Çok İlginç! Gurur duyulası...

• Konbuyu başlatan Zynep
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde Zynep tarafından oluşturulan Çok İlginç! Gurur duyulası... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,391 kez görüntülenmiş, 11 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı Çok İlginç! Gurur duyulası...
Konbuyu başlatan Zynep
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Zynep
Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Deniz olmayan Eskişehir'de, plajda yüzülebilecek

ESKİŞEHİRLİLER, Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan yapay plajda deniz keyfi sürebilecek. Büyükşehir Belediyesi’nin Eskişehir Otogarı karşındaki Porsuk Çayı kıyısında 300 dönümlük alana yaptırdığı Kent Park içerisinde yer alan 350 metre uzunluğundaki yapay plaj tamamlandı. DSP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Anadolu bozkırında yer alan Eskişehir’de yaptıkları yapay plajla, kent halkının deniz ve plaj özleminin giderileceğini söyledi. Büyükerşen, plajın suyunun artezyenden sağlandığını ve klorlanarak yüzmek için sağlıklı hale getirildiğini belirtti.

Paris ve Viyana gibi içinden çok büyük nehirlerin geçtiği kentlerde de yapay plajların oluşturulduğunu kaydeden Yılmaz Büyükerşen, buralardaki plajların suyunda yüzülmediğini sadece güneşlenilebildiğini söyledi. Eskişehir'deki yapay plajda yüzülebileceğini de anlatan Yılmaz Büyükerşen şöyle konuştu:

“Bizler çocukluğumuzda yüzmeyi Porsuk Çayı’nda öğrenmiştik. O zamanlar Porsuk Çayı’nda 1970’lerde başlayan kirlenme yoktu. Porsuk’ta balık tutardık. Başkan olarak seçildikten sonra, Porsuk’un tekrar eski günlerine döndürülerek, yaz tatillerinde deniz kenarlarına gidemeyen ailelerin çocuklarının, bizlerin 40 yıl önce yaptığı gibi Eskişehir’de ve daha güvenlikli koşullarda yüzme öğrenmelerini istedim. Ayrıca şehrin yaz aylarındaki bunaltıcı sıcağından kurtulmak isteyen hemşehrilerimiz de, deniz özlemlerini bu şehirde oluşturulacak bir plajda gidersinler istedim. AKP’li belediye meclis üyelerinin yaptığımız bu çalışmalarla ilgili olarak finansman konusundaki bütün engellemelerine rağmen, çok şükür Eskişehirliler için yapmayı istediğim bu hayalimi de gerçekleştirdim. Çok bahtiyarım.”

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin yaptırdığı Kent Park’ta yapay plajın yanı sıra açık ve kapalı yüzme havuzları, restoranlar, büyük bir gölet, çocuk oyun alanları, at binme alanları gibi bölümler bulunuyor.

Milliyet

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Eskişehir'le; bir arkadaşımın oraya evlilik nedeni ile taşınması sonucu tanıştım.Tanıştım diyorum çünkü oraya ilk adımı attığımda sanki daha önce de gitmişim gibi hissettim.
Kesinlikle güzel ve huzurlu bir ortamdı bana göre.
Eskişehirliler adına sevindim. :)

Teşekkürler paylaşım için Zeynep. :)

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Bundan Ankaraya da istiyorum ben
zamanın birinde Ankaraya deniz getireceğini söyleyenlere duyurulur

C

ContaQ

Kullanıcı
18 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
www.turkcemiz.net
Eskişehir in çok güzel huzurlu bir yer olduğunu arkadaşlarımdan duymuştum. Artık plajı da var daha ne olsun :)....İzmirden sonra gitmeyi çok istediğim ikinci şehir

Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
Eskişehir.
Anadolu'nun PARİS'i...
VE Büyükerşen.
Türkiye'nin en büyük siyaset, bilim ve aydınlarından biri.
Büyükerşen önce ANADOLU Üniversitesini Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri yaptı.
Sonrada Eskişehir'i Türkiye'nin en modern şehirlerinden biri...

Gidip, görmeyenlerin kesinlikle gidip bu zevki tatmalarını tavsiye ederim.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Eskişehirliler adına çok sevindim,iyi bişeylerde olabiliyormuş.. :)
Kendi adıma belki İstanbul'da büyüdüğüm için denizi çok seviyorum,(denizden çıkan canlılarıda :))görmek bile huzur veriyor,hele ki vapur gezisi tüm sıkıntılarımı alıp,götürüyor.Gözlerim okadar çok alışmış ki Ankara'ya gittiğimde aklıma gelen ilk şey denizin olmaması,dön dolaş Kızılay,kaybolurum diye kimse korkmasın :D

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Özlem' Alıntı:
Bundan Ankaraya da istiyorum ben
zamanın birinde Ankaraya deniz getireceğini söyleyenlere duyurulur
Üstelik Büyükerşen "deniz getirme" vaadinde hiç bulunmadı. :)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ne keyifli!! Biz denize kıyısı olan şehirlerde oturup denize giremezken, onlar denize kıyısı olmayan bir şehirde deniz keyfiyle yüzebilecekler!
İstedikten sonra herşey yapılıyor demekki!

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Çok İlginç! Gurur duyulası... Bir ne ''olay'' ''durum'' kişimi ? değil kişilermi? değil.

Kimselerin olmadığı,bir yerde gidilmesi çok uzak olan bir yere gidip yapılması zor olan bir şey yapıyorum.
En basitinden,balık avlıyorum.
Kendimle gurur duyabilirmiyim bence evet  :)

Neye karşı kişimi? değil kişilermi yok yok oda değil.Duruma karşı mücadeleme :)
Neyse...

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Korsan' Alıntı:
Çok İlginç! Gurur duyulası... Bir ne ''olay'' ''durum'' kişimi ? değil kişilermi? değil.

Kimselerin olmadığı,bir yerde gidilmesi çok uzak olan bir yere gidip yapılması zor olan bir şey yapıyorum.
En basitinden,balık avlıyorum.
Kendimle gurur duyabilirmiyim bence evet  :)

Neye karşı kişimi? değil kişilermi yok yok oda değil.Duruma karşı mücadeleme :)
Neyse...
Elbette duyabilirsin.
Bizim sitemizde pek çok resim yayınlandı; "vayy be adamlar neyi başarıyorlar isterlerse" diye yoruımlar alan.
Bu olay bizim gururumuzdur.
Keza Yılmaz Büyükerşen, bu "gerekli olmayan" ı yaratana kadar, gerekli alt yapı düzenlemelerini son derece akılcı bir şekilde düzeltmeyi ve bugün pek çok yazarın, siyasinin, hadi her kesimden diyeyim, takdirini kazanmış ve yeni bir şehir yarattıktan sonra, sadece görüntü olarak değil, bu "gereksiz"i de şehir bünyesine katarak, "gurur duyarım sizinle" sözüne hak kazanmış bir kişidir.
Sadece ben demiyorum bunu, siyaset tarihi söyleyecek. :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Kimsenin olmadığı yerde balık avlayabilmek, kişisel bir başarıdır ve kişi bununla gurur duyabilir, anlatırsa, kişilerde kendisini alkışlayabilir.
Burası, kimsenin olmadığı bir yer değil, Türkiye'de bir büyük şehir ayrıca... :)

Neye karşı kişimi? değil kişilermi yok yok oda değil.Duruma karşı mücadeleme
Neyse...
Zaten yakalamışsın.
"Duruma karşı mücadele" sözüyle.
Teşekkür ederim.