Çin Depremi Öncesi Atmosfer

• Konbuyu başlatan Zynep
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde Zynep tarafından oluşturulan Çin Depremi Öncesi Atmosfer başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,171 kez görüntülenmiş, 11 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı Çin Depremi Öncesi Atmosfer
Konbuyu başlatan Zynep
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan M
Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Daha önce bulutların deprem habercisi sayıldığını bildiren bir araştırma yazısı paylaşmıştım;

Çin depremi öncesi atmosfer böyle görüntülendi!

12 Mayıs'ta Çin'in Sichuan eyaletinde meydana gelen depremden yaklaşık yarım saat önce, deprem merkezinden 450 km uzaktaki Tianshui'de cep telefonuyla çekilen görüntülerdeki renkli bulut formlarının neden oluştuğu bilinmiyor.

Milliyet İnternet Haber

Ö

ölüdeniz

KURBAĞALAR VE KELEBEKLER

Sişuan'da yayınlanan West China Metropolis Daily gazetesi, 10 Mayıs'ta, depremin merkez üssüne komşu şehirlerden Mianyang'da binlerce kara kurbağasının kenti terkettiğinin görüntülendiğini belirtti.

Mianzhu kentinde de depremden birkaç hafta öncesinde milyonlarca kelebeğin ani şekilde kenti terkettiği öne sürüldü.

BOŞALAN GÖLET

Chutian Metropolis gazetesi ise, 26 Nisan'da Hubei bölgesindeki Enşi kasabası yakınlarında bulunan göletteki 80 bin ton suyun, bir gecede dibinde ortaya çıkan bir çatlaktan boşaldığını kaydetti.

Zeynep gerçekten düşündürücü bu olaylar.

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
ilginç gerçekten deprem öncesi doğa mutlaka bize mesajlar gönderiyordur ama malesef biz anlıyamıyoruz

S

smaile

Kullanıcı
15 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Bu tür haberler çok dikkatimi çeker ve bunun gibi açıklanamayan doğa olaylarının mutlaka bir felaketin habercisi olduğuna inanırım.
Doğa bize elinden gelen yardımı sunmuş. Bundan sonra özellikle hayvanların hareketlerini dikkate almalıyız bence,çok büyük bir felaket öncesinde mutlaka hayvanlarda göze batıcı rahatsızlıklar ya da bulundukları bölgeyi topluca terk etme gibi anormal davranışlar görülüyor.
Tabiki peşlerine takılıp gidelim demiyorum ama gerekli önlemleri ya da bazı araştırmaları daha erken yapabiliriz aslında :-\ :-\

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Hepsine katılıyorum söyldiklerinizin ve ilginç bir şey daha eklemek istiyorum;
Şu anda tam kaynak anımsayamadım ancak, bir araştırmada insanlarında deprem öncesi farklı tutumlar sergilediği incelenmişti.
Sonuçta bizde doğanın bir parçasıyız... :)

S

smaile

Kullanıcı
15 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Zynep' Alıntı:
Hepsine katılıyorum söyldiklerinizin ve ilginç bir şey daha eklemek istiyorum;
Şu anda tam kaynak anımsayamadım ancak, bir araştırmada insanlarında deprem öncesi farklı tutumlar sergilediği incelenmişti.
Sonuçta bizde doğanın bir parçasıyız... :)
Gerçekten mii? Hiç farkında değiliz ama, ben bazen depremi bile hissetmiyorum... :(

C

catzilla

bu aralar deprem olabilir söylentileri çok var... ::)
hava biraz tuhaf olsun... kapalı sisli puslu,
bana da hep deprem olacakmış gibi geliyor.

I

ilenay

Kullanıcı
28 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
kutuplardaki ısınlara çok benziyor gerçekten güzel renkleri var

Y

YEŞİLAY

Kullanıcı
6 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Hımm kimbilir belki tesadüf belki de işaret teşekkürler..