DEĞERLİ OLDUĞUNUZU UNUTMAYIN

• Konbuyu başlatan morpapatya
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde morpapatya tarafından oluşturulan DEĞERLİ OLDUĞUNUZU UNUTMAYIN başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,287 kez görüntülenmiş, 37 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı DEĞERLİ OLDUĞUNUZU UNUTMAYIN
Konbuyu başlatan morpapatya
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan GulsahToptas
M

MyRiNa

Kullanıcı
23 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
MUĞLA
Fakat burdan farklı anlamlar da çıkıyor... O parayı nasıl kazanırsan kazan o para senindir? Elindekine bak!
Önemli olan parayı nasıl kazandığın olmamalı mıdır?

Çelişkili-?

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Elbette parayı nasıl kazandığın önemlidir.Malum Ülke şartlarımız ama....
Ama o eforu,çabayı ve zamanı harcarken öğrendiğin,sana kattığı değer de önemlidir.
Değer verdiğimiz şeyler,bizim verdiğimiz değer/önem kadar vardırlar.Bu yüzden biz değerimizden,kalitemizden kaybetmemeliyiz.

Teşekkürler paylaşım için. :)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ya bana biraz tuhaf geldi, pek anlayamadım yani. Para tabiiki ezilerek, pislenerek değerini kaybetmez. Ama duyguları olan biz insanlar için bunun geçerli olduğunu düşünmüyorum. Çok ezilen bir insan veya çok aç kalan bir insanı düşünün, hırsızlıklar, gasplar neden oluyor sanıyorsunuz! Açlıktan, ezilmekten,vs.. Sonuçta insanlar değerlerini kaybetmiyorlar mı!!

E

efe_09540

Kullanıcı
3 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Evet haklısın didem ben bu konuyu savunmuyorm sadece sizlerle paylaşmak istedim Hayatımızda çoğu kez verdiğimiz kararlar veya hayat şartları nedeniyle hırpalanır, canımız acıtılır, yerden yere vuruluruz, kendimizi kötü hissederiz, fakat ne olduğu ya da ne olacağı önemli , temiz ya da pis, hırpalanmış ya da kırılmış, bunların hepsi önemlidir bence insanlar yaşarken yaşadıklarıyla iyi ve kötü değer kazanıp değer kaybedebilirler hiç gözümüzde değerini kaybeden veya hiç değeri yokken değer kazanan insanlar olmadı mı eminim herkesin olmuştur.

"Sen mükemmelsin, bunu asla unutma" bunada kesinilkle katılmıyorm hiçkimse mükemmel değildir.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
dideM' Alıntı:
Ya bana biraz tuhaf geldi, pek anlayamadım yani. Para tabiiki ezilerek, pislenerek değerini kaybetmez. Ama duyguları olan biz insanlar için bunun geçerli olduğunu düşünmüyorum. Çok ezilen bir insan veya çok aç kalan bir insanı düşünün, hırsızlıklar, gasplar neden oluyor sanıyorsunuz! Açlıktan, ezilmekten,vs.. Sonuçta insanlar değerlerini kaybetmiyorlar mı!!
Burada anlatmak istediğide bu nokta sanırım; yani hayat şartları seni ezmiş, hırpalamış, kötü yola düşürmüş olabilir, ama nedenler gözönüne alınınca değerinden kaybetmezsin.

Ana yazının tamamı bu kadar mı acaba? Biraz kopukluk olduğu için mi herkes tereddütte kaldı anlatılmak istenen düşünceyle ilgili?

R

rüyakelebek

Kullanıcı
5 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Sonsuzluk
ya arkadaşım ne kadar güzel birşey paylaşmışsın.çok güzel.düşündürücü.ama çok derin güzel bir anlam taşıyor.her zorluğuna rağmen çok güzel bir hayat

M

msto

Kullanıcı
5 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
malatya
s2.darkpirates.net
ben yanlış anadım bilmiyorum ama burada ne olursa olsun değerinizi içinizdeki ışıığı yitirmezsiniz ama siz size yakın olmayan ulaşma imkanının düşük olduğu duygulara kapılıpta giderseniz içinizdeki değeri yitirip gidersiniz ozaman yapmak istediklerinize yakından başlayın uzaklara kafa yormayın gibi bir anlam çıkmıyormu. yani sen hacı murat alacak durumun varsa ben ferrari alacam diye hayatını mahvetme gibi bişe anladım ama ....
yanlış mıyım???

longcoming

longcoming

Kullanıcı
10 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Altın yere düşünce değerinden birşey kaybetmez
Yiğit düştüğü yerden kalkmayı bilir.

