Bu sorulara sizin cevabınız nedir?

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mizah kategorisinde Safari tarafından oluşturulan Bu sorulara sizin cevabınız nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,768 kez görüntülenmiş, 39 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mizah
Konu Başlığı Bu sorulara sizin cevabınız nedir?
Konbuyu başlatan Safari
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Flamingo
S

sterious

Kullanıcı
28 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
bülent sabrına hayran kaldım tebrikler benim sinirlerim bozuldu soruları okurken sen bide cevaplamışsın

B

Bülent

sterious' Alıntı:
Bülent sabrına hayran kaldım tebrikler benim sinirlerim bozuldu soruları okurken sen bide cevaplamışsın
Sağol.
İlginç sorulardı, cevapsız bırakmayayım dedim.  :)
Elimden geldiğince cevapladım, bakalım kaç puan alacağım bekliyorum.  ;D

H

humyra

Kullanıcı
2 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Işık hızında giden bir arabada oturduğumuzu varsayarsak, farları yakınca ne olur?

ışıklarını yakmış olur  :D :D :D

H

harariye

Kullanıcı
22 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
hoş sorular olmuş:)
cevaplar da bi hali hoş olur herhalde ama bende cevap yok  ;)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bu sorulara cevap bulamadığım halde neden sonuna kadar okudum,neden oturup yorum yazıyorum  :D

Teşekkürler Safari,güzeldi :)

I

ilenay

Kullanıcı
28 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mavison' Alıntı:
- Süper yapıştırıcı herşeyi yapıştırdığı halde niçin içinde bulunduğu tüpün iç cidarlarını yapıştırmamaktadır?

Bu sorunun cevabını çok öğrenmek istiyorum, bilen varsa açıklayabilirmi :)

güzel sorular teşekkürler Safari  ;D
içinde çok tuhaf bi madde kullanıyorlAR herhalde  ;D ;D

I

ilenay

Kullanıcı
28 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
ne kadar sinir bozucu sorular bunlar ve ayriyetten çok da dusunduruyor.  8)

P

problems

Kullanıcı
3 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
izmir
4. sorunun cevabı=her sayıyla bir telefon numarası vardır!6. sorunun cevabı=hava sıfır derece olamaz!arkadaşlar çok abartıyorsunuz!o kadar zor değil!üstünde durulursa hepsi çözülebilir... 8) 8)

S

sessiz_lik25

Kullanıcı
28 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
Safari' Alıntı:
- Neden insanlar gökyüzünde 400 Milyon yıldız var denildiğinde inandıkları halde, yeni boyalı yazan yüzeyi elleriyle yoklarlar?
bu soruda bir yanlışlık var. sayısal olarak yani... okuyunca şaşırdım çünkü benim bildiğim kadarıyla yıldızları sayısı bundan çok daha fazla. dolayısıyla soru biraz daha alıyor.
yeri gelmişken hemen bu konuyla alakalı bulduğum bilgiyi de paylaşıyım.

Asimov, 1979’da yazdığı "Dünya Dışı Uygarlıklar" kitabında bu soruya şu yanıtı veriyor: “gözlemlenebilen evrende 1 milyar kere trilyon yıldız var."

Ancak astronomi demek, sürekli ilerleme demek...

Ve işin ilginci, eğer uzayın büyüklüğü, galaksi sayısı, yıldızlar arası mesafeler gibi konulardan bahsediyorsak, astronomide ilerleme her zaman, "daha büyük... daha da büyük... daha uzak... daha da uzak... daha fazla... daha da fazla" anlamına geliyor...

3.500.000.000.000.000.000

TÜBİTAK’tan öğrendiğime göre, en son Avustralyalı gökbilimci Simon Driver, evrendeki yıldız sayısını 70 milyar kere trilyon olarak hesap etmiş...

Yani Asimov’un 1979’daki hesabından bu yana geçen 25 yılda, uzaydaki yıldız sayısına ilişkin tahminimiz 70 milyar kat arttı...

Dikkat edin, 70 milyar arttı demiyorum, 70 milyar kat arttı...

Üstelik Driver, bu sayının daha da fazla olması gerektiğini, astronomik ölçülerde uzak yıldızların ışığının bize henüz ulaşmadığını söylüyor...

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Bilgilendirme için teşekkürler  Sessiz_lik. Zaten sorudada anlatılmak istenen yıldızların sayısının kesin olmamasına rağmen sorgulamadan buna inanırken boyalı duvarı sorgulama ihtiyacı hissetmeleri ama sanırım sen bu genelleme dışında kaldın yıldız sayısını sorgulayarak :)

G

GTRST_ZEKİCİ

Kullanıcı
26 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
güzel sorulardı..yıldızları sayamadıklarındann..

F

Flamingo

Kullanıcı
31 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Bazılarını -kendi fikirlerime göre- cevaplandırayım;

Kadınlar niçin tuvalete yalnız gidemezler?
Yo, giderler...  :) Böyle bir kural yok sonuçta.

Niçin fare kokulu kedi maması yok?
Kedi fareyi kokusundan dolayı beğenmiyordur : )

Bir çok tüketim maddesinde "Buradan açınız" yazmaktadır, eğer "Başka bir yerden açınız" yazsaydı ne yapmamız gerekirdi?
Öyle bir şey yazacaklarını sanmıyorum. Çok saçma...

Niçin limonlu gazozların içerisinde bir sürü suni tatlandırıcı varken bulaşık deterjanında gerçek limon suyu kullanılmaktadır?
Çünkü gazozcuların maaliyetini azaltır. Ancak saf limonun da çözücü özelliği vardır. Onun sunisini koyamazlar deterjana, bir işe yaramaz.

Kör bir eskimonun kızak köpeği kör müdür?
Değildir. Öyle olursa yolu kim görecek?

Neden insanlar gökyüzünde 400 Milyon yıldız var denildiğinde inandıkları halde, yeni boyalı yazan yüzeyi elleriyle yoklarlar?
Çünkü bunu bilim adamları yazmamıştır  :)

Bir şizofren intihar etmekle tehdit ediyorsa, rehin alma suçundan yargılanabilir mi?
Hayır, psikolojik müdahele yapılır.

Niçin falcıya gitmeden evvel randevu almak gereklidir?
Çünkü etrafta falcıya inanan ve giden pek çok insan var. Tıpkı hastaneden randevu alındığı gibi, burda da yoğunluktan randevu alınır. :)

Yüzmek zayıflatıyorsa balinalar neyi yanlış yapıyorlar?
Yanlış yapmıyorlar. Çünkü bizim nasıl ideal kilomuz varsa, onların da ideal kiloları var. Yani kendilerine göre şişman falan değiller, aynı zamanda da metabolizmaları da farklı.