çok akıllıca...

  • Konbuyu başlatan eftelya
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mizah kategorisinde eftelya tarafından oluşturulan çok akıllıca... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,860 kez görüntülenmiş, 23 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mizah
Konu Başlığı çok akıllıca...
Konbuyu başlatan eftelya
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Safari
E

eftelya

Kullanıcı
20 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
New York'ta bir bankanin önünde duran son model RollsRoyce otomobilden inen adam,hizli adimlarla bankaya girdi ve önüne cikan ilk görevliye, bireysel kredi icin basvuruda bulunmak istedigini söyledi. Görevli onu,müsteri temsilcisine götürdü. Adam, cok acele bir is icin Avrupa'ya gitmek zorunda oldugunu ve bu nedenle bir hafta vadeli bes bin dolar krediye gereksinim duydugunu söyledi. Müsteri temsilcisi kisa bir arastirma yaptiktan sonra döndü. "Ticari ve mali sicilinizi inceledik. Bu krediyi almaniz icin bir engeliniz yok" dedi ve ekledi:
Fakat bir konuyu belirtmeliyiz. Bizim bankamizla daha önce hic calismamissiniz.Banka olarak sizi resmen tanimiyoruz. Bu nedenle,
söz konusu krediyi verebilmemiz icin karsiligindasizden bir teminat almak zorundayiz". Adam cebinden RollsRoyce'un anahtarini cikardi, bankanin müsteri temsilcisine uzatti:
"Cok acelem var, ucaga yetisecegim"dedi."kapidaki Rolls Royce'umu teminat
olarak alabilirsiniz".
Kredi islemleri cok hizli bir bicimde tamamlandi.
Banka Rolls Royce
otomobili bankanin garajina cektiler, adama da besbin dolar krediyi verdiler. Müsteri temsilcisi, kisisel merakini gidermek icin bir hafta boyunca özel bir arastirma yapti ve bankalarinin bu yeni müsterisinin cok büyük bir is adami ve cok büyük bir servet sahibi oldugunu ögrendi.Bir haftasonra adam yeniden gelip,borcunun ana parasi besbin dolarla, bir haftalik faizi dokuzbucuk dolari ödedikten sonra, müsteri temsilcisi bir türlü yenemedigi merakinin dürtüsüyle sordu:
"Sizin, cok büyük bir is adami ve cok büyük bir servetin sahibi oldugunuzu
ögrendim" dedi."Yalnizca kisisel merakimdan soruyorum.Lütfen söyler misiniz, sizin icin cok kücük bir miktar olan bes bin dolarlik krediye neden gereksinim duydunuz?"
Adam hafifce gülümsedi:
"Siz de bana lütfen söyler misiniz?" dedi. "Böyle lüks bir otomobili, New
York'ta hangi kapali garaja, bir hafta boyunca dokuzbucuk dolara
birakabilirsiniz?

alıntı
 
E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
sanırımm bu dahaa önce de paylasılmıstı... ::) ama yine de teşkkrler...
 
M

mybest__

Kullanıcı
16 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
güzelmiş teşekkürler  :)
 
Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
KG Ailesi olarak bu akıllılığı gösteren beyefendiyi tebrik ederiz:)
 
S

semişş

Kullanıcı
8 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
teminat olarak arabayı göstermesi bankanın aldıgı bir güvence olarak gzüksede asıl güvnce altına alınan son model lüks bir otomobil akıllıca:)
 
P

Pitoxil

Kullanıcı
10 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
bence daha akıllı davranabilirdi. Bankayla vakit kaybetmiş...
 
P

Pitoxil

Kullanıcı
10 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Akıl verecek  kadar akıllı değilim .. ama şöyle bir örnek verebilirim. Böyle lüks aracı olan bir adamın eminim çok güzel bir villası, güzel garajı, korumaları, bekçileri vardır. Başka bir özel araç kiralayıp seyahatine çıkabilirdi. Eminim havalanına götürmesi için kiraladığı araç 9500$ tutmaz.
 
Üst