ÇEKİNGENLİK Mİ KİŞİLİK BOZUKLUĞUMU?

• Konbuyu başlatan özlem1980
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde özlem1980 tarafından oluşturulan ÇEKİNGENLİK Mİ KİŞİLİK BOZUKLUĞUMU? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,028 kez görüntülenmiş, 22 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı ÇEKİNGENLİK Mİ KİŞİLİK BOZUKLUĞUMU?
Konbuyu başlatan özlem1980
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan bf
M

m.akinci

Kullanıcı
20 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
arkadaşlar bende çok çekingen biriydim.. ama bunu zamnla aştımm gerek sosyal çevre gerekse yapılan aktiviteler bunu aşmamızı sağlıyor.. kendinize inanın bunu sizde başarabilirsiniz.. paylaşım için teşekkür ediyorum..

O

orkunkumkale

Kullanıcı
22 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
kendimi caresiz hissettigim cok olmustur.. dunyada tek bu hastaliga sahip olan benim diye dusunurdum.. yani sadece ben cekingenim, herkes lay lay lom takiliyor diye dusunurdum. öyle olmadigini gordum.. carenin kendimde oldugunu gordum.. ayni zamanda, herkesin az cok cekingen oldgunu gordum.. bir de bu cekingenlik denen olayin SOSYAL TEMBELLIK oldugunu ogrendim.. gittim sosyal ortamlara girdim ciktim..  bunun icin cok calistim.. kendime bir takim sosyal gorevler verdim.. zaten olayin özü, sosyal ortamlara girmek.. o kadar cok girdim ki sosyal ortamlara, cekingenlik diye birsey olmadigini gördüm ve su anda güveniyorum kendime.. cekingenlik otomatikman yok oldu.. olayin özü şudur bence.. denize girmeyi bilmiyorsun.. ve denizden korkuyorsun.. fakat bazi insanlar denize giriyorlar.. demek ki ogrenmisler nasil girildigini.. yoksa onlarin cok özel birisi oldugundan degil. sadece ogrenmisler.. yani capkin olan  insanlara falan bakip da "vay beeee" demeyin.. onlar da sizin gibiydi.. sonradan ogrendiler. siz de ogrenebilirsiniz.. bu mevzuda sorusu olanlara her zaman acigim.. the_real_ork@hotmail.com msnye ekleyebilirisniz.. kolay gelsin herkese..

bf

bf

Kullanıcı
31 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Kesinlikle sana katılıyorum çekingenlik dediğin gibi aşılamıyacak bir davranış değil  bu davranışınla bana ilk okul öğretmenimi hatırlattın. Bende çekingen bir çocuk olduğumdan ve oda bunu farkettiğinden bayağı bir uğraşmıştı benimle, sende aynı davranışını dilerim stajın bittikden sonrada devam ettirirsin
evet elimden geleni yapacağım :)