Altının yere düştüğü zamanlar bizim için zor zamanları ifade ediyor.Burada altın değerinden birşey kaybetmez yere düşünce.O bir nesnedir,değerli bir nesne.İnsanın değerinden birşey kaybedip kaybetmemesi ise tamamen verilen kararlara bağlıdır zor zamanlarda.

T

_TUBA_

Kullanıcı
5 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
HER ZAMAN ELİNDE OLANLARI DÜŞÜN

Üniversitede öğrencilere hayatı ve gerçekleri anlatan bir konuşmacı, seminerine 20 dolarlık bir banknotu göstererek başladı. 200 kişinin bulunduğu odaya, bu parayı kim ister diye sordu ve eller kalkmaya başladı ve konuşmacı bu parayı sizlerden birine vereceğim fakat öncelikle elimde görmüş olduğunuz paraya bazı şeyler yapacağım dedi.
Parayı önce buruşturdu ve dinleyicilere hala bu parayı isteyen var mı diye sordu, eller yine havadaydı.
Bu sefer, konuşmacı peki bunu yaparsam dedi ve 20 doları yere attı onun üstüne bastı, ezdi, tozlara buladı ve para şimdi tozlu, kirli ve buruşuktu, fakat eller yine havadaydı ve o parayı herkes istiyordu.

Konuşmacı sözlerini şöyle tamamladı. Arkadaşlarım burada çok önemli bir şey öğrendiniz, burada paraya ne yaptıysam hiç önemli değil onu yinede istiyorsunuz, çünkü benim ona yaptığım şeyler onun değerini düşürmedi, o hala 20 dolar.

Hayatımızda çoğu kez verdiğimiz kararlar veya hayat şartları nedeniyle hırpalanır, canımız acıtılır, yerden yere vuruluruz, kendimizi kötü hissederiz, fakat ne olduğu ya da ne olacağı önemli değil, hiçbir zaman değerimizi kaybetmeyiz, temiz ya da pis, hırpalanmış ya da kırılmış, bunların hiçbiri önemli değildir.
Seni sevenler senin ne kadar değerli olduğunu her zaman bileceklerdir, hayatımızın değeri ne yaptığımız veya kimi tanıdığımızla değil kim olduğumuzla alakalıdır. Bunu bilerek yaşayın ve her zaman bu gerçeğin bilincinde olun.

Sen mükemmelsin, bunu asla unutma. Her zaman elinde olanları düşün olmayanları değil...

alıntı

D

donnie darko

Kullanıcı
13 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
bugün okuduğum en yazı diyebilirim...teşekkürler paylaşım için tuba...

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Konular birleştirilmiştir. Lütfen konu açmadan önce arama fonksiyonunu kullanınız. Teşekkürler.

superisi23

superisi23

Kullanıcı
30 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Seni sevenler senin ne kadar değerli olduğunu her zaman bileceklerdir, hayatımızın değeri ne yaptığımız veya kimi tanıdığımızla değil kim olduğumuzla alakalıdır. Bunu bilerek yaşayın ve her zaman bu gerçeğin bilincinde olun.
Paylaşımın için teşekkürler.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

Meşhur bir hatip konuşmasına 100 dolarlık bir banknotu elinde tutarak başladı.

200 kişilik salonda:

"Bu 100 dolarlık banknotu kim ister?" diye sordu.

Salonda eller tek tek havaya kalkmaya başladı.

"Tamam bu 100 doları içinizden birine vereceğim, ama önce lütfen izin verin bir şey yapayım" dedi ve banknotu buruşturmaya başladı.

Tekrar sordu: "Hala kim istiyor?"

Salonda aynı eller havaya kalktı.

"Pekala, şunu yaparsam ne olacak bakalım?" dedi.

Banknotu yere attı ve ayakkabısının altında ezmeye başladı.Bir süre sonra eğildi ve parayı aldı. Banknot kirli ve buruş buruş olmuştu.

"Hala isteyen var mı?" diye sordu.

Salonda eller tekrar havaya kalktı.

"Arkadaşlar, sanırım hepiniz çok önemli bir ders öğrendiniz.

Paraya ne yaparsam yapayım siz hala onu istemeye devam ettiniz,çünkü biliyordunuz ki bu banknot değerinden bir şey kaybetmedi.Hala 100 dolar değerinde bir banknot!" 

İşte bunun gibi hayatınızda cok defalar verdiğimiz kararlar yüzünden ya da karşı karşıya geldiğimiz durumlar yüzünden yere düşeriz, çiğneniriz, üstümüz başımız kirlenir, çamur oluruz. Ama başımıza gelenler ya da gelecekler, ne olursa olsun değerimizi asla kaybetmeyiz. Kirli ya da temiz, buruşuk ya da ütülü olalım Ona göre bizler hala paha biçilmeziz...