Deliksiz bir uykunun sırları

• Konbuyu başlatan CaspeR
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde CaspeR tarafından oluşturulan Deliksiz bir uykunun sırları başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,519 kez görüntülenmiş, 20 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Deliksiz bir uykunun sırları
Konbuyu başlatan CaspeR
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ayben
C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Çoğu kişi için rahat bir uyku hayaldir; çünkü gün içinde yaşananlar sinir sistemi üzerinde farklı etkiler yapar ve insanları uykuya hasret bir durumda bırakır.

İyi bir uyku için yapmanız gerekenler
• Yatağa girmeden iki ya da üç saat öncesinde ağır yemek yemekten kaçınmalısınız.
• Gündüz saatlerinde kısa süreli kestirmelerden kaçınmalısınız.
• Yatmadan önce alkol ya da kafeinli içecekler tüketmekten kaçınmalısınız.
• Çikolata ve güç verici içecekleri de yatağa girmeden önce yememeye dikkat edin.
• Yatağınızın ve yastığınızın rahat olduğuna emin olun.
• Yattığınız odanın sessiz olmasına dikkat edin.
• Oda sıcaklığı önemlidir. Çok sıcak ya da çok soğuk bir odada uyumamaya çalışın.
• Yatağınıza yatmadan önceki 2 saatte egzersiz yapmayın
• Uykunuz kaçtığında televizyon izlemek ve kitap okumak yerine tekrar uyumayı tercih edin.
• Eğer her gece uykusuzluk çekiyorsanız gün içerisinde yediklerinizi not alın. Belki uykunuzu kaçıran yiyeceği bulabilirsiniz.
• Çok erken yatağa girmeyin, uykunuz geldiğinde yatağa girmeyi deneyin.
• Odanızı sadece uyumak için kullanmalısınız. Odanızda bilgisayar ve televizyon ile ilgilenmemelisiniz.
• Sigara içmek uykusuzluğa neden olabilir.
• Yatağa girmeden önce ılık bir duş almayı unutmayın
• Yatağa girerken tüm düşüncelerinizi geride bırakmalısınız.
• Sinir sistemi ve psikolojik önlem için alınan ilaçlar da uykusuzluğa neden olabilir.
• Uyku problemini uzun süre devam ediyorsa bir uzmana mutlaka başvurmalısınız.
• Boynunuzu destekleyen bir yastık kullanmayı deneyin.
• Hep aynı saatte yatmaya ve aynı saatte uyanmaya özen gösterin

haberaktuel

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Boynunuzu destekleyen bir yastık kullanmayı deneyin.  :))

Teşekkürler..

A

ayben

Sigara içmek uykusuzluğa neden olabilir.

ya nedense gözüme hemen bu çarptı uyuyamayan arkadaşar dikkatttttt!!!!!!!!! ;)

A

ayben

yaa işte o zor daha kimse ona çare bulamaz, kimsede bulmak istemez o da ayrı bir konu ;)

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Hep aynı saatte yatmaya ve aynı saatte uyanmaya özen gösterin :-\
::) işte benm yapamadığım ve sonrasında uykusuzluk problemi yaşadığım durum bundan kaynaklana bi durum olsa gerek.. :(

paylaşım için teşekkürler wanted

P

Paradoks

AHH.. AHH.. BU UYKUSUZLUK PROBLEMİ İLE BİR ARALAR BENDE KARSILASTIM. GECE GEC SAATLERDE YATTIGIMDAN DOLAYI UYKUMU ALAMIYORDUM VE İNANIN SABAH OKULA NASIL GİTTİGİMİ BİLE HATIRLAMAKTA GÜCLÜK CEKTİGİM OLUYORDU.. re-Member'ın DA DEDİGİ GİBİ BİYOLOJİK SAATİMİZİ DENGEDE TUTTUGUMUZ SÜRECE BU TÜR PROBLEMLERLE KARSILASACAGIMIZI ZANNETMİYORUM |SAHSEN DENENMİSTİR..| :)

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
uykusuzluk problemi bende cekiyordum  ama bayram tatili ve yılbası  tatili hafta sonu girince uyudum yeni dinlendim daaa..

güzel yöntemler cogunu uyguluyorum saol ;) ;)

H

hacer

Kullanıcı
18 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
kocaeli
ah ah sanki benim problemimi duymuşta yazmışsın arkadaşım
bu aralar bende dengemi düzeltmeye çalışıyorum gece uyuyamadığım için sabah çocukları uğurlayınca bi yatıyodum (kolayda uyuyamam) bi daha öğlen kalkıyodum kısacası gecem gündüz gündüzüm gece olmştu uyumayınca içim acıyodu. Biri bana depresyondasın sen dedi ve ben kendime gelmek için örgü örmeye başladım şimdilik faydasını görüyorum sanırım. bu sabah uyumadım gayette iyiyim bir kaşkol ördüm bitirdim. akşamda iyi uyudum zaten ama bunda saatli yatmanın gerçekten çok etkisi var insan dengesi bi bozuldumu bayağı bi zor toparlıyor yazını dikkate alacağım çok teşekkürler...

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Ben teşekkür ederim
Yorumlariniza sağlık.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Bu uykusuzluk beni bir gün iyice kötü edicek ama bakalım en son deliksiz uykuyu ne zaman uyudum aklıma bile gelmiyor.

Yukarıda ne yazıyorsa zıttını uyguluyorum heralde

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
..''İki gün erken kalkan,birgün kazanir..''  ;)

C

caycay

Kullanıcı
14 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
re-Member' Alıntı:
Hep aynı saatte yatmaya ve aynı saatte uyanmaya özen gösterin :-\
::) işte benm yapamadığım ve sonrasında uykusuzluk problemi yaşadığım durum bundan kaynaklana bi durum olsa gerek.. :(
+++ katılıyorum.. malesefe uykum çok düzensiz..ne yapsam olmuyor.. sıkıntı, stres yüzünden!
sınavlar, iş-güç ve tabiki de aşk!
rahat uyku haram bana..
şu saatte mesaj atıyor olmamda bundandır ya :)

B

bıldırcın

yukarıdaki yazıya ek;
deliksiz uyku istiyorsanız çocuk yapmayın,yapıyorsanızda mutlaka bir bakıcı tutun,tecrübeyle sabittir :)