CEMİL MERİÇ- BU ÜLKE

• Konbuyu başlatan sosyolog38
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde sosyolog38 tarafından oluşturulan CEMİL MERİÇ- BU ÜLKE başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,522 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı CEMİL MERİÇ- BU ÜLKE
Konbuyu başlatan sosyolog38
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan su perisi
S

sosyolog38

Kullanıcı
1 May 2007
En iyi cevaplar
0
0
sivas
Bu Ülke'yi okuduğunuzda Cemil Meriç'in büyük bir bilgi deryası olduğunu göreceksiniz. Kesinlikle tarafsız... Kısa kısa değişik konulardan bahsediyor...

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Öncelikle öneri için teşekkürler :)

Hiç Cemil Meriç yazıları okuöadığım için soruyorum; kitabın konusu nedir? :)

S

sosyolog38

Kullanıcı
1 May 2007
En iyi cevaplar
0
0
sivas
Kitabın belli bir konusu yok. Farklı farklı konular var. Hangisini söyleyebilirim ki. 

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Örneğin; deneme yazısı mı? yada toplumsal veya ülkemiz üzerine mi?

Neye dair bir anlatım var aslında bunu sormak istemiştim çünkü daha önce de belirttiğim gibi hiç okumadım kitabını :)

Teşekkür ederim aktarım için.

K

Kristal

Biraz daha bilgi verseydiniz iyi olurdu.
Kısa bir pasaj da olabilir.

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
OKuduğum ve çok etkilendiğim bir eser.

A

Ag

Kullanıcı
22 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
"Meriç’in “aynı kaynaktan fışkırdılar” dediği eserler dizisinin önemli bir halkası. Bir çağın, bir ülkenin vicdanı olmak isteği Meriç’in bütün çabasına her zaman yön vermiştir: “Bu sayfalarda hayatımın bütünü, yani bütün sevgilerim, bütün kinlerim, bütün tecrübelerim var. Bana öyle geliyor ki, hayat denen mülakata bu kitabı yazmak için geldim; etimin eti, kemiğimin kemiği.” Bu Ülke, Meriç’in sürekli etrafında dolandığı Doğu-Batı sorunu yanında, sol-sağ kutuplaşmasına ve kalıplaşmasına ilişkin önemli tesbit ve aforizmalarını da içeriyor." alıntı...

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
jurnal'ı okudum Bu ülke adlı kitabınıda duydum ama henüz Jurnalı hazmedememişken bu kitaba başlayabileceğimi hiç sanmıyorum..
Tek eklemek sitediğim şey cemil MERİÇ'in bir deryadeniz kadar bilgisi ve hafızasıyla okuyucuyu hayrete düşüren bir yazardır...
Jurnal de yazdıkları türden yazıları ve sen anca 3,5 tanesini tanır bilirken dediğim gibi denizler aşırı bilgisi bir doğudan bir batıdan okurken bocalıyor insan..