Cildinizin Sevgilisi Havuç

  • Konbuyu başlatan GulsahToptas
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde GulsahToptas tarafından oluşturulan Cildinizin Sevgilisi Havuç başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,497 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Cildinizin Sevgilisi Havuç
Konbuyu başlatan GulsahToptas
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Tülay
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Sağlıklı, parlak ve canlı bir cilt için tavşanları taklit edin ve havuç yemeye başlayın.
RealAge doktorları havuç ve cilt arasındaki ilişkiyi açıklıyor.Çıtır çıtır, yemesi kolay ve lezzetli havuçlar aynı zamanda birer A Vitamini deposudur. Göz sağlığınıza faydalı olduğu zaten bilinmekte olsa da, içerdiği antioksidanlar sayesinde cildinize çok fazla yararı bulunduğu pek bilinmemektedir. Cilt yüzeyinin pH dengesini korumasını sağlayan havuç, cildi hafif asitli hale getirerek korur. Normal ve sağlıklı bir cildin kimyasal bileşimi hafif asittir. Bu sayede ciltte bulunan bakteri istilasının son bulmasına faydalı olur.

A Vitamini desteği yanında, havuç aynı zamanda beslenme stilinizin en önemli besinlerinden biri olabilir. Fazla yağ tüketen bir vücut cildinizdeki tüm nemi emer, kırışıklıklar ve çizgilerin saklanacak bir yeri kalmamasına neden olur.

Uygun pH Dengesinin Önemi

Cildinize sadece su içerek yardımcı olmanız bir yere kadar fayda etse de, ideal olarak 5.4 ile 5.9 arasında sayılan pH dengesini havuç ile korumanız mümkündür. Bu aralık dışında oluşan bir pH dengesi, cildin normal fonksiyonlardan, bakterilerle savaş ve kendi hasarını gidermesi maddelerini zora sokar.

Yapılan bir çalışmaya göre, sadece erkeklerde, kalsiyum ve beta kriptoksantin gibi maddeler cildin asidik değerini etkileyebilmektedir. Araştırmacılar cinsiyetler arasındaki hormonal faklılıklardan dolayı, bazı besinlerin, erkeklerin cildini etkilerken kadınların cildini etkilemediğini belirtmişlerdir.

Doğru şekilde ve doğru zamanlarda alınacak antioksidanlar sayesinde cildinize canlılık kazandırabilirsiniz. Havucu beslenme düzeninin içine sokmanın zamanı gelmedi mi?


18.04.2008 14:35:00

RealAge
 
M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Teşekkürler paylaşım için ben havucu pek sevmem ama bunları okuduktan  sonra yemeye başlarım heralde :D
 
M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Teşekkürler, pek adetim değildir havuç yemek ama yesem, yemeye başlasam iyi olur.
 
superisi23

superisi23

Kullanıcı
30 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Havuca bayılıyorum artık yememin sebebide var. Teşekkürler.
 
G

GTRST_ZEKİCİ

Kullanıcı
26 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
havucu seviyorumm.. cildim için değil gözlerim için yiyordummm.. extra bilgi oldu saol
;)
 
Üst