM BULUNMAMIŞTIR FDSİK HARİÇ  ..

ayrıca bu konuyu burda açtım çünki indirdiğiniz oyunlar virüslü olursa burdan okursunuz diye açtım 

Z

zor_yilar

Kullanıcı
17 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bu virüs ne işe yarıyor : rose.exe bilgisayarınızdaki bütün disklere bulaşır ( c: d : e : vs ...) ve siz C: ye girmek istediğinizde giremiyorsunuz çift tıklıyorsunuz ama girmiyor ve bekliyor ama sağ tıklayıp aç derseniz giriyor .. buda haliyle herkesi uyuz ediyor, ayrıca rose.exe bilgisayardaki cpu nun 100 de 98 ini kullanıyor ve oyunlarda aşırı yavaşlama yaşıyorsunuz sisteminiz çok ağar hareket ediyor...

S

smyye

Kullanıcı
1 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
teşekkürler bilgilerin için zor_yilar.şimdilik yok o virüsten inş. hiç olmazzz.

Z

zor_yilar

Kullanıcı
17 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
SMYYE sizde yok ama beni perişan etti ;)

S

smyye

Kullanıcı
1 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
geçmişşş olsun ozaman.ama bak sayende bir çok insan formattan kurtulacak...

Z

zor_yilar

Kullanıcı
17 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
sağol tşkler....

E

eftelya

Kullanıcı
20 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
zor_yıllar aynı sorunu yaşıyorum bilgisayarı düğmesinden kapatıyorum yinede kapanmıyor deli oluyorum..hemen uyguluycam bunu..teşekkürler...

Z

zor_yilar

Kullanıcı
17 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
bu virus bulaşıcı yapacağınız şey c veya d ye girerken sağ tıklayın aç diyin bullaşmasını önlersiniz.bunu kaspeski tanır ama silemiyor yapacağınız şey nedir (c) format atın format atıktan sonra D yi biçimlendirin kurtulursunuz bu virusten.bunları yapamsan bunu dene kolay gelsin

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
zor yıllar teşekkürler. ben başka türlü yapıyorumdum ama itiraf etmek gerekirse bu daha pratik.

P

PrEnS

Kullanıcı
24 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul/Bakırköy
:-\ bu yazınızı okuyunca bende paniğe kapıldım acaba bende de rose.exe virüsü varmı??Şimdi bi baksam iyi olacak harbiden teleşa kapıldım...Bilgisayarım zaten çok yavaş ve ağır çalışıyodu uzun zamandır...Acaba virüs falan mı var nedir??........Neyse bu site harbiden çok güzel ve hoş hoşuma gitti .......Başarılarınızı Dilerimm...İyi Çalışmalar... :eek:

M

Mavison

Kullanıcı
10 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Eskişehir
PrEnS' Alıntı:
:-\ bu yazınızı okuyunca bende paniğe kapıldım acaba bende de rose.exe virüsü varmı??Şimdi bi baksam iyi olacak harbiden teleşa kapıldım...Bilgisayarım zaten çok yavaş ve ağır çalışıyodu uzun zamandır...Acaba virüs falan mı var nedir??........Neyse bu site harbiden çok güzel ve hoş hoşuma gitti .......Başarılarınızı Dilerimm...İyi Çalışmalar... :eek:

Teşekkürler prens yorumlar için, telaş etmene gerek yok sağlam bir tarama yap kafan rahat etsin ok  ;)

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Teşekkürler.beğenmenize cok sevindik! :)

E

esge35

Kullanıcı
19 May 2007
En iyi cevaplar
0
0
teşekkurlerr uzun yıllarr guzel bılgı içinn...