Çanakkale Şehitleri Derneği 2008 Takvimi...

• Konbuyu başlatan sehla
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Anlık Kareler (Fotoğraf Dünyası) kategorisinde sehla tarafından oluşturulan Çanakkale Şehitleri Derneği 2008 Takvimi... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,571 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Anlık Kareler (Fotoğraf Dünyası)
Konu Başlığı Çanakkale Şehitleri Derneği 2008 Takvimi...
Konbuyu başlatan sehla
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan hatche
S

sehla

Kullanıcı
5 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Çanakkale Şehitleri Tanıtım ve Araştırma Derneği'nin 2008 yılı için hazırladığı takvim... Her sene olduğu gibi bu senede takvim yapraklarında tarihi gerçekler yatıyor... Yazıları okumanızı tavsiye ederim...

Tüm şehitlerimizi Rahmet ve Saygıyla anıyoruz.

Ruhlarınız Şad Olsun !!!

A

altyy

Kullanıcı
31 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
konya
ya aslında iyi düşünülmüş gibi ama kötü bi yaklaşım olmuş bencce böyle takvim vs.. şehitler düşünülerk uygulanmamalı sonuçta o anı üzüntüsünü biliyoruz her evde her ofiste olduğunu düşünsenize psikolojik baskı yaaa biz onları hiç unutmuyoruz kii onlar ölmedi bunuda biliyoruzz. ŞEHİTLER ÖLMEZ ay bu kız ne saçmalıyo demeyin içimden böyle geçiyor şuan teşekkürler resim için

K

Kristal

takvim değilde bir kitapçık şeklinde olsaydı daha doğru olurdu gibime geliyor.

A

ayben

ben beğendimm bence çok güzel olmuş aslında suratımıza tokat misali her an görmeliyiz her an farkında olmalıyız atalarımız bizim için canlarını feda etmişler sadece bu vatan bu millet için tabi sadece bu değil amaçları çok farklıdır içlerindekileri tam olarak bilemeyiz peki ya şimdi öyle bir hale geldik kii savaşmayacak kaçıcak haldeyiz sanki sahip değiliz sanki artık milletimize ben böyle hissediyor ve gözlemliyorumm ne yazık ki :(

A

alparslan

Kullanıcı
2 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
ben tam bir tarih özellikle türk tarihi hastasıyım
sayısını tam hatırlamıyorum ama kaçtane çanakkale ilgili kitap okudum
ve her okuduğumda gördüm ki
ben onların yanında bir hiçim

mehmet akif ersoy un dediği gibi
ancak bedrin aslanları
onlar kadar şanlıydı

U

UğurOnur

Kullanıcı
1 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Kesinlikle öyle.
Bende Çanakkale mahşeri'ni okumuştum.
Nerde o zaman ki vatan aşkı nerde şimdiki gençlik...
Avrupalılar silahla bükemedikleri bileği.....masabaşında kalemle
bükme yolunda.Gencecik beyinlerimi köreltme çabasında...Hak teala izni ile
başaramayacaklar inşaallah.
Okulda Tarih dersleri bu ibretliklerle donatılmalı aslında...Ben onlar bizim dostumuz
safsatasıyla gençliğimize amerika..avrupa sevgisi aşılanmaya çalışılmasına karşıyım...
Vatanına hizmet varken neden beyin göçüne izin verelimm.E-mail'ime gelen bir yazı
okumuştum birgün.Japonların biz türklere hayret ettiği bir olay vardı.Onlar çocukları
daha ilkokul çağında iken yetiştiriyorlar.Onlara hiroşimayı gösteriyorlar.O acıyı anlatıyorlar
ve onun için çok çalışmları gerektiğini öğretiyorlar.Bize Çanakkaleyi örnek veriyorlar.İzmir de
yunanlıların çekilirken yakıp yıktıkları köyleri neden yapılandırdığımızı soruyorlar...Unutulmamalı...
üstü örtülmemeli...Onlar unutmuyor...Bizde unutmamalıyız...Takvimde misal bizim askerlerimizin
esirlere nasıl davrandığı....Ya onlar....Askerlerimizde kamplarda yapılan işkenceler...Kimyasallarla
dolu suya sokup gözlerini kör ettiler askerlerimizin...Bedenlerini yaktılar...Unutulmamalı...unutulmayacakta.....

