Bu Şehirde Kimse Yaşamıyor!!!

• Konbuyu başlatan Kristal
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Anlık Kareler (Fotoğraf Dünyası) kategorisinde Kristal tarafından oluşturulan Bu Şehirde Kimse Yaşamıyor!!! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,931 kez görüntülenmiş, 20 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Anlık Kareler (Fotoğraf Dünyası)
Konu Başlığı Bu Şehirde Kimse Yaşamıyor!!!
Konbuyu başlatan Kristal
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan GÜLBANU38
K

Kristal

26 Nisan 1986'da, akşam saatlerinde, Ukrayna'nın Pripiat şehrinde hayat her zamanki gibi normal seyrinde devam ediyordu.

İnsanlar işten çıkmış, evlerinin yolunu tutmuş, akşam yemeği hazırlanmıştı. Hiç kimse, sabah gözlerini kendi yatağında açamayacağını, uzun ve zorlu yollara düşeceğini aklının ucundan bile geçirmiyordu.

Bu bir korku filminin senaryosu değil, gerçeğin ta kendisi. 22 yıl önce, 26 Nisan akşamı, Çernobil nükleer santralinin 4 numaralı reaktöründe bir patlama yaşandı.

Dünya bu faciadan zar zor haberdar oldu. Sovyetler'in iletişimi engelleme mekanizması tam olarak devreye girmişti. Ama sonunda korkunç boyutlara ulaşan nükleer faciayı gizleyememişti.

İşte o gece, Çernobil'in 10 kilometrelik tehlikeli çemberine giren 49 bin nüfuslu Pripiat boşaltıldı.

Asker devreye girdi. Gece yarısından sonra başlayan acil boşaltma işlemi için yüzlerce otobüs şehrin metkezine dizildi.

İnsanlar evlerini bir anda boşaltmak zorunda kaldı. Boşaltma işlemi öyle hızlı gerçekleştirildi ki hiç kimse yanına birkaç parça giyecek ve belki de aile albümleri dışında hiçbir şey alamadı.

Pripiat'ı terk eden otobüs konvoyu 20 kilometreyi aştı. Boşaltma işlemi 30 saatte tamamlandı.

O gün bugün hayalet şehir olan Pripiat, 900 yıl daha böyle kalacak. Bilim adamları, Çernobil'den sızan en zararlı radyoaktif partiküllerinin yok olması için en az 900 yıl geçmesi gerektiğini söylüyor.

Tüm radyoaktif partiküllerinin tamamen yok olması için, 48 bin yıldan bahsediliyor.

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
terkedilmiş, korkunç şehir.
________________________________________  :-X

S

smaile

Kullanıcı
15 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
İnternette görmüştüm bunu çok korkunç birşey ....  :(

B

bloodelf

Kullanıcı
23 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
dün insanlar gittikten sonra diye bir belgesel izlemiştim.. o belgeselde insanların dünyadan gittikten 20 yılsonra örneğini ukrayna Pripiat örnek verilmişti gerçekten ürkütücü bir görüntü..

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Çernobil'den sonra...
Karadeniz Bölgemizde kanser hastalığının ne kadar arttığını biliyorsunuzdur sanırım.
Kötü!

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
:-[çok kötü birşey dünyanın hiç bir yerinde birdaha olmaz böyle şeyler inşallah :-[

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
... :( korkunç..

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Böyle yazıları okurken tuhaf oluyorum açıkcası okumak istemiyorum ..çok kötü bir olayy ??? :-[ :-[

T

tugba 44

Kullanıcı
26 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
16
gercekten urkutucu  :eek:

T

tutankhamon

Kullanıcı
15 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
16
Bursa
tek kelimeyle tüm insanlık adına utanç verici ve şu anda nükleer silahlar çok daha geliştirilmiş benzeri bir saldırının sonuçları daha korkunç olacak inşallah hiç bir zaman böyle bir şey olmaz.

S

seca

Kullanıcı
1 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
çok tehlikeli ya şaşırdım doğrusu...48 bin yılda tamamen temizleniyor... ???

H

hanedeyim

bu olay olduğunda bizim karadenizdeki çaylarada zarar vermişti ve bizim bakanlarımızdan birisi gazateye çıkıp çaylarda bişi yok bakın ben içiyorum sizde için demişti o günden beri karadenizdeki kanser oranları fırladı kazım koyuncu gibi değerleri yitirdik

tigerlook21

tigerlook21

Kullanıcı
3 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
Diyarbakır
köttüüü hem de çook kötü bir görüntüü..Allahım esirgesin bizleri bu tür facialardan..

S

spiritualsigns

hala ağaçlar yeşil... bu işte başka iş vardır...