S

serhatt

Kullanıcı
2 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Vatanın değerini ancak savas anında anlayan bir düşünce hakim bazı insanlarda..Nerde o günün insanları saysam incir çekirdeğini doldurmaz.Milletimiz dış dünyaya özenmek,kendi içinde birbirini çekiştirmek gibi cahilce meselelerle uğrasmaktan bu gibi ciddi konulara malesef düşünemiyorlar. :mad:

U

UğurOnur

Kullanıcı
1 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
serhatt' Alıntı:
Vatanın değerini ancak savas anında anlayan bir düşünce hakim bazı insanlarda..Nerde o günün insanları saysam incir çekirdeğini doldurmaz.Milletimiz dış dünyaya özenmek,kendi içinde birbirini çekiştirmek gibi cahilce meselelerle uğrasmaktan bu gibi ciddi konulara malesef düşünemiyorlar. :mad:
kesinlikle doğru....
Buna dur demek lazım...Herşeyin başı eğitim diye düşünüyorum  o yüzden...
Bütün tarih kitaplarını baştan yazmalı aslında.Hiç unutamıyorum ünv. de bir Tarih
Profesörümüz vardı.Bölüm başkanı...İsmi Kenan İnan.Kulakları çınlasın.90 dakika
idi ders saatleri nerdeee klasik tarih derslerinde uyuyan öğrenciler adam bize ders çıkışı
sırtımızda 1 ton yük varmış gibi...yükler yollardı...Hiç abartısız...Kesinlikle kitap kullanmazdı
Harita elinde harita ile gezerdi.Başlardı anlatmaya pür dikkat herkes dinlerdi.Türk'ün Türk'ten başka
dostu yok....derdi o zamanda...Ki haklıydı da osmanlının gerileme döneminde tuttuğu bütün dallar kurudu.Herkes osmanlıyı sırtından bıçakladı.bugün ortaoğu kan gölüne dönmüşse üzülerek söylemek
isterim ki hepsi osmanlıya sırt çevirmiş olmalarının bedelidir.Keşke belimizi doğrultabilsek de yine
yardım edebilsek o insanlara.Çok derin mevzular ya....ama "ÖNCE VATAN...." MEHMET AKİF ÜSTAT NE DEMİŞ "KİM BU CENNET VATANIN UĞRUNA OLMAZ Kİ FEDA...."

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
  :-[ takvimlerin üzerinde yazanlların bi kısmını okudum da insan bi garip oluyo.. :'(  böyle bi takvim olabilir fena bi fikir değil  :-\

A

alparslan

Kullanıcı
2 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
biz toplum olarak o kadar aşırı uçlarda yaşıyoruz ki
o yüzden artık ormalde tepki verilmesi gereken olaylara tepki vermiyoruz
mesela o kadar alıştık ki şehit haberlerine
hiç umursamıyoruz
illa şehit sayısı fazla olacak
neyse onlar bu zaferi kazanmıştı
onlar bu sözün doğruluğunu kanıtlayanlardı

ÇANAKKALE GEÇİLMEZ

H

humyra

Kullanıcı
2 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
MUHTEŞEM ..  BUNLARI TEKRAR TEKRAR OKUDUKÇA BASTIĞIM TOPRAKTAN UTANIYRUM.. BU TOPRAKLARA BASMAK ICIN NE BEDEL ÖDEDİNN DIYRUM KENDIME DE.. HİÇ BİR CEVAP BULAMIYRUM1!!!

A

ayben

Safari' Alıntı:
Çok yabancı gelmiyor :) bunların baskısını bitirdik :)
sizin ajans mı bastı bunları ???

UğurOnur' Alıntı:
serhatt' Alıntı:
kesinlikle doğru....
Buna dur demek lazım...Herşeyin başı eğitim diye düşünüyorum  o yüzden...
Bütün tarih kitaplarını baştan yazmalı aslında.Hiç unutamıyorum ünv. de bir Tarih
Profesörümüz vardı.Bölüm başkanı...İsmi Kenan İnan.Kulakları çınlasın.90 dakika
idi ders saatleri nerdeee klasik tarih derslerinde uyuyan öğrenciler adam bize ders çıkışı
sırtımızda 1 ton yük varmış gibi...yükler yollardı...Hiç abartısız...Kesinlikle kitap kullanmazdı
Harita elinde harita ile gezerdi.Başlardı anlatmaya pür dikkat herkes dinlerdi.Türk'ün Türk'ten başka
dostu yok....derdi o zamanda...Ki haklıydı da osmanlının gerileme döneminde tuttuğu bütün dallar kurudu.Herkes osmanlıyı sırtından bıçakladı.bugün ortaoğu kan gölüne dönmüşse üzülerek söylemek
isterim ki hepsi osmanlıya sırt çevirmiş olmalarının bedelidir.Keşke belimizi doğrultabilsek de yine
yardım edebilsek o insanlara.Çok derin mevzular ya....ama "ÖNCE VATAN...." MEHMET AKİF ÜSTAT NE DEMİŞ "KİM BU CENNET VATANIN UĞRUNA OLMAZ Kİ FEDA...."

ve size de sonuna kadar katılıyorum osmanlıya sırt çevirenler şimdi bunun karşılığını ödüyor...

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
hepsini değil ama bi çoğundan basıldığını gördüm :)

C

cnslmst

bu resimleri bizimle paylaştığın için teşekkürler sehla...